הקשר בין מין לכסף

../images/Emo41.gifהקשר בין מין לכסף../images/Emo41.gif

על הקשר בין מין לכסף.
כמי שלומדת
פסיכואסטרולגיה
, אני רוצה להביא דווקא את ההיבט הזה, משום שנדמה לי שהוא מסביר בצורה הפשוטה ביותר, את הקשר שבין שני המשאבים הללו, שתי המתנות שנכללות ב"ארגז הכלים" שלנו. (לכן אהבתי את דבריו של "אש בשמים")
כעיקרון, המפה האסטרולוגית, היא בין היתר, מפת דרכים בעיני. היא מלמדת אותנו כל כך הרבה על עצמנו, וכאשר מוסיפים לה פסיכולוגיה, על אחת כמה וכמה. בעצם, כמו כל ה"כלים המיסטיים" החל מאסטרולוגיה וכלה בנומרולוגיה טארות ו.. ההכל
מזל שור, שהוא מזל אדמה, "יושב" במולות למזל עקרב, מזל מים, ושני מזלות אלה מהווים את הציר השני במפה. (הוא ציר שור / עקרב, או בתים 2 ו-8 .) הציר הזה מספר לנו בין היתר על ביסוס הערכים שלנו, ועל ההתייחסות ה"נכונה" לתשוקה. המגמה בציר הזה היא ולאזן בין ערכים חומריים ובין ערכים רוחניים, לפתח את היכולת להשתמש בכוח, לא כדי לשלוט אלא כדי לבנות ולהשתמש בתשוקה כמנוף להתעלות.
מזל שור מספר לנו בין היתר על חומריות, על רכוש וגם על חושים ויצרים מהיותו נשלט ע"י וונוס. הוא מבקש מאיתנו, לחוות את החיים הפיסיים באופן מלא. אחד ה"שיעורים" של מזל שור, הוא ללמוד לפתח בטחון עצמי וערך עצמי באמצעות הערכת החומר, הדברים החומריים סביבו. הוא בעצם בא ללמוד על שביעות רצון וסיפוק עצמי מבלי להיות חמדן, לאמור – איזהו הוא העשיר השמח בחלקו.
מזל עקרב, (אם נכתוב מאות ספרים, לא נכתוב עליו הכל...) מספר לנו בין היתר על מוות ולידה, פסיכולוגיה וחקירה, על מיסטיקה ועל מיניות ורגשות עמוקים ומופנמים. אחד השיעורים של העקרב הוא ללמוד לשחרר את יצריו ורגשותיו באופן מתון, היות וה"פחד" שלו מחשיפה עלול לגרום לו להתפרץ כהר געש. שיעור נוסף שנוגע לענייננו, הוא ללמוד להשתמש בכוחות המיניים, באנרגיה המינית כאמצעי להתחדשות ושינוי.
המפה האסטרולוגית מספרת לנו, שהצירים עובדים במולות, כלומר, כאשר בית אחד המהווה חלק מציר, נחסם, הרי שגם הבית שממולו נחסם. במילים אחרות ובנושא הכסף והמין, כאשר אנו חוסמים בתוכנו את האנרגיה של העקרב, הרי שגם האנרגיה של השור נחסמת, ואחת מצורות הביטוי של האנרגיה הזו, היא היכולת לעשות כסף.
כאשר אני מדברת על המזלות, כרגע על עקרב ושור, חשוב להדגיש שאני מדברת על ארכיטיפ ולכן, אין זה אומר שבני מזל שור כולם, הם בעלי תכונות כאלה ואחרות, או לחלופין בני מזל עקרב, כולם דומים ומיניים. מישהי כתבה כאן,
לא לשייך אהבה לכסף, כי אין ולעולם לא יהיה קשר בינהם
... או משהו מעין זה.. ואני שואלת האמנם?
אהבה וכסף מבחינתי, מהווים צורות ביטוי לשפע, ולכן לא ממש ניתן להפריד בינהם. כאשר אדם אוהב את עצמו הוא מפרגן לעצמו, ומרשה לעצמו להסיר את הלוט ואף למחוק את הקלטת שאומרת "כסף/מין הוא דבר מלוכלך", וליהנות משתי צורות ביטוי אלה של אנרגיית השפע תחת אנרגיית ה"פשע"... ר' כתבתה של רותי לנו-אל.
נכון, כסף הוא אמצעי, נכון שגם מין הוא אמצעי, ועוד יותר נכון ששניהם נועדו על מנת לשרוד, ויחד עם כל ה"נכון" הללו, מי אמר שאי אפשר ליהנות מהם? מי אמר שהחיים הם רק מסע של הישרדות? האם אין בידנו את יכולת הבחירה בין הישרדות להנאה? כאשר אנו מאפשרים לעצמנו ליהנות מזה, אנו יכולים ליהנות גם מהאחר, גם אם לא תמיד אנו משייכים את שני הדברים הללו יחד.
גם על היכולת לפרגן לעצמנו, מספר לנו מזל שור והשליטה שלו – וונוס. למעשה, לכל הפלנטות יש חלק בהבנת הקשרים שלנו, אבל, וונוס היא משתתפת ראשית בכל קשר כזה. היא זו שמספרת לנו על האופי של כל סוגי הקשרים שלנו, הרומנטיים והעסקיים. ונוס מספרת לנו על היכולת שלנו לאהוב ולקבל, להיות נאהבים ולמשוך אלינו את הזולת, כמו גם היכולת שלנו להעשיר את משאבינו – שור. המקום של וונוס מראה לנו בעצם באיזו מידה אנו מסוגלים למצוא בטחון חומרי ופנימי, שלווה והרמוניה, וכן על מידת המסוגלות שלנו למשוך אחרים למעגל האינטימי שלנו המיוצג במזל עקרב . זה על קצה המזלג, הקשר הישיר והבלתי ניתן לניתוק, בין מין לכסף, או אם נחדד יותר, על הקשר בין שני המשאבים הללו.
ברכת שבצ'לום לכולנו
גילי פרי

