היום אתר - מחר נייר

n i e m a n d

New member
בוודאי - תירוץ ידוע בפיו של כל הנתקל בסתירה

לדבריו. אה, ואם אתה לא סומך על ויקיפדיה אולי תסמוך על הפרשנות של מי מהאוני' הפתוחה? או שגם זה לא מקור אמין במיוחד?
http://zvika.greenberg.googlepages.com/LiavOrgad-TheArabMinority-Obligation.doc "חוק שירות הביטחון 1986 – מטיל חובת גיוס לשירות ביטחון על כל אזרחי ישראל – זוהי חובה אינדיבידואלית הנגזרת מעצם האזרחות הישראלית והתושבות הקבועה בישראל. אדם שהינו אזרח ישראלי או תושב קבוע בישראל, כשיר לשירות הביטחון, בגיל המתאים, יחויב בשירות הביטחון. אזרח או תושב קבוע ערבי רשאי לבקש באופן פרטני להתגייס לצה"ל בהתנדבות. הדרוזים והצ'רקסים הגברים מחויבים בשירות ביטחון משנת 1956 בעקבות פניות מנהיגי העדות הדרוזיות והצ'רקסיות לראשי מערכת הביטחון בבקשה לאכוף גם עליהם את חובת שירות הביטחון. " כל מי שהצבא מחליט לגייסו מתגייס? עיוות מתוכנן של המציאות; כל אדם חייב בגיוס לצה"ל אך באם הוא עונה על קריטריונים מסוימים הוא יכול להשתחרר אוטומטית. הגיוס לצה"ל הוא בבחינת גיוס חובה לכל אזרח ישראלי [למעט חריגים, כמו ערבים ששר הביטחון פוטר אותם משרות מתוקף סמכותו לפי חוק זה] שהגיע לגיל שמונה עשרה. זו הפרשנות הלקונית והמדויקת ביותר לחוק.

vinney

Well-known member
תקרא את החוק

זה כל כך קשה? תראה לי את הסעיף בחוק שלדעתך אומר את מה שאתה טוען שהחוק אומר.

timeless1

New member
תוציא מן המשוואה שלך את החרדים.

כך שיש לך הרבה פחות משליש שהוא חריג.

timeless1

New member
כי יש להם פטור גורף , כנ"ל הערבים.

שני המגזרים הללו מהווים בעיה בפני עצמה , ומה שנשאר , אלו אשר מקבלים שיחרור מצה"ל עקב ניצול פריצות וכו', מהווים בעיה אחרת.

vinney

Well-known member
את מתעלמת בהפגנתיות ממה שאמרתי

אין שום חוק גיוס חובה, יש חוק שקובע שמי שהצבא מחליט לגייסו - מחויב בגיוס, וחוק נוסף (חוק טל) הקובע שהצבא לא יכול לגייס חרדים. זה הכל.

timeless1

New member
ואיך זה סותר את מה שאני אמרתי הודעה אחת למעלה

אותם אלו אשר מקבלים פטור מהצבא [ שאינם חרדים/ערבים] מקבלים זאת על ידי ניצול פרצות בחוק. אני לא מבינה למה אתה כזה תמים וחושב שכל מי שמקבל את הוא באמת בעל בעייה רפואית פיזית או נפשית כל כך חמורה שמונעת מהצבא מלגייס אותו. בכל אופן, איך שלא מסובבים את זה , הבעיה היא פחות איתם ויותר עם ה-11% הפטורים רשמית ושלא צריכים לספר סיפורים על מנת לא להתגייס לצבא. החרדים.

vinney

Well-known member
מה פתאום?

איזה פרצה? איזה ניצול? כל מי שמקבל פטור - הצבא החליט לא לגייסו. יש לך בעיה עם הטענה הזאת? מה הביא את הצבא לקבל את ההחלטה - באמת שלא מעניין אותי, אלה שיקולים פנימיים של הארגון.

timeless1

New member
../images/Emo4.gif

אתה ממשיך להיות "ראש קטן". בסדר. כול מי שקיבל פטור מטעמים "רפואיים" אכן מגובל רפואית, ויני. בסדר.

vinney

Well-known member
למה את לא מוכנה לקבל את העובדה

שיש אנשים שהצבא משחרר אותם לא בהכרח מטעמים בריאותיים? הרי לצבא יש עודף עצום בכוח אדם, וסף הרגישות לאי התאמה הוא מאוד נמוך, ואם הצבא משחרר מישהו זה לא בהכרח כי הוא חולה או שיקר, זה בהחלט יכול להיות שהצבא החליט שלא בא לו להתעסק עם הבן אדם, ויש הרבה כאלה. למה את מתייחסת אליהם כעבריינים? הם לא עברו על שום חוק!

n i e m a n d

New member
גם לבני "משפחות הפשע" בארץ היית מתייחס

כמו לכל אזרח פשוט ורגיל [ואזכיר לך שאתה לא המערכת המשפטית בארץ, אם במקרה טעית היום ועטית מעליך את גלימת השופט], או בחשד ולעיתים אף באיבה ובבוז גלוי? הם הרי לא עברו על שום חוק, אחרת הם היו נשפטים, לא?..

vinney

Well-known member
נכון.

ועובדה שאני לא שופט אותך על עצם ההשתמטות שלך משירות קרבי. לא עברת על שום חוק, למרות שלאחרים אתה מעז להטיף לעשות מה שאתה עצמך לא עושה.

n i e m a n d

New member
היכן הטפתי לאחרים לשרת בקרבי ויהי מה?

היכן שללתי זכותם של אחרים לצאת מהצבא, על בסיס בעיות נפשיות ו\או גופניות אמיתיות? לוגיקה, או הקשר נכון, מעולם לא תאמו את ההודעות שלך, ידידי בעל הפתיל הקצר..

S h a y D u

New member
אין כאן שום בעיה :)

רק רציתי להבהיר שחוק שירות ביטחון אינו תקף לכל האזרחים.

n i e m a n d

New member
הוא תקף - אתה יכול לשמוע לעצותיו של המשפטן

הדגול ויני, או להסתכל למציאות בעיניים ולהבין שהוא תקף לכולם - אלא אם כן אתה עונה על שלל קריטריונים מיוחדים הפוטרים אותך משירות.

vinney

Well-known member
קודם כל יש סתירה בדברייך

אתה מצד אחד טוען שהוא מטיל חובה על כולם, ומצד שני אתה אומר שזה לא על כולם. זה לא עובד ככה
דבר שני - אני מבין שאתה ליכודניק, אני מבין שאתה דמגוג, אני מבין שאתה שקרן. אבל אחרי כל כך הרבה פעמים שביקשתי ממך לקרוא את החוק, עד עכשיו לא עשית את זה????

למעלה