בעיות אגן הירדן

sm420

New member
../images/Emo41.gif בעיות אגן הירדן

בעיות אגן הירדן 1. סכסוכים - באגן ניקוז משותף בעיקר במדינות: ישראל-סוריה-ירדן-לבנון-הרשות הפלשתינאית בגלל מקורות הירדן והירמוך ובגלל החלוקה של המים למדינות. ישראל - כ1/2 מיליארד קו"ב בשנה עוברים למוביל הארצי ומשם כמעט לכל אזור בארץ. ירדן - מדינה ה2 המקבלת מים מהירמוך, כ700 מיליון קו"ב. מדינה מדברית לגמרי לכן צורכים בה יותר מים מישראל. תעלת העור - נמצאת במקביל לבקעת הירדן והיא מנצלת את נחלי מזרח הירדן + הירמוך. סוריה - מנצלת בערך כ200 מיליון קו"ב, בעיקר מהירמוך. לבנון- מקבלת מעט מאוד, בערך כ40 מיליון קו"ב מים, גם כי היא קטנה והמקורות שלה כמעט ורק מהחצבני. הרשות הפלשתינאית - מקבלים את רוב הספקת המים מישראל. 2. אקלים מדברי בעיה כי יש מחסור במים, הרבה מאוד מקרים של שטפון גורמים לאבדון של מים ויש להגר את המים. (שטפונות ומצוקת מים+התאדות) 3. רבוי טבעי וגבוה. 4. עליה ברמת החיים. 5. חוסר טכנולוגיה וחוסר מודעות. האם כל זה נכון ? אם כן- מהם הפתרונות ? תודה.

משוש30

New member
יופי של פתרון ../images/Emo4.gif מה לגבי בניית

מתקנים להטפלת מי ים כמו מתקן שקיים באילת משנות השישים אם אינני טועה? אנחנו חלוצים בטכנולוגיה אבל במקום להקים את המתקנים ולדאוג לאספקת מים סדירה, גם אם המחיר יהיה יותר גבוה, כל שנה אנחנו מדברים על יבוא מים מתורכיה...

שי רגב

New member
כשנתקדם צפונה...

תפתר גם בעיה זו (הן מבחינת כמות המשקעים והן בשל ההתקרבות למקורות המים). (ואם עדיין לא הבנת את הציניות שבדברי - אני מצטער בשבילך.
)

משוש30

New member
מה זה צפונה לסוריה?

דווקא הבנתי את הציניות
אבל איכשהו ציפיתי בנוסף לציניות לתשובה רצינית...

משוש30

New member
או קיי סליחה ../images/Emo163.gif דברת על

התקדמות הלוחות...אני תקועה בקטע הפוליטי...דרך אגב ההתקדמות צפונה (יותר נכון התנתקות) לא תפתור את בעיית המים שלנו גם כשנהפוך לאי...(מה שכן אולי תפתור את הבעיות הפוליטיות...
)

נהרות של דם

קראתי את הספר הזה לפני שנים רבות ,אם זיכרוני אינו מטעה אותי כתב אותו פרופ ארנון סופר. זה ספר יסוד הדן בסיכסוכי המיים באזורינו. שורה תחתונה של הספר. מלחמות לא יחלו רק בנוש מיים - עלות יום מלחמה היא עצומה בכסף הזה ניתן להקים מפעלי הטפלה ,אך מיים יהוו עילה לפרוץ מלחמה. מקווה שנתתי קצה חוט ששת

תיקון קל

תעלת הע'ור מקבילה לירדן, אבל לא לבקעת הירדן - שהרי היא נמצאת בתוך בקעת הירדן (המזרחית). 2 - לא "להגר את המים" אלא "לאגור את המים". 3 - צריכת המים בירדן לפי הבנתי אינה בהכרח גדולה יותר מאשר בישראל. רמת החיים נמוכה יותר, ולכן הצריכה הביתית נמוכה יותר. גודל האוכלוסייה בינתיים עדיין נמוך יותר (7 מיליון בישראל לעומת כ-5 מיליון בירדן).

למעלה