האם לדאוג??

didu88

New member
../images/Emo4.gif האם לדאוג?? ../images/Emo4.gif

בת שמונה וחצי חודשים, לא מסתובבת באופן חופשי על הציר (ממש לאט אם יש צעצוע התפתחותי שממש מסקרן אותה כמו השלט של YES...) זחלה קצת אחורה ובימים האחרונים בכלל לא... התחילה להתהפך מהבטן לגב בגיל 5 חודשים ומהגב לבטן בגיל 6 חודשים וחצי, גם אחרי שפנינו לעצתה של ענת סימון. ועוד דבר אחד- בטיפת חלב אמרו לי להושיב אותה עם תמיכה, אבל אני יודעת שיש כאלה שאומרים שהיא צריכה להתיישב לבד מעמידת שש.. כשהיא יושבת עלי ומתקדמת קדימה רואים שהיא לא יציבה, אז מה נכון??... תודה מראש

התפתחות כללית בגיל 8.5 ח'

שלום didu88, נכון כתבת: רצוי מאוד להגיע לישיבה עצמאית ולא להושיב. שתי סיבות לכך: 1) פיזיולוגית - החשש שמערכות הגוף של תינוק שעדיין לא התיישב בעצמו אינן בשלות לישיבה. 2) מוטיבציה לפעולה - הורים רבים מושיבים את התינוק "כי הוא אוהב". ידוע לנו שמשלב מסויים תינוקות אוהבים ורוצים מאוד לשבת. אפשר לנצל את הצורך הזה שלהם, על מנת ללמד אותם איך לעשות זאת בעצמם ולא על ידי הושבה, שתגרור פסיביות מצידם, ותהליך הלמידה יואט עוד יותר. כלומר, ישנו קשר הדוק בין תינוקות שהושיבו אותם לבין קשיים אחרים, שנובעים מכך שהם "קיבלו מן המוכן" את מה שהיו אמורים להשיג ע"י בשלות השלב ההתפתחותי בו הם נמצאים. אני מאמינה שאם פניתם לענת סימון, קיבלתם את הטיפים לסיבוב ציר ועמידת/זחילת 6... לדאוג אין צורך, אבל כן כדאי ואפשר לעזור לקטנטנה, כדי שתוכל לפעול בחופשיות ולהנות מהתפתחות תקינה. שבוע נפלא :) ענבל

didu88

New member
ענבל תודה!

פנינו לענת סימון לגבי ההיפוכים, לא לגבי המצב הנוכחי. כיצד ניתן לעודד סיבוב על הציר ועמידת / זחילת 6? האם סיבוב על הציר לא אמור להיות קודם לזחילה לאחור וזחילת דחון קודמת לזחילה על 6? מדוע היא הפסיקה לזחול לאחור?

didu88

New member
אויש... עוד דבר!

עכשיו קראתי בהודעה אחרת כאן בפורום שהתפתחות איטית יכולה להיות מחוסר ברזל......!!! כדאי לבדוק? כל הילדים בגילה ואפילו קטנים יותר כבר התחילו לזחול ואני יודעת שבעלי, האחראי על המקלחות, ולמרות שאמרתי לו לא נתן לה 6 טיפות ברזל, אלא המשיך עם ה-3 מגיל שישה חודשים ועד לפני איזה חודש... (שבעה וחצי חודשים!)
לפטר אותו עכשיו???

הי דידו

שמונה וחצי חודשים הוא גיל ממוצע לתחילת זחילה אך לא כל הילדים זוחלים בגיל בגיל זה . אינני ממליצה להושיב תינוקות שאינם יושבים אך כשאת מאכילה במוצקים תצטרכי לדאוג לתנוחה שאינה שכיבה ( מומלץ בזוית כמו בסלקל). מלבד זאת עדיף לא להושיב. האם ביתך עומדת עמידת שש? מה אומרת הרופאה ההתפתחותית בטיפת חלב? האם מיששה את הטונוס? אי אפשר לענות באינטרנט על נושא הברזל . בנושא זה כדאי להתייעץ עם הרופא/ה שלכם שיוכל גם לראות את הילדה ולחוות את דעתו ובמידת הצורך לשלוח לבדיקת דם.

didu88

New member
הי ענת! תודה.

ביתי אינה עומדת עמידת שש. האחות בטיפת חלב אמרה לי להושיב אותה עם תמיכה (?), בכל אופן זכרתי שקראתי שלא צריך לעשות את זה אז לא שמעתי בקולה... רופאת הילדים בדקה אותה ולא ראתה כל בעיה, מיששה את הטונוסים ככל הנראה (בדקה גם את הגרון ואת האוזניים, לא יודעת לאיזו מטרה). אני באמת אתקשר אחה"צ, לא העלתי על דעתי שאחד יכול להיות קשור לשני. עד איזה גיל זה נורמאלי שהיא לא תזחל? אני שמה אותה על גליל כזה שקניתי בשילב, היא אוהבת לשחק איתו אבל לא להיות עליו... מה עוד אפשר לעשות כדי לעזור לה להגיע גם לזחילה?

איממה

New member
מצב דומה..

מעניין גם לי היום בטיפת חלב המליצו להושיב ילד בן 8.5 חוד' שעדיין לא יושב בכוחות עצמו, וזאת רק בזמן האוכל על מנת להתחיל להרגיל לאכול לבד (לא האכלה). לפי דברי האחות 10 דק' של אוכל לא יזיקו, רק יעזרו להתפתחות. מה דעתכם?

דעתי האישית שעדיף לא להושיב

כמו שכתבתי קודם גם זוית של סלקל תוכל להיות טובה לאכילת מוצקים.

לדידו

אם ביתך אינה עומדת עדיין על שש הייתי מציעה לבקש בדיקה. אולי הטונוס שלה נמוך וכדאי לחזק אותה , אוליחגורת הכתפיים חלשה ואולי יש סיבה אחרת. בכל מקרה במקום לדאוג עדיף פשוט לעשות.

למעלה