היום אתר - מחר נייר

omer142

New member
../images/Emo41.gifהיום אתר - מחר נייר../images/Emo41.gif

לא נפקיר את הדמוקרטיה לש"ס בתירוצים של שמירה על ילדי ישראל! אם גם אתם מבינים שאיראן זה או-טו-טו כאן, אם גם אתם מבינים שחופש הביטוי הוא תנאי להמשך קיומנו, אם גם אתם לא רוצים שש"ס יחליטו מה אסור ומה מותר לנו, אם גם אתם מרגישים שחצו את הגבול, וכל עוד מותר למחות... תנועת "גולשים לחופש" ונוער מרצ מזמינים אתכם/ן להצטרף לפעילות מחאתית כנגד "חוק הצנזורה" של ש"ס שתתקיים ביום רביעי הקרוב, 9.4.2008, ברחבת קריית הממשלה בתל אביב (ליד עזריאלי) בשעה 16:00 נא לבוא בלבוש שחור מלא (וצנוע)

omer142

New member
תפנים..

שמי עומר, אני דמות אינדיבידואליסטית, אני בנוער מרצ. מרצ לא תומכת בפומבית בסרבנות, אך זה לא מונע ממני לתמוך בה.

S h a y D u

New member
כקורא מהצד, עדיין לא ברור לי ע"ס מה

הסקתם שפותח השירשור הוא סרבן גיוס... (שכן עפ"י החתימה שלו, ניכר שהוא סרבן כיבוש, לא סרבן גיוס) וגם אם הוא כן, מה רע בכך? הרי ממילא יש עודף כ"א עצום בצה"ל (היחידות הקרביות מלאות עד אפס מקום) וליחידות העורפיות אני מניח שגם לא חסר, פרט אולי למשטרה צבאית ומערכים טכניים שאף אחד איננו מעוניין להגיע אליהם (ובצדק)...

timeless1

New member
כנס לפרופיל שלו?

מה רע בזה? לא מכניסים פוליטיקה לתוך הצבא. המציאות מוכיחה לנו שהפלסטינים, אך נאמר, הם לא ממש הפרטנרים שבאמת אפשר לסמוך עליהם אשר ימנעו מטרור לצאת משטחה, ויענישו את המחבלים כמו שצריך אם וכאשר יתפסו אותם.

S h a y D u

New member
ומה הקשר של זה למה שאמרתי?!

אני טוען שעצם העובדה שהוא בעל אידאולוגיה כזו, שיבוצו בצה"ל הוא מסוכן. אני מניח שאת מסכימה איתי, ואאל"ט אמרת זאת פעם בעצמך, שאין צורך שימצאו בקרב חיילי צה"ל אנשים חסרי מוטיבציה וחסרי זיקה לאומית. על אחת כמה וכמה כאשר ישנו עודף כ"א עצום שכזה, אין שום מניעה שאנשים כמותו לא ישרתו.

n i e m a n d

New member
יש מניעה חוקית, ואני לא מבין מדוע אתה כל הזמן

גולש לחלק הפילוסופי והמאוד תיאורטי..

S h a y D u

New member
אין מניעה חוקתית.

מי ערב לכך שהוא לא ילך לקב"ן במטרה להוציא 21 ולהשתחרר?! אם אף אחד לא, אזי שאין שום מניעה חוקתית. הרבה יותר מוסרי יהיה לא לגייס אותו.

n i e m a n d

New member
מניעה חוקית as in חוק גיוס חובה

לא מניעה חוקית סטייל "אסור לך לצאת מהצבא תחת כל סיבה באשר היא תהיה". אבל מה לעשות שיש אנשים שעוקפים את החוק ויוצאים מהצבא במסגרתם של אי אלו מעשי כחש? צר לי שלא הייתי ברור מספיק..

vinney

Well-known member
תגיד, אתה לא יכול לעצור מלשקר?

אולי תפנה לטיפול? אין כזה חוק, ומעולם לא היה.

n i e m a n d

New member
אויש, תפסיק לקשקש ולהתקטנן

אתה יודע טוב מאוד שהתכוונתי לחוק שירות הביטחון, אשר לפיו הגיוס לצה"ל הוא בבחינת גיוס חובה לכל אזרח ישראלי למעט חריגים מסוגים כאלה ואחרים. מה לעשות שהשעה מאוחרת אז לא מדייקים? אתה רוצה לנסות ולתפוס אותי בקטנות? גם אני מסוגל לשחק במשחק הזה.

vinney

Well-known member
חוק שירות הבטחון

לא קובע שגיוס לצה"ל הוא חובה לכל אזרח ישראלי. זה לא "לא מדייקים", זה "משקרים". משקרים זה כשאומרים משהו שאינו אמת במודע, ואתה מודע כי זאת הפעם השלישית שאני מתקן אותך רק בשרשור הזה, ויש לי הרגשה שכבר היה לנו את הדיון הזה קודם.

vinney

Well-known member
לא

חוק שירות הבטחון לא קובע גיוס חובה לכל אזרח ישראלי, לכן אין טעם בסייג שלך. אני מציע לך, לפני שתפלוט עוד שטות, לפחות לקרוא את לשון החוק.

n i e m a n d

New member
מוזר, אך ויקיפדיה טוענת שדווקא כן

"חוק שירות ביטחון (1949) ותקנות שירות הביטחון מאותה שנה קבעו גיוס חובה לכלל האוכלוסייה, כולל נשים" http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%A6%D7%94%22%D7%9C זאת כאשר חריגים הם כמובן ערבים, אברכים ושלל אזרחים הלוקים בנפשם או בגופם. וזאת דליתי מחיפוש פשוט בגוגל, כאשר נכנסתי לתוצאה הראשונה בעמוד. אתה פשוט מנסה להצביע על זוטות, לגלות בהן בקיאות [דבר שלא צלח לך הפעם], וע"י הצמדת כינויים ליריבך אתה גורם הלכה למעשה להנמכת השיח והבאת הדיון לרמתך המילולית מתוקף הבסיס המחשבתי כי ככל שויני ינמיך קרנם של אחרים, כך יזכה הוא לכבוד רב יותר. אבל מה לעשות, ההמונים לא נוהים כאן אחריך בדיוק כמו שצבאות הגרילה מצביאי החד"ש של ממתיק עדיין לא ביצעו כאן איזו רוולוציה..

vinney

Well-known member
ויקיפדיה זה לא המקור הכי

אמין למידע, אתה יודע, במיוחד שאתה יכול לקרוא את החוק בעצמך. החוק אכן לא מבדיל בין גברים לנשים, אבל לא קובע שכל אזרח חייב בגיוס. אני אקל עלייך, כי כנראה שלתת לך את הקרדיט שביקשת היה מוגזם מדי. חוק שירות הבטחון קובע שכל מי שהצבא מחליט לגייסו - חייב להתגייס.

למעלה