שרשור הכוונה ומודיעין 9/3

מצב
הנושא נעול.

olli3

New member
מנהל
ירושלים
מתחנה מרכזית או מהשוק (אגריפס) לשער ציון שני אוטובוסים: קווים 6, 13, 18, 20 עד לרח' הנביאים ומשם קו 38א'.
לא מומלץ לרחוב הנביאים אם לא מכירים אותו.
ל38א יש רק תחנה אחת ברוב הנביאים לעומת הקווים שמביאים אותה לשם. חוץ מזה שיש כל כך הרבה קווים לקינג ג'ורג' לעומת קווים לרחוב הנביאים. זה שאתר אגד או פורטל משרד התחבורה מכווין ממרכזית ירושלים לשער ציון דרך מרכז העיר זה נחמד אבל לא תדיר. קו 1 לכותל תדיר הרבה יותר ומשם אפשר להמשיך בהליכה לשער ציון או להמשך בקו 1 כפי שציינתי בהודעה שלי. למה להכווין סתם כך בלי להכיר?

רוזהלי

New member
לא מומלץ לרחוב הנביאים אם לא מכירים אותו.
ל38א יש רק תחנה אחת ברוב הנביאים לעומת הקווים שמביאים אותה לשם. חוץ מזה שיש כל כך הרבה קווים לקינג ג'ורג' לעומת קווים לרחוב הנביאים. זה שאתר אגד או פורטל משרד התחבורה מכווין ממרכזית ירושלים לשער ציון דרך מרכז העיר זה נחמד אבל לא תדיר. קו 1 לכותל תדיר הרבה יותר ומשם אפשר להמשיך בהליכה לשער ציון או להמשך בקו 1 כפי שציינתי בהודעה שלי. למה להכווין סתם כך בלי להכיר?
olli3
אם אתה לא מכיר למה סתם אתה מכוון? מה שכתבתי זה הכי טוב. אני מכירה מצויין ואתה לא צריך סתם להעליל אם אתה לא יודע.

olli3

New member
מנהל
olli3
אם אתה לא מכיר למה סתם אתה מכוון? מה שכתבתי זה הכי טוב. אני מכירה מצויין ואתה לא צריך סתם להעליל אם אתה לא יודע.
אני לא מכיר, אני רק בירושלים כל שבועיים.
יש הרבה יותר קווים לקינג ג'ורג' - עובדה 1. יש תחנה אחת לקו 38א ברחוב הנביאים - עובדה 2. לקווים שציינת יש שתי תחנות ברחוב הנביאים - עובדה 3. מכאן נובע שלקחת את אחד מארבעת הקווים שציינת ולא בדיוק לדעת היכן לרדת ברחוב הנביאים, לחפש תחנה של קו 38א זה קצת יותר מורכב מאשר אוטובוס בכל חצי דקה שמביא אותה לקינג ג'ורג' וממש משם קו 38א בלי אפשרות לטעות בכלל ליעד שלה. עובדה מספר 1 - התחנה הסופית של קו 1 (רחבת הכותל) נמצאת מרחק הליכה של קילומטר משער ציון. עובדה מספר 2 - קו 1 כאשר יוצא מכיוון הכותל למרכזית עובר בשער ציון (נסיעה של שתי דקות). תדירות קו 1 פנומנאלית, תדירות 38א על הפנים. אין טעם להיכנס לתוך מרכז העיר, להמתין חצי שעה לקו 38א כאשר באים מהמרכזית כאשר קו 1 עושה זאת בצורה נפלאה. לנסוע מהכותל למרכזית ירושלים בקו 3 זה לנסוע במסלול מפותל דרך שכונות רבות וזה לוקח כמעט שעה שלמה, כאשר בקו 1 שהוא תדיר כאמור בצורה פנומנאלית זה לוקח חצי מהמזמן. המסלול שלו קצר הרבה יותר. עכשיו איך את מסבירה את זה שהכי טוב קווים 1/3 מהכותל? זה בדיוק כמו לנסוע בקו מאסף מעיר אחת לאחרת כאשר יש ישיר. איך את מסבירה את זה שתדירות של 4 קווים (שהם לא סופר תדירים) עדיפה על מגוון רחב של קווים שעוברים ללא הפסקה, יחד עם זאת שאם לא יודעים היכן לרדת בנביאים אז נמצאים בבעיה? איך הכי טוב לנסוע מהמרכזית לכותל דרך החלפה במרכז העיר/נביאים? אני מבין שזה הכי כדאי להמתין עד לחצי שעה לקו 38 א ואז לנסוע איתו עוד כ20 דקות, נשמע לי הגיוני ביותר מאש נסיעה בקו 1.

