יאללה עוד שאלת סקר - בתי חולים

ממה מיה

New member
../images/Emo41.gif יאללה עוד שאלת סקר - בתי חולים

אני מתעוררת בלילות ולא מצליחה להרדם מחדש - לא יודעת למה: הריון,טרדות מהעבודה... אז לא להיבהל מהשעה. שבוע הבא אנחנו הולכים קצת לסייר בשלושה בתי חולים ביניהם אנו מתלבטים: ליס, תל השומר ורבין (בילנסון). מאחר ואנו גרים במודיעין גם אסף הרופא על הפרק. כרגע הקו המוביל אותי הוא כזה: אם חלילה מדובר בפגים, הכיוון הוא רבין בגלל ביה"ח שנידר לילדים. אם מדובר בקיסרי ואו סיבוך בגלל הסכרת שלי - כנראה שאלך על תל השומר אם יש סיכוי ללידה רגילה הכיוון הוא ליס. הלידה הקודמת שלי היתה בחו"ל (ילד יחיד) והיתה נפלאה. לידה טבעית, ללא אפידורל (משקל 3840) בכריעה על הרצפה. ביות מלא מהרגע שנולד (אין שם בכלל תינוקיה), הנקה מייד לאחר הלידה. מאד רוצה לשחזר אותה אם כי ברור לי שהסיכויים מאד קטנים.

שאלת השאלות

למען האמת, עוד לא התחלתי לברר ברצינות את הסוגיה. אולי כבר הגיע הזמן?? אז גם אצלי הכוון הכללי דומה (רק באזור חיפה) פגיה - רמב"ם. ניתוח קיסרי בשבוע מתקדם - כרמל. לידה רגילה - לא מצליחה להחליט. אני כל כך רוצה לידה טבעית ונורא רוצה ללדת בלניאדו, אבל מה נעשה אם משהו יסתבך? כולם אומרים שזה לא המקום לקיסרי או לעובר עם בעיה. מנגד - למה לא להאמין בגוף שלי, שכבר עבר לידה טבעית נהדרת ובשני עוברי המחוננים כמו אחותם וללכת על הטבעי? כבר ויתרתי על חלום ה"לידה בלי אפידורל". שידחפו אפידורל, אבל שלא יחתכו אותי! אוווףףף.... לא יודעת. הבנתי שיש בתי חולים שמבצעים לידה וגינלית של תאומים בחדר ניתוח "לכל צרה שלא תבוא...". זה כך בכל בתי החולים? אולי כדאי, באמת, להתחיל לברר?

רומי^^

New member
חנה - מה עם "בני ציון"???

יש שם חדר ללידה טבעית מחלקה קטנה יחסית פגיה נפלאה (היינו שם) וכמובן - אילן אחד בסביבה...

בבני ציון יתנו לי ללדת תאומים טבעי?

אני לא משוכנעת בכלל... ואגב אילן אחד - אני יודעת שהוא שם, אבל אני לא מטופלת אצלו במעקב, כך שלא ארגיש נח להזעיק אותו במקרה של צורך ביחס אישי.

אני בעד צ'אט

בזמן שאנחנו מתעוררות כל לילה , אולי נעשה משהו נחמד בשעות הקטנות. לגבי בית חולים: אני גרה כעת באילת, יש פה בית חולים שאין בו פגייה ואני מאוד מתלבטת האם לעלות לאמא בהוד השרון וללדת ב"מאיר". יהיה שלב שבו כבר יהיה מאוד קשה לעלות למרכז, טיסה לא תבוא בחשבון ונסיעה של 4 שעות היא גם סוג של סיוט. אז אני מחכה שהזמן יעשה את שלו כמו שאומרים.

לא בהיריון אבל...

אני חושבת שיש שיקול נוסף שכדאי להכניס למערכת השיקולים והוא ביה"ח בו עובד הרופא המטפל. לפעמים אין תחליף לרופא שמכיר את הצוות, שיודע עם מי לדבר ואת מי להפעיל לפי הצורך. גם אם זה רק רק הנחיות טלפוניות זה עדיין מהווה יתרון. כשאושפזתי עם צירים והאחיות מסרו לי ד"ש מהרופא שאפילו לא היה במישמרת אבל התקשר לבדוק מ קורה איתי זה נתן תחושה טובה שי מי שמשגיח. ילדתי בתה"ש והייתי מרוצה. לא יודעת עד כמה זה רלוונטי מאחר וכבר עברו שנתיים מהפעם האחרונה אבל אם יש שאלות שאני אשמח לענות.

ממה מיה

New member
מה הכוונה רופא מטפל - רופא פרטי ?

אני בכל אופן במעקב אצל רופא במכבי והוא לא עובד בבית חולים

לא בהכרח

ישנם רופאי נשים שמקבלים באמצעות הקופה ובנוסף גם עובדים באחד מבתי החולים. למשל, פרופ' צלאל (כשעוד היה ד"ר) קיבל בזמנו דרך הקופה ועבד כרופא בתל השומר.

