שאלה קטנה.....

../images/Emo39.gif שאלה קטנה.....

מוכרים הרבה עגילים קטנים בצורת פרחים, ואומרים שהם לפי האבנים של חודשי הלידה { קראתי פה באחת ההודעות שיש כמה אבנים לכל חודש-מזל, אבל בכל זאת, הכוונה לאלה שבדר"כ משתמשים בהם לדברים כאלה}. השאלה שלי אם אלו באמת האבנים האמיתיות, או שאלה סתם חתיכות פלסטיק צבעוניות? מחיר העגילים ממש זול, מה שמחזק לי את המחשבה שזה סתם פלסטיק, ובכל זאת קניתי את העגילים של ינואר *גרנט בורדו, אם אני זוכרת נכון ת´שם*. אז זאת השאלה :) אמיתי או פלסטיק
פרינסס---,--´-{

ZBlaster

New member
תבדקי כמה דברים...

דבר ראשון, תבדקי אם זה שביר.... סתם סתם בצחוק. תסתכלי על זה. תחליטי לבד. בקשר למחיר, אבן לנשיאה בכיס או לשרשרת עולה משהו כמו 10 שקל... ככה שתלוי עד כמה זול זה היה....

../images/Emo39.gif קל לשבור את זה!

סתם :) זה קטנצ´יק, חמש אבנים קטנטנות בכל פרח. וזה באמת עלה 10 שקל...
פרינסס---,--´-{

ston2002

New member
שביר...יש בזה משהו אבל לא כ"כ פשוט

נכון, שלאבן אמיתית קשיות גבוהה ולכן גם שבירות גבוהה. אבל מסובך לבדוק (אם כבר צחקת אז למה לא להדליק גפרור ? אם פלסטיק תריח ואם אבן לא יקרה לה כלום - המתכת שעלתה 10 ש"ח אולי תשרף) אגב, אבן לנשיאה בכיס, לרוב עולה פחות מ 10 ש"ח

ston2002

New member
עגילים

מכירת תכשיטים ע"פ חודשי מכירה הוא גימיק מכירה . נתקלתי בסוחרים ש"נתקעו" עם אבן זו או אחרת ו"הלבישו" עליה מזל מסויים. כמו גם בהרבה פלקטים של אבני החושן שמרבית האבנים הן בכלל לא האבנים הנכונות למשל רשום ספיר ומודבקת אגת כחול צבועה. עם באמת זול (וזול זה עניין יחסי) ייתכן שאלו אינן אבנים אמיתיות יחד עם זאת הגארנט זולה מאוד אז אולי דווקא זו כן אמתית בעוד אותן עגילים עם "רובי" האבנים מן הסתם הן זכוכית (אפילו לא סינטטיות..) בשביל לתת לך תשובה מקצועית צריך לראות את האבן. לעיתים ניתן לומר במקום ולעיתים נדרשת בדיקה גמולוגית מעמיקה, תלוי באבן. אדם, הוא בעל תואר בגמולוגיה וישמח לעזור לך, אם תגיעי אלינו עם העגילים. (רצוי לתאם טלפונית)

למעלה