חידון מס´ 3 - ליום השואה

../images/Emo41.gif חידון מס´ 3 - ליום השואה ../images/Emo41.gif

שלום לכולם
הפעם, החידון הוא פרי-עטה של כוכה, ועל כך יישר כח לה. האיש עליו אנו מדברים קשור לעניינינו בשתי ערים. שתיהן באותה ארץ שימשו כבירות, מוקד פעילותו היה גם ביערות. בעיר האחת לחם בגבורה והעיר השניה בשמו היא שזורה. בהצלחה
נ.ב. ההשתפות בחידון אסורה על בני משפחתה של כוכה

ספרן

New member
פתרתי !

אך כדי לתת לאחרים צ´אנס אומר רק ששמו הפרטי מתחיל באלף.

friend9

New member
המשך

וכשנאלמו התותחים שר עם המוזות נזכור את אחינו ואחיתינו, את בתי העיר ואת בתי הכפר את רחובות העיירה שסאנו כנהרות ואת הפונדק הבודד עלי אורח את הישיש בקלסתר פניו את האם בסודרה את הנערה בצמותיה את הטף --------- --------- יזכור החי את מתיו כי הנה הם מנגד לנו הנה ניבטות עיניים סביב סביב .ואל דומי, אל דומי לנו עדי יהיו חיינו ראויים לזכרם

כוכה

New member
אכן כן../images/Emo41.gif../images/Emo39.gif

חידת יום השואה נפתרה מהר מאד והגם שהיו לי רמזים למכביר - הרי שלא היה צורך לתיתם. רציתי לרמוז על: ירושלים ד´ליטא, על עין-החורש, על ניצנים ועל השירה. על המנהיג שלא כתב את גירסתו על השואה ועל המחזה של יהושע סובול "גטו". הקדמתם אותי ולכן רק כמה מילים מתוך שירו של קובנר: ב - שעות קטנות, תצפיות: "רעי הטובים ביותר הלכו עם תרמיל על הגב לבית-ספר "תרבות". מורי הטובים ביותר הלכו עם תרמיל על הגב לפונאר". בתמונות מלמעלה: 1. הכניסה לגטו וילנה- רח´ הגאונו 1, 2. שלט המספר על הגטו, 3. יער ההריגה בפונאר. במסר הבא: גניאולוגיה בהקשר

כוכה

New member
אכן כן../images/Emo41.gif../images/Emo39.gif

חידת יום השואה נפתרה מהר מאד והגם שהיו לי רמזים למכביר - הרי שלא היה צורך לתיתם. רציתי לרמוז על: ירושלים ד´ליטא, על עין-החורש, על ניצנים ועל השירה. על המנהיג שלא כתב את גירסתו על השואה ועל המחזה של יהושע סובול "גטו". הקדמתם אותי ולכן רק כמה מילים מתוך שירו של קובנר: ב - שעות קטנות, תצפיות: "רעי הטובים ביותר הלכו עם תרמיל על הגב לבית-ספר "תרבות". מורי הטובים ביותר הלכו עם תרמיל על הגב לפונאר". בתמונות מלמעלה: 1. הכניסה לגטו וילנה- רח´ הגאונו 1, 2. שלט המספר על הגטו, 3. יער ההריגה בפונאר. במסר הבא: גניאולוגיה בהקשר

למעלה