במופע המרכזי ספיישל שירי ארץ ישראל

יונתנסקי

Well-known member
כוווווולם צודקים

פרחה – פָרְחָ'ה (فَرْخَة) היא אפרוחית, פרגית. צורת ההקטנה שלה היא פְרֵיחָ'ה (כשם חיבה), ובעברית המילה קיבלה משמעות של נערה קלת-דעת, קולנית ובעלת לבוש צעקני. [אצל יהודים מארצות ערב מוכר גם השם פריחה (שמחה - מהמילה فَرَح, בח' פתוחה), אך זה כנראה אינו מקור המילה העברית]. זה ציטוט מהאתר הזה, העוסק במלים זרות שחדרו לשפה העברית. http://www.safa-ivrit.org/imported/arabic.php

יונתנסקי

Well-known member
בטח ! כולם צודקים. פשוט כדוברתערבית אני

יודעת שהשורש פ.ר.ח. מקביל בעברית ש.מ.ח. הרי בעדות המזרח (לרוב שם, בדור הקודם, היום כבר לא) היה מקובל השם פירחה. במשמעות שימחה. את לא חושבת שהורים יעניקו לביתם שם שמשמעותו אפרוחית קלת דעת......*** *** אלא אם יש להם תכניות מאוד מיוחדות לעתידה של הבת, סתאאאאאם.

silkii

New member
יונתנסקי סתם שאלה..את לא אשכנזיה?!

לפי השם... ואם כן מאיפה ערבית?

יונתנסקי

Well-known member
התשובה המתבקשת קצת ארכרכת

"השם" לא קובע. חברים של יונתן נכדי קראו לו כך, ולכן בחרתי בכינוי הזה. אני עצמי גדלתי בטבריה (מזמן מזמן.... לא בת שש-עשרה), כל ה שכנים שלנו דיברו ערבית. אז הישרדות, את מבינה? בתיכון למדתי במגמה מזרחנית. באוניברסיטה למדתי לשון עברית, וחלק ממקצועות ההשלמה המתחייבים היה שפה מהשפות הסמוכות לנו, (אפשר היה מצרית עתיקה, אשורית , ארמית , אתיופית כשאשר אני למדתי קראו לה חבשית, וערבית, בחרתי בערבית...). וחוץ מזה, אני אוהבת לעסוק בענייני לשון ושפה. או קי ? אני לגמרי אשכנזיה,

איבונה3

Well-known member
ואני,אבא שלי ממקנס אמא שלי מפז

אחותי נשואה לתימני אחי מאוהב בגרוזינית ומידת הנעליים שלי 39 התקבלתי ???? יש רק סוד אחד במשפחה, אחי הקטן נשוי לפולניה....

silkii

New member
לטיפה את הביטר של הפורום,את אמורה לדעת

כבר נתנו לך את התואר הזה פה,וכנראה ידעו למה...

מותק ../images/Emo24.gif, אתמול לא היית מתגעגעת לאקשן../images/Emo6.gif

מה פתאום אילנה... סינוורה אותי עם הבלונד

למעלה