חדש
פינת הסיפור היהודי

• פותח הנושא mgb
  • פורסם בתאריך

mgb

New member
../images/Emo41.gifחדש../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif פינת הסיפור היהודי../images/Emo41.gif

בס"ד שלום לכולם! יש לפעמים וסיפור קצר מעורר את הלב לחיזוק במצוות, בלימוד התורה או ביר"ש.. חשבתי להקדיש פינה לסיפורי מופת ללא הגבלה של דורות שיש בהם מוסר השכל חיובי והמשאיר טעם טוב בנשמה. זה יכול להיות על אישיות של צדיק כלשהו או מעשה מיוחד של יהודי.. בטוחני שלא פעם אין את הכוח או האפשרות להתפלפל בסוגיה אבל יש על הלב סיפור שהרשים אתכם ואתם מעוניינים לחלוק אותו עם עוד יהודים. מחכים לסיפורכם

mgb

New member
"שני אחים" -סיפור מופת !

בס"ד לפני שנים רבות חיו בארץ ישראל שני אחים. האח האחד היה נשוי ולו ולאשתו היו הרבה ילדים. האח השני היה רווק וחי לבדו בביתו בקצה האחר של הכפר. שני האחים עיבדו יחד את השדה שירשו מאביהם. כל הקיץ הם עבדו זה לצד זה, וגם את התבואה קצרו יחד. את כל תבואת השדה חילקו האחים שווה בשווה בשתי ערמות: ערמה אחת לאח האחד וערמה שנייה לאח השני. לילה אחד, לאחר שגמרו לקצור ולערום ערמות, התקשה האח הרווק להירדם: "לאחי יש משפחה", הוא חשב בלבו, "הוא צריך לפרנס את אשתו ואת ילדיו. צרכיו גדולים מצרכיי. אין זה צודק שנתחלק בתבואה שווה בשווה. אתן לו חלק מהתבואה שלי." קם האח הרווק והלך אל השדה. הוא לקח תבואה מהערמה שלו והעביר אותה לערמה של אחיו הנשוי. בבית אחר, בקצה האחר של הכפר, לא הצליח לישון האח הנשוי: "זה לא הוגן", אמר לעצמו, "לי יש משפחה וילדים. כשאהיה זקן ולא אוכל עוד לעבוד, ילדיי יוכלו לעזור לי ולאשתי. אבל מי יעזור לאחי הרווק כשיזדקן? עליו לחסוך כבר עכשיו כדי שיהיה לו די כסף לעת זקנה. אין זה צודק שנתחלק בתבואה שווה בשווה. אתן לו חלק מהתבואה שלי." קם האח הנשוי ויצא אל השדה. הוא לקח תבואה מהערמה שלו והעביר אותה לערמה של אחיו הרווק. בבוקר קמו שני האחים והלכו כהרגלם אל השדה. מה רבה הייתה הפתעתם כשראו שהערמות נשארו כשהיו... שתיהן שוות בגודלן בדיוק! כל אחד מהם חשב לעצמו: "כנראה התבלבלתי אמש, אנסה שוב לעזור לאחי הלילה." וגם בלילה השני יצאו שני האחים מביתם. כל אחד מהם העביר בשקט-בשקט תבואה מהערמה שלו לערמה של אחיו. אבל כשהלכו לשדה עם בוקר, ראו שוב שהערמות שוות זו לזו. כך קרה גם ביום השלישי. ובלילה הרביעי... יצא האח הרווק מביתו... והאח הנשוי יצא אף הוא מביתו... ו... נפגשו שניהם באמצע השדה. בידי כל אחד הייתה ערמה גדולה של תבואה! הבינו השניים את מה שקרה וחיבקו זה את זה! ראה אלוהים את האהבה שהגדולה של האחים ואת המסירות הרבה שהייתה להם זה לזה ובירך את המקום שבו הם נפגשו. ושם, במקום שממנו יצאו אהבה ואחווה, בנה שלמה המלך את בית המקדש, וממנו יצאה אהבה ואחווה לכל העולם. תודה על שהואלתם לקרוא

סיפור מקסים !

ובקשה - חיפשתי זמן רב את המקור לסיפור הזה (היכרתי אותו, אבל כשרציתי להביא אותו להצגה מסוימת, לא מצאתי גירסה כתובה). מה המקור ?

mgb

New member
אין בכל דברי חז"ל על כך..

בס"ד אבל יש משהו דומה במדרש רות או שה"ש..אחפש ואביא, בלנ"ד

למעלה