ניתוח הפרק היומי: Fear, Itself

../images/Emo41.gifניתוח הפרק היומי: Fear, Itself../images/Emo41.gif

מה היה בפרק: בפרק של היום נערכת מסיבת ליל כל הקדושים בקולג´, כולם מוזמנים כולל באפי, זאנדר, ויילו ואוז. במסגרת ניסיונות "הפחד את האורח" של חברי הקולג´, החליטו כמה בנים לצייר סמל שאותו מצאו באחד הספרים על הרצפה. אוז שנמצא איתם בחדר בטעות נחתכך ומדמם באקראי על הרצפה, הדבר גורם להפעלת הכישוף. לבנתיים באפי עדיין קצת מדוכאת מכל הקטע שפארקר עשה לה, מחליטה לבלות קצת זמן אייכות עם הח´ברה וללכת למסיבה, אומנם הם מגיעים ואין אף אחד, לבנתיים מסביבם מתרחשים דברים מוזרים, קבוצת עטלפים תוקפת מאחור, אך מתברר בסוף שאלה עטלפי גומי, שלד בובתי מתעורר לחיים ותוקף את באפי אך כאשר היא מעיפה אותו ממנה היא מגלה שגם הוא יציר פלסטיק. בחוץ אניה שלא מפסיקה לנדנד לזאנדר משום שהיא מאוהבת בו, מגיעה למסיבה בתחפושת שהיא טוענת שהיא מפחידה, תחפושת ארנב
?! עומדת בחוץ ומגלה שאין בכלל דלת, היא פונה לחלון ורואה בחורה עומדת וצועקת ואז החלון פשוט נעלם מן הבית, אזש היא אצה רצה וממהרת לג´יילס אשר נתפס מחופש למקסיקני בכובע סומבררו, דיי חביב, למרות שג´ילס מתחיל להדאיג בפרקים האחרונים: הוא עושה ספורט, מביא בחורות הביתה ורואה טלויזיה (וח"ח לזאנדר על האחלה ציטוט: "לגיילס יש טלויזיה, הוא שטחי כמונו!"), ותאמינו לי שייש עוד. בפרק כל אחד מן החברים זוכה להתמודד אל מול הפחדים שלו, ראשית זאנדר הופך לבלתי נראה בעיניי חבריו, הוא מדבר אליהם וקורא להם אך הם אינם שומעים אותו ולא רואים אותו, שזה הוא הפחד שלא שהם לא יתחסו אליו. ויילו שלבנתיים מספיקה לריב עם באפי, ולאבד את אוז שמתחיל להפך לאדם זאב, מנסה לבצע כישוף מנחה, אך הכישוף פועל לרעתה. ואילו באפי נופלת למרתף ונאלצת להלחם לבדה בקבוצת זומבים מרושעים שרוצים לקבור אותה באדמה. לבנתיים אנייה וג´יילס עומדים בחוץ, אנייה אומרת שאין דלת ושואלת איך יכנסו וג´יילס בקטע ממש מפחיד מוציא מסור חשמלי מהתיק ואומר: "צריך לייצר דלת!" באפי ממשיכה להאבק בזומבים עד שהיא מגיעה לתוך עליית הגג, ושם היא מוצאת את כולם מכורבלים בתוך עצמם. באפי, ויילו, אוז וזאנדר מתאחדים, ומבינים שכולם הובאו לעליית הגג לצורך מטרה אחת, התהוותו של השד הנורא. ג´יילס פורץ את הדלת עם מסור חשמלי (אחד הקטעים הכי קורעים בפרק), וישר זונח את המסור לטובת בדיקת הסמל. ג´יילס מראה לבאפי את התמונה של השד הנורא, ואומר לה שייש שני דרכים לא לזמן את השד, ושלהרוס את הסמל היא לא אחת מהן ושהיא תביא את השד מיד. באפי כמובן לא מקשיבה עד הסוף וישר תוקעת אגרוף בתוך הסמל. השד עולה למעלה מן הרצפה וכולם מגלים שהוא בערך בגודל של עכבר. הוא מתחיל לבלבל להם את השכל על כך שהוא הולך להרוג אותם וכאלה.. ויילו בטוחה שהוא חמוד, זאנדר מקניט אותו, עד שבאפי פשוט מורחת אותו על הרצפה. בסוף כולם יושבים בביתו של ג´יילס וזוללים שוקולד להנאתם, באפי באה בהברקה שאין בעיה ששוקולד לא יכול לפתור, ואז ג´יילס מבחין שמתחת לתמונה הקטנה בספר כתוב: גודל טבעי.
