הקפצה - שימו לב: התחרות מסתיימת מחר!

ליןןןןן

New member
הלוואי והיה מופיע..

בחור שגלעד שליט תקוע בו. אמנם אין לו שם אוכל, אין לו תנאי מחיה, אין לו עם מי לדבר, ונקווה מאוד שלא עובר התעללות, בזה אנו לא מצליחים לעזור לו (או לא מתאמצים מספיק..) אז לפחות אם נותנים לי לבחור לוקיישן להופעה של זמר מרגש כמו אביתר- לפחות את זה הייתי רוצה. לדעתי אביתר הזמר הכי מרגש בארץ, אם יש מישהו שראוי לשיר לפני גלעד זה רק הוא. שיחזור אלינו במהרה בימינו אמן.

JESY

New member
הופעה בירושלים של אותם ימים..

המקום והזמן של ההופעה: ירושלים של לפני כמאה ועשרים שנה. מספר שנים לאחר שיעקב בנאי – סבא של סבא של אביתר עלה מפרס לירושלים והתיישב בעיר העתיקה (עוד לפני שהם עברו לנחלאות). כדי להכניס לאווירה של ההופעה בירושלים של אותה תקופה אכתוב על אחד האירועים המכוננים בירושלים של אותם ימים- ביקורו של וילהלם השני קיסר גרמניה בעיר העתיקה בשנת 1898. (רחל בלובשטיין היא אגב- רחל המשוררת). עת דמדומים. דגלים תלויים בכל עבר. הרחובות מצוחצחים ומוארים, עד שאין לדעת מי יגע יותר. מטאטאי הרחובות או מתקיני הפנסים. דגלים מונפים בכל עבר. ירושלים לבשה חג. אורחים ותיירים ממלאים את הרחובות הראשיים. כבר לפני שבועיים ציוה הכרוז על כל העניים הפושטים ידם ברחובותיה של עיר לפנות את השטח. כולם ידעו שמחר, יגע לכאן הוד רוממותו קיסר גרמניה, וילהלם השני, ופמליתו. כבר חודשים נערכות ההכנות לאירוע הזה. מאז ימי סולימאן המפואר הכל הסתפקו בשערים הקיימים של העיר העתיקה. עד העת הזו, בה נפרץ בה פתח מיוחד לכבודו של וילהלם, כדי שיוכל להיכנס לתוכה עם מרכבתו. השמועות מספרות שבכוונת הקיסר להקים מבנה שיתנשא על הר הזיתים, וייקרא על שמה של רעייתו, אוגוסטה ויקטוריה. כל אכסניותיה של עיר התמודדו ביניהם, מי יזכה באירוח הקיסר. לבסוף הוחלט על הקמת עיר אוהלים מלכותית ברחוב בנביאים. גם הקהילה היהודית לא טמנה ידה בצלחת, והתכוננה לקבלת פנים משלה. רק תושבי רחוב הנביאים, ממשיכים בשגרת יומם. ד"ר טיכו, רופא העיניים הנחשב, ממשיך לקבל קהל כמימים ימימה. האדריכל הירושלמי קונארד שיק, יושב בביתו בית תבור, המפואר שבבתי ירושלים, בדיוק בעיצומו של תכנון מבנה ה"טליטא קומי". רחל בלובשטיין, משוררת שהדרימה הנה לא מכבר מחופה של כנרת, רוכנת בחצר ביתה וכותבת את אשר על נפשה. אומרים שכבר כתבה תילי תילים של שירים. בן ציון בן יהודה, בנו של עורך עיתון "הצבי", חושב על עוד דרך בניסיון להשאיר את אהובתו, לאה אבושדיד בארץ. החולים הרבים המאכלסים את בתי החולים שברחוב, עודם שוכבים במיטותיהם. אחת עשרה בבוקר של היום למחרת. פרסות הסוסים נשמעו עד בתי הנחלאות. לאחר שנכנסנו לאווירה, נעבור להופעה עצמה.. סביב שער יפו התקבצו הרוכלים להופעה לה חיכו כולם. כוסות יין חולקו בקהל. אביתר עלה על במה מאולתרת שהוקמה על רגבי העפר שליד השער כשלראשו ציץ כסוף ולרגליו מכנסי תכלת. לאחר כמה מילמולים החל לשיר את "אורייתא".

dina85

New member
בסחנה! מצ"ב תמונה..

אני הייתי רוצה לראות את אביתר מופיע בסחנה, בשעת בין ערביים. מופע יחיד שלו. הוא והפסנתר. אביתר מופיע כשהוא על רפסודה בתוך אגם הסחנה החמים והמהמם. הקהל, המונה 50 נפשות שעולמן סוער בתוכן, יושב על אבובים בתוך האגם ומשכשך רגליו במימי האגם בעל ה- 28 מעלות. השמש השוקעת מחליפה צבעים כזיקית והשמיים תופסים גוון ורוד. הקהל לוגם מגביעי השמפניה ונוגס בקוביות השוקולד השוויצרי שחולקו לו. אפשר לחתוך בסכין את האינטימיות שבאויר. אביתר פותח את ההופעה בשיר- "תיאטרון רוסי", בלי למצמץ.

ללוווש

New member
לדעתי- המקום שהכי מתאים

קצת פנטזיה, הלוואי ויתגשם בית הכנסת הגדול באלנבי.... מקום מפואר ומיוחד, השירים של אביתר יקבלו נופך עמוק יותר במקום הזה. מעבר לזה מקום ענק שיכול להכיל הרבה....יש איזה 1000 מקומות לדעתי בבר-שתיה קלה וחריפה-יין אדום פלייליסט- שירים שיתאימו לבית כנסת (ורובם יתאימו) הרבה אנשים מקיימים שם ארועים (חתונות וכדו') והארועים פשוט מרגשים ויפים. זו יכולה להיות הופעה חד פעמית בלתי נשכחת ברמת החוויה שלה. יכול להיות חדשני ומגניב מאוד. הכי מתאים לאביתר.

מה, תחרות וזה?

אני רוצה לראות אין-הופעה של אביתר בבית המדרש שלי. יהיה תה ועראק, ויהיו שתיקות ארוכות, ויהיה אין-מוזיקה נגלית, אבל תהיה במה ריקה ויהיה פסנתר הפוך על הצד, ואביתר ישב בקהל ויהנה מאוד, בטוח

למעלה