שאלה לי !

• פותח הנושא qt1
  • פורסם בתאריך

qt1

New member
../images/Emo39.gif שאלה לי !

שלום. אני אישה בת 40 (כמעט) מזה שנים רבות אני סובלת מדלקות חוזרות ונשנות בשלפוחית השתן. גם אצלי החלה התופעה הכואבת לאחר תחילת קיום יחסי -מין ,לא בכל הפעמים בהם היו לי כאבים / צריבה ואף שתן דמי - נמצא בבדיקה מעבדתית חיידק. אני נוטלת מדי יום מקרודנטין כבר למעלה משנה ואם אינני שותה מספיק , אני מגיעה בקלות למצב של צריבה /דלקת בלי שום קשר למגע מיני. האורולוג אותו פגשתי , ביקש לבצע בדיקת אולטרסאונד (היא היתה תקינה!) ההצעה שלו היתה לבצע בדיקת צססקופיה ומכיוון שהוא אמר שגם בבדיקה כואבת זו יכול מאוד להיות שלא יהיו שום ממצאים - נותרתי נוטלת את המקרודנטין בכל בוקר ולא זזה מהבית ללא סדורל כמובן. האם ידועה לך בדיקה בה לא אצטרך לחוות כאב כפי שתואר לי שיהייה מנת חלקי בצססקופיה? אני מניחה שההשלכות של המקרודנטין על גופי הן מאוד שליליות עד מפחידות , אך זהו הפתרון אשר ניתן לי. תשובתך? תודה .............! qt1

לאישה צעירה

כאב וצריבה במתן שתן אינו בהכרח תמיד עקב זיהום חיידקי לכן יתכנו מצבים בהם התרבית שלילית (אין צמיחה של חיידקים) ובכל זאת את סובלת ( כמו מצב של interstitial cystitis- ראי תשובות קודמות בפורום). הוכחה נוספת היא הכשלון של טיפול אנטיביוטי מונע מעל שנה. אין ספק שיש להתקדם באבחנה כדי לטפל נכון. ציסטוסקופיה היא בהחלט הצעד המתבקש הבא אך בד"כ בדיקה זו אינה כואבת כלל או לכל היותר מלווה באי נעימות קלה במקרים הקשים והנדירים של כאב בעת הבדיקה , שאורכת דרך אגב כ- 5 דקות בלבד, ניתן לבצעה תחת הרדמה. בהתאם לאבחנות נגזר הטיפול לגבי הטיפול הממושך במקרודנטין אין לו השפעה מזיקה על גופך. לבסוף לא נותר לי אלא לאחל לך בהצלחה, חג שמח ואל פחד

qt1

New member
../images/Emo51.gif רבה וחג אביב שמח ../images/Emo42.gif

למעלה