מסקנות שניתן להסיק מן הפרק: *שדים קטנים יכולים לעיתים לגרום לצרות גדולות. *שזה נוגע לקטילה גודל לא קובע. *אניה מפחדת מארנבות. *זאנדר רואה יותר מדיי סרטים (שימו לב לציטוטים של מלחמת הכוכבים).
רמזים לעתיד: *העניינים בין זאנדר לאנייה מתחילים להתייצב ולהתחמם. *אנייה מפחדת מארנבות, לא כזה ביג דיל אבל זה ישוב בפרקים הבאים.
ציטוטי הפרק: BUFFY: I was just thinking about the life of a pumpkin. Grow up in the sun - happily entwined with others, then someone comes along, cuts you open and - rips your guts out. באפי:"אני פשוט מדמיינת את החיים של הדלעת. את גדלה בשמש, בחברתם השמחה של אחרים, ואז יום אחד מישהו מגיע, פותח לך את הצורה וקורע לך את כל האברים הפנימיים" באפי עוד עצבנית על פארקר... GILES: Happy Hallow - Hello, Buffy? BUFFY: Oh - my - God. GILES: It’s a sombrero. BUFFY: And it’s on your head. GILES: It seemed festive. Uhm, come in. Candy? BUFFY: What’s going on here? You hate Halloween. GILES: I never said any such a thing. As my Watcher’s duties took precedence, I simply haven’t taken time to - well, to embrace its inherent charms - until now. (Turns on a Frankenstein puppet hanging from the ceiling) Look, look! (Laughs) It’s alive! (Buffy just stares at him) See - how he shakes? - Is - is there something you wanted? ג´ילס:"חג ליל קדושים שמ..., שלום, באפי." באפי: "אלוהים-אדי-רי-ם!" ג´יילס:"זה סומבררו!" באפי: "וזה על הראש שלך." ג´יילס:"זה נראה חגיגי, כנסי, סוכריה?" באפי:"מה הולך כאן? אתה שונא את ליל כל הקדושים!" ג´יילס:"מעולם לא אמרתי את זה, בזמן שמחוייבותי כצופה הייתה בעדיפות גבוה, מעולם לא לקחתי את הזמן לחבוק ולטבוע בקסם החג - עד עכשיו. (פונה לבובת המפלצת של פרנקנשטיין שתלויה על הקיר) תראי תראי! (צוחק) זה חיי! (באפי פשוט עומדת בהלם ובוהה בו) רואה איך הוא רועד? יש- יש משהו שאת צריכה? OZ: Mi casio es su casio. -אוז מדבר על הסטריאו שלו. BUFFY: Uhm, this is much better. There is no problem that can not be solved with chocolate. WILLOW: I think I’m going to barf. BUFFY: Except that. באפי:"אממ, הרבה יותר טוב. אין בעיה שאי אפשר לפתור עם שוקולד." ויילו:"נראה לי שאני עומדת להקיא!" באפי:"חוץ מזה."
חולת נפש