שש12345

New member
שאלת השאלות

אני חייבת לציין שזו אחת ההתלבטויות שמעסיקות אותי בימים אלה. על הפרק- מאיר, בילינסון, תל השומר וליס... לדעתי רק אחרי סיורים תתקבל ההחלטה וגם היא תהיה כפופה למועד הלידה (חשיבות הפגיה במכלול השיקולים).

אצלי אין התלבטות

את תומר ילדתי בליס והייתי מאד מרוצה. השיקול של הרופא המטפל הוא שיקול חשוב ביותר. הרופא שלי עובד בליס, ולמזלי נכח בלידה שלי. גם הפעם אני מתכננת ללדת שם, ואולי אפילו לבקר במלונית...

juanes

New member
ילדתי לפני חודשיים וחצי בתה"ש

ילדתי בלידה טבעית עם כל התוספות... (ואקום+מלקחיים של העובר הראשון, ולידת עכוז של השניה) אתן מוזמנות לשאול אותי מה שתרצו - כאן או במסר.

ממה מיה

New member
הלידה היתה בחדר ניתוח ?

אמרו לי שבתאומים מילדים בכל מקרה בחדר ניתוח, כך זה היה גם אצלך ? באיזה מצגים היו העוברים לקראת הלידה ? בכלל אשמח לשמוע את סיפור הלידה, קיבלת אפידורל ? התאפשרה לך תנועה? התאפשרה הנקה בחדר לידה?

juanes

New member
מענה לשאלות וסיפור הלידה

צרפתי את סיפור הלידה שלי. קחו נשימה ארוכה, זה ארוך אבל כדאי לקרוא. למרות שזה קצת הסתבך בסוף- זה שווה את זה! אני אשמח לענות על כל שאלה ולתמוך במי שצריכה. ולשאלות הקונקרטיות: - לידת תאומים מתקיימת בחדר ניתוח בתל השומר. אם את מחליטה ללכת לשם- תביאי גרביים עבות כי קרררררר... - הבן היה מצג ראש, והבת השתנתה כל יום- יום אחד רוחבית, יום אחד אלכסון, יום אחד ראש - הייתי מאושפזת שבועיים לפני הלידה בגלל רעלת ולכן הייתי מעודכנת לגביה. דרך אגב כשאחיה נולד היא התהפכה ויצאה בעכוז... - אכן קבלתי אפידורל - תקראי בפירוט את העניין בסיפור הלידה שצרפתי. היה לי מזל והאפידורל השפיע על ההירך ומעלה (עד הבטן, כמובן), לא אבדתי תחושה ברגליים לרגע, יכולתי להזיזי אותן בצורה חופשית. - לא הנקתי בחדר לידה. אני חייבת להודות שלא התעקשתי ולא חשבתי על זה באותן שניות, כי הייתי במצב ממש לא מזהיר... אבדתי קצת דם והיתה לי ירידת ל"ד.

איג3

New member
וואו, מעריצה אותך -

אחרי שעברת את זה. נשמע כמו סרט... כל הכבוד לך!

איג3

New member
אנחנו גרים באזור ירושלים

ומתלבטים מאוד בן 2 בתי"ח - הדסה ע.כ שם ילדתי את הראשונים והיה מעולה. אבל, יש סיכוי שאם בע"ה הכל יעבור בשלום (ולא בקיסרי)- אני אהיה במזדרון (תלוי בעומס...) לבין שערי צדק - שם גם טוב שמעתי, אבל, הבעל לא נכנס לחדר קבלה. קצת מלחיץ אותי להיות לבד... מי יודע כמה זמן...

אני ממליצה בחום על הדסה עין כרם

ילדתי שם את שירה ורוני. היה עומס של כמה שעות במסדרון אבל אותי העלו ישר לחדר כי דיממתי חזק אחרי הלידה. אני הגעתי בצהרים ובערב כבר כל היולדות היו בחדרים וזה היה ביום שחדר הלידה כמעט קרס מרוב לידות. ממליצה בחום רב מאד על חדר הלידה. האחיות במחלקה נחמדות. התינוקיה סבירה אם כי יש שם אחות שהיא אימת האמהות ואין אמא שהיא מטפלת בילדים שלה, שלחא בוכה בסוף. מכיוון שהיא רק אחת, אני מוכנה להעביר את השם שלה במסר לכל מי שרוצה להזהר ממנה כי יתר האחיות מקסימות. התלוננתי עליה אבל אני מניחה שיש לה קביעות והיא עדיין שם.

מה קורה עם ליס מבחינת פגיה ?

מתלבטת למרות "הצעירות" (שבוע 25) בין "רבין" שפיזית יותר קרוב גאוגרפית ובו עברתי את הלידה הראשונה, לבין "ליס" שבו אני מכירה רופאת ילדים ומיילדת, אבל לא מכירה כמעט את הבית החולים ולא מה קורה מבחינת פגיה . גם אני התחלתי לחשוב על סיורים..

למעלה