lmatan1

New member
גילי לאט לאט את זורקת המון מילים

לעניות דעתי אין קשר בין אהבה במהות לכסף יש קשר בין מין וכסף ויש הבדל אהבה היא נתינה בלא כוונה לקבל תמורה אנחנו הפכנו את האהבה לסקס ששוה כסף יצר המין מקורו במוח ומי שלא שולט ביצר צריך לשלם ולאו דוקא כסף הפרדוקס הוא שאנחנו אמורים להיות בשליטה כשהתוצאה הסופית היא מספר שניות של איבוד שליטה דרך אגב אני מזל עקרב אז עד כמה שאני יודע יש עקרב נחש ויש עקרב נשר ואשמח אם תפרטי בהקשר האסטרטלוגי בתודה מראש.

הנחש, העקרב והנשר

שלושתם סמלים הנובעים מתפיסה די עתיקה ומיסטית באסטרולוגיה. לדעתי טעות לייחס אותם לסוגי אנשים שונים כי מדובר בשלבי התפתחות, מבחנים או ברירות הנכונים לגבי כל בני מזל עקרב, או יותר נכון לגבי כולנו (כי לכולנו יש מזל עקרב, בית 8 ופלוטו במפה) אדם אחד יכול לעבור את שלושת השלבים (ועוד שלבים רבים ונוספים) בימי חייו. בקיצור, אין טעם להתייחס לזה לדעתי.

../images/Emo127.gifטיפוסים "עקרביים"../images/Emo127.gif

אהלנים מתן
. אני חושבת שהסברתי כמיטב יכולתי את הקשר שבין מין, אהבה וכסף. אני מסכימה איתך שאהבה במהותה היא נתינה לשם נתינה ולא לשם קבלת תמורה, (נושא חדש לדיון
) ואולם דיברנו על הקשר שבין מין וכסף, והסברתי שכאשר אדם חוסם במודע את האפשרות ליהנות ממין, הרי שהוא חוסם גם את האפשרות לעשות כסף, מאחר והעקרב והשור מהווים את אותו ציר שמשמעותו או מגמתו בגדול היא לאזן בין המשאבים הללו. יצר המין, עד כמה שאני מבינה מקורו בצורך שלנו בהישרדות, וחלילה לי לומר שצריך לשלם עבורו, ממש לא זו היתה הכוונה
המגמה היא שוב, לאזן את אותו פרדוקס עליו אתה מדבר ואכן להגיע לשליטה מלאה וליכולת ליהנות משני הקטבים הללו, שמקורם בעצם אחד – שפע. באשר לאסטרולוגיה ולעקרב, אכן יש שלושה סוגי עקרב, ואלה הם בעצם מה שאני קוראת "רמות מודעות" של הארכיטיפ העקרבי.
הערפד: הוא הטיפוס ה"נפול" ביותר, שואב אנרגיה מבלי לתת מעצמו דבר.
הנחש: הטיפוס הערמומי, החשדן, הקנאי, הנקמן.
והנשר: ההתמרה של העקרב, הטיפוס הפסיכולוג שמונע ע"י חקירה ולמידה, זה שמעצים את עצמו ואת האחר, בניגוד לנחש ש"צומח" על חשבון האחר. כמה שלא נכתוב על העקרב, הרי שלעולם לא נכתוב את הכל. מאחר ואתה מתעניין, אני ממליצה להיכנס גם לפורום אסטרולוגיה על מנת לקבל הרבה יותר ידע.
בברכת שבוע טוב

lmatan1

New member
../images/Emo51.gifאנחנו נמצאים עכשיו במזל עקרב

אני יוצא עכשיו לחגוג אני שמח שאני מכיר אתכם אתכן להתראות .באהבה לכולם.

קבל חישוק../images/Emo24.gif../images/Emo25.gif

אכן חודש העקרבים עכשיו, ובהזדמנות זו
לכולכם, לחגוג אמרת... החיים הם חגיגה גדולה עבורי, כל יום וכל דקה, פשוט כיף
גמני שמחה לקרוא אותך ב

למעלה