הקמת תא נוער חדש

../images/Emo41.gif הקמת תא נוער חדש ../images/Emo41.gif

לשמחתי לאחרונה עולות מספר יוזמות להקמת תאי נוער חדשים ברחבי הארץ. לשם סדר ונוחיות, רכזתי כאן את ההליך להקמת תאי נוער. הליך זה הוא המקובל כיום. הוא איננו מעוגן בחוק כלשהו, אלא פשוט מתכונת להצלחה, שבאמצעותה קמו רוב התאים בתנועה: א. יש בן/בת נוער אחד שרוצה ליזום הקמת תא נוער, ומעוניין לקחת בו חלק (להלן: "יוזם"). ב. הוא יוצר קשר עם יו"ר הנוער בנושא. ג. בעזרת היו"ר, נוצר קשר עם סניף המפלגה באותו הישוב (בשינוי: סניף - כללי ["מבוגרים"], תא - נוער). ד. בעזרת אלו, מקימים תא חדש (להלן "תא בהקמה") ומצרפים אליו מינימום 10 חברים (להלן "גרעין התא"). זאת באמצעות קשר של היוזם/יוזמים עם חבריהם בעיר ושכנועתם, עזרה של מבוגרי הסניף ותאי נוער שינוי בערים הקרובות בגיוס חברים חדשים (אפשר באמצעות חלוקת פליירים להצטרפות, אפשר באמצעות חלוקת פליירים של הזמנות בכנס - מביאים את ח"כ רוני בריזון לדוגמה, הוא משכנע מאוד, ובסוף הכנס מצרפים את החבר'ה) וכן באמצעות פניה של היוזם/יזמים אל בני הנוער הרשומים כבר בנוער שינוי ובאוהדי שינוי בעיר או בסביבה, אך מעולם לא יזמו הקמת תא (יש הרבה כאלו). ה. לאחר גיוס גרעין התא, מקיימים בעזרת הסניף, בעזרת המפלגה הראשית (רכזת הדרכה ויו"ר הנוער) מס' פעילויות של התא - "רואים תוצאות!". ו. לאחר כל אלו, התא הוא למעשה פעיל לכל דבר. מה שנשאר הוא נושא בירוקרטי - נציגים מהתא (בד"כ היוזמים) יבואו לישיבת מזכירות נוער שינוי ויציגו להם את פעילות התא. זו תאשר אותו באופן חוקי כתא. יערכו בחירות בתא ליו"ר ולסגן (בד"כ לתפקידים אלו מתמודדים ונבחרים היוזמים) והם יכהנו כחברי מזכירות לכל דבר וינהלו את תא הנוער יחד עם המדריך שיוצמד להם ע"י רכזת ההדרכה. זהו! נשמע מסובך - ולא סתם! להיות יוזם ולהקים תא נוער הוא לא דבר פשוט, ולפעמים מתיש ומעייף מאוד. יחד עם זאת, מבחינתי האישי לפחות, אני יכול להבטיח שאני אעשה כמיטב יכולתי לעזור להקמת התא ולתמוך ביוזמיו. אז אם משהו באמת מעוניין להקים תא בישובו - צרו עימי קשר ונתחיל לעבוד! דבר אחרון שברצוני לציין - בימים אלו מתארגנים כל הסניפים והמטות ברחבי הארץ לקראת הבחירות המוניציפאליות. במערכת הבחירות ישנה מוטיבציה רבה מצד כולם, וזוהי הזמנות מצויינת להתחיל ביוזמת תא נוער בישוב!
שיהיה בהצלחה לכולנו!
בברכת שנה טובה
, עמוס מרון יו"ר נוער שינוי

your eye

New member
הקמת תא נוער בת"א

ערב טוב ! עמוס, שמי יוראי להב הרצנו ואני גר בתל אביב. אשמח לקחת חלק או להקים תא נוער בתל אביב. כדי לעשות זאת ארצה שתיצור עמי קשר דרך טופס ההצטרפות שלי או לחילופין רשום את מס' הטלפון משלך ואתקשר איתך. * במידה ולא תימצא את טופס ההרשמות שלי אני אצור עמך קשר. המשך ערב נעים יוראי להב הרצנו

Red R

New member
מזל טוב!

אתה מוזמן גם ליצור עימי קשר 09-8339975 (מטה שינוי נתניה) ואני מבטיח לעשות את כל שאוכל בכדי לעזור לך להקים את תא נוער שינוי ת"א שיהיה בהצלחה! רם סיטון ס.יו"ר הנוער

ביאטה

New member
איזה כייף !!!

יוראי, (אגב, מה משמעות השם?) כל הכבוד על היוזמה !!! הלוואי והתא יקום ויהיה תא משגשג ומצליח ! במיוחד שבת"א יש המון פעילים שרק צריכים ריכוז מסודר ותא פעיל. יש גם סניף שמאוד מאמין בנוער ויעזור לכם בכל מה שצריך. שוב, המון הצלחה !!

wizibusy

New member
תא בצפון

ברצוני להקים תא בצפון(קרית שמונה,טבריה,חצור,צפת וכו...) רציתי לשאול את חברי הפורום הזה האם מישהו מכאן גר בצפון או מכיר חברים בצפון שברצונם להצטרף ולתרום להקמת התא בצפון? עם כן או שתפרסמו בפורום או שתיצרו קשר [email protected]

למעלה