חידון מס´ 3 - השושלת

../images/Emo41.gif חידון מס´ 3 - השושלת ../images/Emo41.gif

היי
לרגל יום העצמאות וגם סתם כך - הפעם חידון בסגנון זהה את המשפחה. להלן יסופר על אדם, ילדיו ונכדיו - אתם צריכים לציין מיהו האדם, מיהם כל ילדיו ומיהם נכדיו המוזכרים בסיפור (סה"כ 7 אנשים). הסיפור המשפחתי - וסגירת מעגל בסופו. האדם שאיתו מתחיל הסיפור, היה אישיות בולטת במפעל הציוני. בתו האחת היתה פרופסורית; לבתו השניה, שני ילדים שקיבלו את התואר דוקטור; בנו נישא לאשה שהתגיירה. נכדו נישא לגיורת ומתגורר בארה"ב. מה היה אומר על זה הסבא הציוני
ולסגירת המעגל: הנכד מנהל את אחד המלונות המפוארים ביותר בעולם, אותו מלון בו התאכסן סבו, כשנפגש שם שועי עולם. לצורך הנוחות - צירפתי סכימה של עץ המשפחה, בצירוף הרמזים מן הסיפור. זהו
זה לא קשה כמו שזה נראה... בהצלחה, ארנון

ראם ערן

New member
אם אני לא טועה.....

מדובר על מניהגנו הדגול (ולצערי כנראה אחד הבודדים שניתן להגדירו דגול) אשר היה עומד על ראשו בחוף הים - הלו הוא דוד בן גוריון (אני מקווה) אם זה נכון - אז תודה לגיסי אבינועם אשר חיזק את השערתי (וגם אם לא...). חג עצמאות שמח ערן

התשובה חייבת להיות מלאה

ולכלול את כל שבעת האנשים המוזכרים בחידה. לכן, איני יכול לומר אם התשובה נכונה או לא
ארנון

ראם ערן

New member
חמור קופץ בראש....../images/Emo80.gif

טוב, לא היתה תמונה של חמור... אז כרגיל לא קראתי את השאלה עיון לפני שעניתי. אז התשובה המלאה (אני מקווה)הינה: הבת הינה פרופסור רננה לשם שני הנכדים הדוקטורים:יריב בן אליעזר משה בן אליעזר שם אשתו הגיורת של בנו:מרי אשתו הגירת של נכדו: אנסטסיה (לא הזמרת)
ושוב תודה:לגיסי אבינועם וחברו שוקי. שוב: חג עצמאות שמח ושקט ערן

../images/Emo41.gif חידון מס´ 4 - פתרון ../images/Emo41.gif

קודם כל, נראה לי שטעיתי במס´ החידון, אז, מילא... טוב, אני אקבל את התשובה, למרות שהוחסר בה נכד אחד ובת אחת, אבל... מרבית הנתונים היו. אם כן, המשפחתולוגיה כולה (או כמעט כולה): לדוד בן-גוריון היו שתי בנות ובן: * רננה, נישאה לדוד לשם - מהנדס אווירונאוטיקה, הינה פנסיונרית, היתה פרופ´ לביולוגיה; * גאולה ז"ל, עסקה בהוראה והיתה נשואה לעמנואל. בניהם: יריב בן אליעזר - ד"ר לתקשורת, היה יועץ לענייני תקשורת של פוליטיקאים רבים, משמש כחבר סגל במרכז הבינתחומי בהרצליה; ומשה, גם כן ד"ר לתקשורת ומרצה בנושא; אחותם, אורית עציוני, הינה מורה; * עמוס, נישא למרי (שהתגיירה) - שניהם פנסיונרים. להם שלושה ילדים: גליה, רותי ואלון - אשר חי בארה"ב ומנהל את מלון וולדורף אסטוריה המפואר (והיקר). אלון נישא לגיורת. בזמנו, נהג דוד בן-גוריון להתארח במלון וולדורף אסטוריה ולהיפגש שם, בין היתר, עם הקנצלר הגרמני, קונראד אדנאואר (איתו שוחח בנושא השילומים) ועם נשיא ארה"ב, ג´ון קנדי. כל הכבוד לערון (ולאבינועם)
בפעם הבאה זה יהיה יותר קשה... ארנון

למעלה