בחזרה לשורשים חלק א'

../images/Emo39.gif בחזרה לשורשים חלק א'

או: מ1 יוצאים 3 הדור השלישי ושליש ריבועי או: חנוכת בית
לפורום. מי שהיה בקומונה ודאי לא פספס את הפינה השבועית שהרצתי שם בה אני מוציא מתוך נושא מסויים(1) שלושה שירים(3), או יותר מדי פעם ומכאן שמה. לדוגמא: שלושה שירים על The Returner riddim, או באחת הפינות הגדולות-חידושים של רידימים. הפינה תמשיך לעבוד בפורום, אך במתכונת משוכללת יותר, כאשר לכל נושא יהיה שם משלו והפינות יחולקו לפרקים. ונתחיל לעסוק ברגאיי רוטס, פינה בעלת שלושה פרקים. מסובך? אחושרמוטה, אז תמשיכו לקרוא. לפני שנעסוק באיש שנח לו כעת בתמונה משמאל, אני רוצה לספר לכם למה אני אוהב רגאיי, כלומר לתת תשובה אחת מתוך רבות לשאלה, שקשורה לרוטס. רוטס פירושו שורשים, כלומר לחפור באדמה. אין דבר שאני יותר אוהב מלחפור. ויש את הקטע הזה בלחפור כשכבר מצאת דברים שיש לך ואז בסופו של דבר זה מתחיל לשעמם, מכירים? זה מה שיפה ברגאיי-תמיד, Trust Me, תמצאו משהו חדש שלא ידעתם וחשוב מזה-שלא שמעתם. ז'אנר שממשיך לחדש את עצמו כבר מעל 50 שנה וקדמו לו הסקא, המנטו והקליפסו, כנראה לעולם לא יפסיק להפתיע. לכן קשה לי להבין את אותם אנשים שטוענים שרגאיי משעמם אותם... את המלך כולכם כאן מכירים, ואני מאמין שרובכם מכירים גם את הנסיך. אך אם אינכם מכירים את הנסיך, אתם מוכרחים להתחיל לחפור, כי מדובר בחור עמוק בהשכלה. בוב מארלי אומנם מתנגן היום כנראה כמעט בכל בית בעולם בשלב זה או אחר, אך Dennis Brownזה כבר סיפור אחר. הוא מכונה "הנסיך", כיוון שבג'מייקה הפך לסמל תרבות, ומותו בשנת 1999 והוא בן 42 גרם לזעזוע עמוק וקשה. הנה קצת על דניס בראון מתוך rasrecords: Dennis Emmanuel Brown - February 1, 1957-July 1, 1999; Age 42 "The Crowned Prince of Reggae" Known as the "Crowned Prince of Reggae", Dennis has been one of Jamaica's top vocalists for many years. His career began as a young teenager with Coxsone Dodd's Studio One Records where he recorded two albums. He really hit his stride in the subsequent years though as he recorded album after album for Joe Gibbs. Dennis, like many other reggae artists, began to spread out and start recording for many other producers, including Gussie Clark, Flabba Holt, and Sly and Robbie, among others. He began a prolific release schedule that sometimes would amount to as many as six albums in one year. Dennis was in demand, and the producers were lining up at his door. RAS first became involved with Dennis when Sly and Robbie brought us the Brown Sugar album that featured tracks like "Revolution" and "Sitting and Watching" , which had been a big hit for island records. An album from Dennis's close friend Leggo Beast was the result of a newly opened (in the early 1990's) studio called Leggo in Kingston. RAS continued to release about one album per year from Dennis, mostly produced by his close brethren Flabba Holt, bass player extraordinaire for the Roots Radics. These have also been recorded at Leggo where Flabba seemed to have the knack of getting Dennis to do his best. He will definitely go down in the reggae record books as one of Jamaica's best vocalist ever, deservedly so.

אה, שכחתי לגמרי...

זה הבהרות על הפינה שכתבתי כשהעלתי אותה בקומונה, אנא קראו אותן. ואלו כל הפינות הקודמות שעלו, יש עוד והן יסודרו בדף הקישורים בימים הקרובים.

ועכשיו, לשירים!!!

השיר הראשון, שמדבר על הארץ המובטחת(ולא, זו לא ישראל), נוגן בחגיגות ה60 לבוב מארלי שנה שעברה, על-ידי G FORCE מSTONE LOVE SOUND SYSTEM, שנגיע באפריל גם לתקלט אצלנו. מתוך האלבום הנושא את אותו שם, ושניתן לרכוש פה. Dennis Brown-The Promised land

שיר קלאסי נוסף

שרובכם אם לא כולכם ודאי מכירים, הוא revolution. המעניין הוא שהרידים ואף השיר עצמו מקבלים חידושים עד היום. רק דוגמא למספר והשמות שיצאו על הרידים: Admiral Tibett, Polly Famous, Square Roots, Turbulence , Perfect, Natty King, Capleton, Amani, Danny English, George Nooks, Peter Hunnigale, I Wayne, Fire Star & Charm, Jah Mason, Cali P, Luciano, Lutan Fyah שיר מדהים, שמדבר על כמה קשה לבצע מהפכה אמיתית, ומה זה אומר בכלל... לינק: http://s44.yousendit.com/d.aspx?id=2P9D5B1ZJJANN0CO5AIOSXDJ93

ואחרון, מתוך הfather jungle rock

רידים אדיר, שזכה בשנה שעברה לPUSH מטורף בזכות השיר והקליפ של I WAYNE שלא מפסיק להתנגן בMTV BASE. אני לא רוצה להגיד סתם, אבל אני כמעט בטוח שproblem, השיר של דניס בראון, הוא גרסא מחודשת או שלא יצאה והותאמה לרידים, כיוון שהוא נפטר לפני צאת המהדורה של הרידים. בכל אופן, שיר גדול נוסף! לינק: http://s44.yousendit.com/d.aspx?id=0PNHOLOHSKV0A2RI2NNQS6YIVR

Nechi Nech

New member
כןןןןן ה - father jungle רידים ענק

הטיון של לוצ'יאנו עליו ענק, ושל קפלטון בכלל שורףףף!!!! תודה! כבר מוריד..

בוודאי. חשוב לציין שלכל השירים

צורפו לינקים להורדה צריך ללחוץ על הלינק ולהמתין מספר שניות והוא ירד אוטומטית למחשב. אחלה לא?

ועכשיו תורכם

מה השירים האהובים עליכם של דניס בראון? או לחילופין איזה שיר מהשלושה אהבתם ביותר? שירים מומלצים נוספים: Love and hate Money in my pocket If I had the world Massage to martha והרשימה לא תיפסק. אז הנה אתר עם ביוגרפיות רבות שלו. מקווה שהנושא מוצה. יחי הנסיך ויהי זכרו ברוך. הפינה הבאה תעסוק באומן רוטס שונה לגמרי.

טובא

New member
היה קשה לבחור אבל

הבחירה שלי היא ללא ספק השיר revolution.ללא ספק אחד השירים הקלאסים של דניס בראון.

MASHNEK69

New member
הפאדר ג'אנגל רוק

רידים מעולה.. ממש יפה הביצוע שדניס בראון על הרידים. ורולוזי'ן שיר מעולה!!!

למעלה