"יש ילדים שמדברים אנגלית" -

אנימו

New member
../images/Emo41.gif"יש ילדים שמדברים אנגלית" -

בעקבות מאמרון בעיתון ידיעות אחרונות שנכתב ע"י סיימון ספאנגין: בתקופה האחרונה הולכים ומתרבים ההורים הבוחרים להעסיק גננת או סייעת הדוברות אנגלית ב"גן במעורבות הורים" שאינו גן קונבנציונאלי. הילדים לומדים את השפה אליה הם נחשפים בתדירות גבוהה בטלויזיה והופכים ל"קוסמופוליטיים" מגיל צעיר. הכתב מסיים בשאלה: "מי יודע, אולי הם יהיו 'השגרירים ' הבאים...." מה דעתכם

עמליה3

New member
ילדינו הגאונים

לצערינו יש גנים רגילים וטובים ויש גנים של שכבות עשירים שממנים סייעת נוספת וגננתעזר וזה מצויין ,אבל כל שאר המקצועות שמכניסים לגן??????? כשנכדי היה באר"הב על הגן שלמו לחוד ועל החוגים בתוך מסגרת הגן לחוד וילדים השתתפו בחוגים לבקשת ההורים כגון :בישול לגיל הרך.הכרת בעלי חיים ועוד. כנראה שגם אצלינו יהיה כך ויגביר את הפער בין ישראל העניה וישראל העשירה.

emmy5

New member
דבירוש שלי ,בת שלוש ..יודעת הרבה

מילים באנגלית .מסרטי טלביזיה ... היתה שבועיים באיטליה , היא כבר ידע הרבה מילים באיטלקית ... זה הגיל שחייבים לתת להם כמה שיותר ..אבל אני היתי ממליצה את שפה ערבית ..אני חושבת שאנחנו חייבים קודם לדעת את שפת שכייננו ..

אני לא יודעת מאיפוא להתחיל, פלומינה

איימי, אנימו, גם אני סבורה שיש להקדיש לערבית את אותה תשומת לב שמקדישים לאנגלית, וחופשה\בילוי נעים פלומה

אנימו

New member
אממי- צודקת בענין של השפה הערבית.

לצערנו הרב, פוחתים יודעי הערבית אצלנו ואפשר לחשוב שאנחנו גרים באירופה.בקרב המגזר הערבי לומדים את העברית ויש רבים רבים שמכירים את השפה על בוריה ואילו אנו לא משתדלים לדעת את שפת השכנים. דובר על זה רבות אבל בשטח , אני לא בטוחה שנעשה מספיק.

dani 123

New member
עמליה, כל דבר עשוי להגדיל הפער

הגדלת הפער הוא תרוץ לאי עשיה. טיולים בארץ מגדילים הפער מאחר ורק המבוססים יכולים להרשות זאת למשפחותיהם. חוגים בבית הספר או לאחר הלימודים מגדילים הפער רק המבוססים יכולים להרשות זאת למשפחותיהם. אולי הגיע הזמן לבדוק את הסיבות לפער? לדעתי סדר עדיפויות נכון גם של משפחות לא אמידות יכול לצמצם את הפער. הימורים בלוטו והפייס לא מגדילים את הפער?? זה תחום שבו העשירים לא פעילים במיוחד סיגריות תוצרת חוץ וטלפונים חדישים לא מגדילים הפער העשירים לא זקוקים להצגות אלה.

היום אני בקטע שמסכימה עם כולם, דני

צודק, זה ענין של סדר עדיפויות, במשפחות לא אמידות, אפשר בהחלט להעניק לילדים חוגי העשרה, ספורט וכו', על חשבון משהו אחר, פחות חשוב

p a l o m a

New member
אנימו, לא כתגובה לכתבה שהיא../images/Emo13.gif

מגמתית בעיני ובאוזני... משפחתי לא קשורה לגנים /בתי ספר האמורים. אבל אני רכשתי ספרון באנגלית לנכדי בן ה -7. קל מאד ללמוד כל דבר בגיל כל כך צעיר.. על כן אני חושבת שצריך כבר להתחיל לחשוף אותם לעוד שפות (את הילדים הצעירים). היה מאמר וגם ידוע לי מיידע אישי, הילדים שנולדים /נולדו בארץ לעולים שהגיעו מרוסיה - מדברים עם ההורים בבית רוסית, שולחים אותם ללמוד מגיל צעיר אנגלית וצרפתית (לא כולם כמובן.. אבל לא מדובר באוליגרכים...) ועברית כמובן.

p a l o m a

New member
רוצה לאחל בהזדמנות זו שבת שלום../images/Emo140.gif

אחזור אליכם בעזרת השם יתברך ביום א'...באאיי..

emmy5

New member
פלומה ,שבת שלום ,נתגעגעה ../images/Emo24.gif

בקשר לילדי עולים ...זכור לי שהילדים שלי דברו עם סבא וסבתא ,עוד שפה ..חבל שזה לא היה אנגלית ..אבל טוב לדעת עוד שפה

אנימו

New member
פלומה-אז את אומרת דברים דומים

לתיאור בכתבה. גם את אומרת שצריך לחשוף לשפות זרות בגיל צעיר. יש לילדים יכולת לקלוט שפות בקלות יתירה. הילדים שלי (שיהיו בריאים. ב"פולניה" חוששים מעין הרע
...)דיברו 3 שפות בגיל צעיר מאוד והיו שטעני כי זה...יבלבל אותם. מכיוון שלא היתה לי ברירה והם התחנכו בבי"ס בו למדו אנגלית וספרדית ועל העברית שמרתי מכל משמר - יצאו נשכרים ויודעים היום 3 שפות ברמה גבוה. לא הבחנתי בבלבול כלשהו במהלך השנים.

אנימו

New member
פלומה-ושתהיה לך שבת שלום וסוף שבוע

של כייף ומרגוע!אני כבר מתגעגעת.......
נסיעה טובה.

אנימו, איזה יופי כשיודעים שפות,

ומה שיותר, כשטיפלתי בנכדה הראשונה שלי דיברתי איתה גרמנית, אבל היא לא רצתה לענות לי בגרמנית, כי בביתה דיברו עברית, ואני עם בתי גם דיברתי עברית, לו לא הייתי יודעת עברית, אז בלא ברירה היתה מתחילה לדבר, כשהם היו בטיול בגרמניה , היא היתה מתרגמת להם מה דיברו, אבל מאז עבר הרבה זמן, והזמן עשה את שלו, והיא היום לא זוכרת. היום היא שולטת בשפה האנגלית.

אנימו

New member
עברנו באמת תהליך שהילדים אחרי חודש

בארץ לא רצו לדבר יותר ספרדית שאותה דברו ביניהם כמו שפת אם. אבל אני לא ויתרתי
והזמנתי דוברת ספרדית ששוחחה עימם בספרדית ובהמשך שיעורים פרטיים בספרדית וככה זה נמשך במשך שנים (גם בשיטות לא חינוכיות....של הבטחה שאם ימשיכו ללמוד אז יזכו בכך וכך - ממש "שוחד"...
). בסופו של דבר עברו שניהם בהצלחה יפה מאוד את בחינות הבגרות בספרדית! היה יום חג!

למעלה