olli3

New member
מנהל
לשער ציון ירושלים
איזה קו לקחת ממחנה יהודה בירושלים (אגריפס) לשער ציון? אם אין קו ישיר אז איזה קו אפשר לקחת מתחנה מרכזית ומה מיקום התחנה? אשמח גם לדעת הערכת זמן כללית להגעה.. המון המון תודה!
כל קו למרכז העיר...
משם קו 38א (קו מיניבוסים) ממש עד לשער ציון. מהמרכזית קו 1, עד לתחנתו הסופית ומשם ניתן ללכת ברגל או לחזור אליו שוב ולהמשיך איתו לשער ציון (אני כמעט בטוח שיש לו תחנה בשער ציון), בכל מקרה לא זכור לי שמדובר בהליכה ארוכה מידי. בירושלים מונהג כרטיס מעבר התקף לשעה ו20 דקות. משמע ניתן לנסוע בכמה אוטובוסים שתרצי במשך שעה ו20 דקות. קו 38א יוצא כל חצי שעה, לו"ז באתר אגד. בלי המתנות לקווי אוטובוס מדובר על נסיעה של כ25 דקות. מכיוון שלא חסרים קווי אוטובוס למרכז העיר (עדיף לקינג ג'ורג'), יש רק את עניין ההמתה ל38א.

tomerdar123

New member
שאלות לגבי תחבורה ציבורית בירושלים!
1 הדרך הכי מהירה ובתדירות הכי גבוהה בין רחוב הרצוג בירושלים (עמק המצלבה) לכותל המערבי? 2 מה יותר מהיר ומה בא בתדירות יותר גבוהה? נסיעה מהכותל המערבי לתחנת הרכבת במלחה או נסיעה מהכותל המערבי לתחנה המרכזית בירושלים? בקיצור בשקלול של שני הנתונים מה עדיף? 3 מה עדיף לקחת מאזור המרכז לתחנה המרכזית בירושלים? קו 400 של דן או קו 480 של אגד? ושוב - מה בא בתדירות יותר גבוהה ומה יותר מהיר? 4 האם יש קו מתחנת הרכבת במלחה לכיוון רחוב הרצוג בירושלים (עמק המצלבה)? תודה רבה למי שיענה לי,

mister K

New member
1 הדרך הכי מהירה ובתדירות הכי גבוהה בין רחוב הרצוג בירושלים (עמק המצלבה) לכותל המערבי? 2 מה יותר מהיר ומה בא בתדירות יותר גבוהה? נסיעה מהכותל המערבי לתחנת הרכבת במלחה או נסיעה מהכותל המערבי לתחנה המרכזית בירושלים? בקיצור בשקלול של שני הנתונים מה עדיף? 3 מה עדיף לקחת מאזור המרכז לתחנה המרכזית בירושלים? קו 400 של דן או קו 480 של אגד? ושוב - מה בא בתדירות יותר גבוהה ומה יותר מהיר? 4 האם יש קו מתחנת הרכבת במלחה לכיוון רחוב הרצוג בירושלים (עמק המצלבה)? תודה רבה למי שיענה לי,
תשובות.
1. קווים 19, 22, 32 מהרצוג עד קינג ג'ורג' והחלפה לקו 38א (פועל כל חצי שעה אבל זו האופציה הכי מהירה) או קו 19 עד הנביאים ולהחליף לקו 2 (קו חרדי. פועל בתדירות גבוהה). 2. נסיעה לתחנה המרכזית הרבה יותר מהירה ותדירה מרוב המקומות בעיר וגם מהכותל המערבי. בלי קשר, אין שום סיבה להתקרב לרכבת האיטית ממלחה שהיא יותר אטרקציה תיירותית מאשר אמצעי תחבורה יעיל. 3. תלוי מאיפה אתה מגיע. אם זה מאיזור צפון רמת גן/גבעתיים, עדיף לקחת 480 מהרכבת. אם מאזור דרום רמת גן/גבעתיים ואלוף שדה, עדיף להגיע למחלף אלוף שדה ולקחת 400 שנוסע משם ישירות לירושלים. 4. קו 24 מגיע מרכבת מלחה לעמק המצלבה. אבל שוב, לירושלים לא נוסעים ברכבת!

רוזהלי

New member
תוספת לתשובת
2. קווים 1 ו - 3 מהכותל לתחנה המרכזית. 3. מאלוף שדה זה קו 400 אבל יש לקחת בחשבון שיש שעות מסויימות שאין מקום ישיבה בתחנה זאת. קו 480 יוצא מהרכבת ולא עוצר עד ירושלים, מהיר יותר.

olli3

New member
מנהל
תוספת לתשובת
2. קווים 1 ו - 3 מהכותל לתחנה המרכזית. 3. מאלוף שדה זה קו 400 אבל יש לקחת בחשבון שיש שעות מסויימות שאין מקום ישיבה בתחנה זאת. קו 480 יוצא מהרכבת ולא עוצר עד ירושלים, מהיר יותר.
למה לשלוח בן אדם לנסיעה בקו 3 המייגע?
מהכותל למרכזית אך ורק קו 1, לא ממליץ גם על קו 1א (חרדי אם אינני טועה). לקו 3 מסלול ארוך ומייגע בין שתי תחנות הקצה שלו (כותל > מרכזית). מאיפה הבאת את זה ש480 מהיר יותר???? איך בדיוק? מאלוף שדה קו 400 נוסע ישירות לירושלים, משם זה אפילו פחות קילומטרים עד לירושלים, אז איך 480 מהיר יותר?

