המלצות
ממליצים|
מומלצים

user88

New member
התעמלות אחרי לידה בירושלים

היי, מישהי יכולה להמליץ לי על סטודיו בירושלים (או מבשרת) להתעמלות אחרי לידה?

meitaltz11

New member
../images/Emo62.gif לא סקר ולא תקר...צריכה המלצה לספר

לא באמת התכוונתי שיצא לי כזה חרוז אבל מחמד.. צריכה המלצה לספר טוב על שינת פעוטות (דרכי התמודדות על יקיצורת, הירדמות , וכו') האפרוח בן 1.8 ומתחיל להיות בעיות של גיל שנתיים הנורא בתחום השינה... תודה רבה!!!!

shir mm

New member
איך היה עד עכשיו?

אני לא זוכרת אם יש פרק על שינה ב"לוחשת לפעוטות"... אני יכולה לבדוק לך אם זה מעניין.

meitaltz11

New member
עד עכשיו היה בסדר גמור.

נרדם לבד בלי עזרה מאף אחד ולא צריך בקבוק/מוצץ...אבל לאחרונה לא מוכן לישון מבלי שנהיה לצידו!!! חייב שאבא או אמא ישבו לידו וגם אז משחק עם עצמו איזה 40 דקות עד שנרדם... חייבת לציין שמדובר בילד רגוע מאוד חייכן ומפותח. נמצא מגיל חצי שנה במשפחתון חם וקטן מאוד אז שללתי בעיות משם..גם המטפלת אמרה שכל השבוע הוא ילד טוב ולא נוטה לבכי ובצהרים הוא יישן שעה וחצי בערך.

גם אצלנו זה היה

אצלנו זה כנראה היה בעקבות הסבתא שישבה ליד הבת שלי כשהיא הלכה לישון בכמה פעמים שהיא עשתה אצלנו ביביסיטר ומאז הבת שלי התחילה להתעקש שנשב לידה. מה שעשיתי זה ישבתי רק כמה דקות, ואז אמרתי לה שאמא כאן בחוץ אם היא צריכה משהו. היא קצת התעצבנה אבל כן הרגיע אותה שאמרתי שאני בחוץ בגדול זה נפתר. כיום היא נרדמת לבד כמו קודם, אם כי בדרך כלל יש "טקס" קצר של להכנס לכסות אותה פעם פעמיים.

meitaltz11

New member
ניסינו להיכנס ולצאת שוב ושוב

אבל הוא מתחיל לבכות ובכי צרחות!!!!!! הוא ממש מכריח את עצמו לבכות!!!!!

תראי

בגיל הזה הם כבר מבינים הרבה ואפשר לדבר איתם, ולכן יש הרבה אופציות שאפשר לנסות. קצת תלוי באופי שלו מה יתאים לו ולכם. למשל, לתת לו בובה שתרגיע אותו בלילה, להגיד לו שהבובה תישן איתו. או להגיד לו שאם הוא צריך משהו הוא יכול לקרוא לאמא (ולבוא כשהוא קורא, אבל לא להשאר). אם כל מיני דברים מהסוג הזה לא עובדים, ייתכן שתצטרכו להראות לו שאתם רציניים. אני לא אומרת לתת לו לבכות חצי שעה, אבל אם נניח הוא בוכה כשאתם יוצאים, להכנס, להגיד לו "עכשיו לילה וצריך לישון" בשקט ולצאת. לחזור על כך עד שהוא ירדם. אחרי מספר לילות הוא אמור להבין שאתם מתכוונים לזה ולהפסיק לנסות להכניס אתכם פנימה. יש גם שיטה אחרת שלא ניסיתי בעצמי, שבה כן יושבים איתו אבל כל לילה מרחיקים קצת את הכסא עד שבשלב מסוים עומדים ולא יושבים, ואז עומדים מחוץ לדלת, בקיצור בהדרגה מחזירים אותו להרדם לבד.