iDiT HP

New member
נכון שזה היה פרק מצחיק?!

לא יודעת למה, אבל נורא אהבתי לראות את זאנדר המסכן, חמוד והכוסון מפחד... (יש בי יצר סדו/ מזוכסטי....) בקיצור... זה רק אני או שבאפי לוקחת את הקטע עם פארקר טיפונת יותר מדי קשה?!? כן אני מבינה שזה עניין עמוק יותר ושיש לה עניין עם נטישה ובנים שבאים היא שוכבת איתם והם הולכים... אבל עדיין... לא יכלו למצוא לה סיבה יותר טובה להיות מדוכאת?! יש מספיק!!!!!! מסקנה ראשונה: הקטע עם הארנבים... ארנבים?! מפחידים?! אניה באמת מוזרה... מסקנה שניה: זה שלג´יילס יש חיים... אישית זה מפריע לי
ואחרי שראיתי את הפרקים האחרונים... עם אוז וווילו... אני מתגעגעת אליהם!!!!!!!!! הם היו חמודים!!! לא שיש לי משהו נגד טארה אבל היא באמת עוזבת את ווילו במקום להשאר ולעזור לה!! הרגשתי ממש נטושה... טוב אבל גם אוז עזב... אוקי מסקנה שלישית ואחרונה להלילה: לווילו צריכה להיות בעיה עם נטישה והיא ובאפי צריכות להקים קבוצת תמיכה או משהו... ואני באמת מתחילה לחבב את ספייק בתור באפי+ספייק אבל אני עדיין רוצה את אנג´ל!!!!!!!! מותר לי לקוות לא? *בוכה* נ.ב אני רוצה לשבח את ניקול (גין גריי) על התקציר הנהדר והציטוטים!! זה עשה לי נוסטלגיה מהפרק והתחלתי לצחוק שוב...

taz512

New member
על תשכחו...

אסור לשכוח שאניה הייתה שדה. ובתור אחת כזאת מצפים שהיא תהיה בקיאה בדברים המפחידים באמת. אבל מה שהם עשו זה הפוך על הפוך. היא לא מפחדת מדם מפלצות וכדומה כי היא מכירה אותן. היא מפחדת מארנבים שכולנו רואים בהם יצורים חמודים ומתוקים טאז שד שהוא גם ארנב

Lizz

New member
giles - rant

לדעתי נהדר שיש לו חיים. מה שמטריד אותי (עכשיו ובעונות שאח"כ) זה שבאפי מתנהגת כמו ילדה בת חמש שגילתה לראשונה שההורים שלה הם גם בני אדם. הבחור בן ארבעים ומשהו, לא מת! וזה נהיה גרוע יותר ויותר.

תודה ../images/Emo9.gif

אני מניחה שבאפי היא טיפוס רומנטי, ושהיא לא מאמינה בסטוצים (כמוני), ושהיא דיי התחילה לחבב את פארקר (היי היא שכבה איתו כבר בדייט השני), ואני חושבת שאם אני הייתי במקום באפוש אני הייתי מתנקמת בו בצורה שהוא לא היה שוכח ומפיצה עליו שמועות נורא נורא נורא נחמדות. היה פרק מצחיק! במיוחד בסוף שהשדון הקטן הזה אמר לה: "אתם יודעים, אתם כולכם תצוו לי!" ואז היא עשתה לו: "כן, כן!" חחח.. ג´יילס נעשה מוזר מפרק לפרק. ספייק נעשה טעים מפרק לפרק. הפרידה של ויילו ואוז הייתה מאוד עצובה, טארה נחמדה וכל זה, אבל אין לה ולווילו את החמודות הזאת שהייתה לאוז ולווילו יחד. אניה בכלל מוזרה, והיא דיי מעצבנת, היא והחוסר טאקט הנוראי שלה, זה הקטע של זאנדר, הא? לצאת עם בחורות חסרות טאקט (ראה קורדיליה)
חולת נפש

שימו ../images/Emo23.gif

"אני מניחה שבאפי היא טיפוס רומנטי, ושהיא לא מאמינה בסטוצים (כמוני)" הכוונה לכך שגם אני לא מאמינה בסטוצים! ולא נהפוכו חסה וחלילית!
חולת נפש

blackwolf

New member
עוד רמזים לעתיד. ספויילר עונה שישית

הקסם של ווילו שלא הולך טוב.

למעלה