olli3

New member
מנהל
מהכותל למרכזית אך ורק קו 1, לא ממליץ גם על קו 1א (חרדי אם אינני טועה). לקו 3 מסלול ארוך ומייגע בין שתי תחנות הקצה שלו (כותל > מרכזית). מאיפה הבאת את זה ש480 מהיר יותר???? איך בדיוק? מאלוף שדה קו 400 נוסע ישירות לירושלים, משם זה אפילו פחות קילומטרים עד לירושלים, אז איך 480 מהיר יותר?
ואם כבר רוצים לקצר זמן נסיעה מהכותל
אפשר לרדת בשער יפו ולהמשיך משם בקו 20 המהיר או 60 המהיר מעט פחות למרכזית (הם יותר מהירים מקו 1), אני אישית לא הייתי יורד מקו 1, אלא אם כן הייתי רואה אותם בתחנה מתכוננים ליציאה.

רוזהלי

New member
olli3
אתה יודע יותר טוב ממני? אם היית נוסע בקווים האלה כמוני לא היית פוסל סתם את מה שהצעתי. בסה"כ יותר כדאי ב - 480.

olli3

New member
מנהל
olli3
אתה יודע יותר טוב ממני? אם היית נוסע בקווים האלה כמוני לא היית פוסל סתם את מה שהצעתי. בסה"כ יותר כדאי ב - 480.
יותר כדאי למי? למי שגר קרוב לרכבת מרכז - כן.
למי שגר קרוב לאלוף שדה - לא. זה מרחק נסיעה דומה בקילומטרים, זמן הנסיעה זהה. 480 יכול להיות מהיר ב5 דקות מ400 ויכול להיות גם להפך, תלוי בתנועה בכבישים איילון/1/4. זה אותו הדבר בסה"כ, השאלה היא מה יותר קרוב ונגיש להגעה, אלוף שדה או רכבת מרכז. נסעתי לא פעם ב480 ולא פעם ב400, באיילון יש יותר פקקים בשעות מסויימות מאשר בקטע שבין אלוף שדה לגנות ויש שעות שזה להפך. יש שעות שציר ז'בוטינסקי כל כך פקוק שעדיף להגיע לאלוף שדה מאשר לרכבת מרכז אם ניתן. קו 400 אוסף מאלוף שדה, לאחר מכן ממסובים וזהו, עוצר להורדה במחלף הראל ובכניסה לירושלים והופ למרכזית. קו 480 עוצר במחלף הראל והופל למרכזית - הבדל גדול? אם הייתי גר ליד הספארי למשל, אין שום סיכוי שבעולם שהייתי נוסע עד לרכבת מרכז כדי לקחת אוטובוס לירושלים, אפילו המרכזית כבר עדיפה על רכבת מרכז. לעומת זאת אלוף שדה סמוך לספארי? אז עדיף למי שגר קרוב להגיע לאלוף שדה - זה כל הסיפור.

Nephilim9999

New member
הגעה לאיזור נמרוד מקרית שמונה
הבנתי שאני צריך לקחת אוטובוס מצומת המצודות בקרית שמונה לנווה אטי"ב.. מישהו יודע מה הקו מה החברה ומה התדירות של הנסיעות? תודה.

אוהד11

New member
הבנתי שאני צריך לקחת אוטובוס מצומת המצודות בקרית שמונה לנווה אטי"ב.. מישהו יודע מה הקו מה החברה ומה התדירות של הנסיעות? תודה.
אגד פועלת באזור, לו"ז באתר החברה

דניאל 130

New member
קו 058 למחנה נמרוד-פעם ביום
עובר בצומת המצודות ב-16:41 בערך.

אוהד11

New member
מז'בוטנסקי 33(רמת גן) לראשון לציון משה דיין
בשעה 17:00 כל יום
מאבא הלל/צומת עלית לקניון הזהב 75א, פועל בין
השעות 10,10 - 18,30 כל שעה בערך והוא יוצא מעתידים, כך שהוא מגיע לתחנה זו כעבור 20-30 דקות

olli3

New member
מנהל
שאלה בקשר לקו 90- לא ברור באתר של מטרופולין
לאיזה כיוון מתייחסות השעות וגם לא במוקד הטלפוני. האם למישהו יש מושג?
יש רק כיוון אחד.
שעות היציאה הן ממסוף כרמלית. מאז שקו 90 עבר מדן למטרופולין הוא הפך להיות קו סיבובי ולכן כל שעות היציאה שלו הם מכרמלית ת"א. הקו מתחיל את מסלולו בכרמלית ומסיים את מסלולו בכרמלית.

יש רק כיוון אחד.
שעות היציאה הן ממסוף כרמלית. מאז שקו 90 עבר מדן למטרופולין הוא הפך להיות קו סיבובי ולכן כל שעות היציאה שלו הם מכרמלית ת"א. הקו מתחיל את מסלולו בכרמלית ומסיים את מסלולו בכרמלית.
וואלה?? טוב לדעת...

מצב
הנושא נעול.
למעלה