מילי29

New member
אני כן נמצאת לידה עד שנרדמת

חשוב לי לענות, כי אני בדעת מיעוט. אולי כי אין לי בעיה לספק את הצורך הזה וזה לוקח לה רק כמה דקות להירדם ואז אני יוצאת וזהו. אין לי כח נפשי ופיזי למלחמות ובכי. מבחינתי הכמה דקות הללו שאני איתה לפני השינה הן עניין של מה בכך ואני משערת שזה דווקא תורם לביטחון של הקטנה ובסוף היא תשחרר בעצמה. לפעמים יוצא שאני נכנסת ויוצאת כמה פעמים. אז מה. יש לנו פשוט תקופות של קושי שנובע משיניים, מחלה או השד יודע מה ואני יודעת שיש תקופות טובות ויש תקופות של רגרסיה וכל שיטה שאני לא אנסה תהיה טובה לזמן מה ואח"כ שוב יחול שינוי וחוזר חלילה, אז מה הטעם? סה"כ בד"כ השינה טובה והמצב לרב חוזר לקדמותו ולא מתקלקל בגלל שאני "זורמת" עם הצורך שלה ביותר קרבה לזמן מה.

gallish

New member
זו יכולה להיות אחלה כותרת לשרשור המלצות../images/Emo8.gif

gallish

New member
../images/Emo41.gifהמלצות../images/Emo41.gifממליצים|../images/Emo41.gifמומלצים../images/Emo41.gif

למישהי יש נסיון עם יוליה טמיר יועצת שינה???

האם מישהי ניסתה את השיטה שלה? היינו אצלה ומבחינתה הדבר שהכי מפריע לקטן שלי להרדם הוא - המוצץ הבן שלי בן שנתיים לא ישן לילות רצופים ולפעמים הם מסתיימים ב 5 לפנות בוקר ממש סיוט כל לילה רציתי לשאול אם יש תוצאות טובות לשיטות שלה תודה מראש

פולספגן

New member
בפורום אחר דיי קטלו אותה, כי היא הוציאה הרבה

משפטים שלא לעניין (אני במצ"ב מעודן היום
) כמו "אכילה בלילה מיותרת מגיל שלושה חודשים"

Ronronit1

New member
דווקא שמעתי ממישהי שניסתה פידבק טוב עליה,

אבל לא ניסיתי בעצמי. למוצץ- תנסי לפזר לו מוצצים במיטה באיזור של הראש שלו, משהו כמו 10 מוצצים כדי שלא יהיה סיכוי שכולם יפלו או שיפספס מוצץ... במשך היום או כשהוא הולך לישון, תני לו מוצץ ליד ולא ישר לפה. הכוונה היא שעם הזמן מתוך שינה הוא יחפש מוצץ ויכניס לבד לפה.

בוליפלג

New member
היא נפלאה, נהדרת!

שמעתי הרצאות רבות שלה, אבל!!! השיטה שלה (בדומה לפרופ' אבי שדה) היא מה'קשוחות' שיש 'בשוק'. ולכן עלולה שלא להתאים לכל זוג הורים. אני אגב הייתי פונה ישר אליו: http://www.tau.ac.il/~sadeh/clinic/sleep.htm

shan26

New member
קצת לא מסכימה איתך

לגבי אבי שדה. אין לו "שיטה". מניסיוני הוא מנהל שיחה עם ההורים, צופה בילד, ומעלה רעיונות וטיפים. אין לו איזה שיטה מוגדרת.

בוליפלג

New member
יש לו אג'נדה די ברורה, בין אם מעביר אותה

להורים באופן מפורש או לא, זו כבר שאלה אחרת...

../images/Emo45.gif מסכימה לכל מילה, הוא כל כך לא "חד שטנץ"

הוא גם פסיכולוג, ולא יועץ שינה, על כל מה שמשתמע מכך.

אולגה26

New member
היינו אצלה לפני שנתיים

כאשר כבר השתגעתי לגמרי משינה של בני- היה אז בן שנה וחצי. היא נתנה לי טיפים מה לעשות, היה מאוד קשה ליישם כי ילד בכה והמון ולב שלי בקושי עמד בזה (ובעלי בכלל קילל רגע שהלכתי אליה). סיוט נמשך שבוע בערך (אולי שבועיים גג) עד שבני התחיל לישון ולא ביקש לא בקבוק ולא אותנו לידו. אני אמרתי לעצמי שפשוט חייבת לשפר את המצב אחרת יאשפזו אותי מחוסר שינה. לכל מטפלת גישה משלה ולא לכל ילד והורה זה מתאים. אם נראה לך שקשה ליישם את שיטותיה ולא תתמידי בזה, אז חבל בכלל לנסות, כי זה לא יתרום לכלום ורק תעשי עוגמת נפש לעצמך ולילד.

אוי, רק עכשיו ראיתי שענית

והפניתי אותה אליך. זה מה קורה כשלא מרפרשים

למעלה