סקר המרצים הגדול

אמִיר

New member
../images/Emo41.gifסקר המרצים הגדול

בהשראת פורום סטודנטים, והמערכת שהמהנדסים קיבלו היום, קבלו את שרשור המרצים הגדול החזון הרעיון בגדול הוא שיהיה שרשור שיכלול את רוב המרצים שמלמדים את חברי הפורום. מכיוון שרובנו לומדים את אותם המקצועות, עם פחות או יותר אותם המרצים, אני מקווה שזה יוכל לשרת רבים פה. (אם היה כאן שרשור כזה, לא נורא- אפשר להרחיב אותו.. לי פשוט לא זכור) איך יתנהל השרשור הזה- אנשים יכולים לכתוב כאן את המרצים שילמדו אותם,ולבקש חוות דעת, או פשוט להתנדב ולכתוב הסברים על מרצים שלימדו אותם. נתחיל.. אם למישהו כאן יש מידע על המרצים הבאים, הערות, הסברים, או כל דבר נחמד אחר, אני אשמח לשמוע: שיטת בפיסיקה עיונית- דוד אנלדמן מכניקה אנליטית- לב ויידמן מבוא לפיסיקה של מולכים למחצה- פרפ' רוזנוקס יוסי, ד"ר חנין יעל מבוא להסתברות וסטטיסטיקה- גב' אור עינת מבוא למע' לינאריות- פרופ' אורי שקד/יובל ביסטריץ אנליזה נומרית- ד"ר סוכן ניר המרצים שלי והנה, תרומתי הצנועה: שנה א', סמסטר א', חשמל פיזיקה (דיי בקצרה): פיסיקה קלאסית 1, יחיאל ליכטנשטט: דיקאן הפקולטה. השיעורים זכורים לי דיי לטובה. לא כולם אהבו אותו, אבל לדעתי הוא הסביר לא רע. חדו"א- יונתן אהרונסון. המורה הלא-ברור של השנה. במבט לאחור השיעורים איתו היו בזבוז מוחלט, לא הבנתי כלום ממה שהוא עשה. הוא מבולגן, כותב לא ברור, ומתנהג דיי מוזר. הספר של בן-ציון קון יכול לחסוך לכם את הטראומה הזו. אלגברה לינארית- פרופ' שוסטין. כמו חדו"א, גם זה מקצוע מתמטי אמיתי, הוכחות, משפטים, למות ושאר מרעין בישין. אני, כמו רבים אחרים, לא ממש אוהב את זה, אז השיעורים היו משעממים. מאוד. המרצה עצמו לא כל כך נורא, דיי מסודר.. הוא לא יגרום לכם לאהוב את החומר, אבל לפחות אפשר לצאת משם עם מחברת מסודרת. מבוא מתמטי לפיסיקאים- דן מעוז. או בשמו המלא, דן מעוז המלך! המרצה הכי טוב של הסמסטר הראשון. כותב ברור, מסודר, משעשע, נחמד, כותב מבחנים לא קשים במיוחד. המקצוע עצמו הוא טכני, ומזכיר את המתמטיקה של התיכון.. פרקים בפיסיקה קלאסית- ויקטור פלורוב. מקצוע חביב, לומדים בו על תופעות דיי מעניינות (גזים, נוזלים, מוצקים). יש כל מיני ניסויים נחמדים- אבל המרצה הופך את הכל לחוויה מ-ש-ע-מ-מ-ת! בסמסטר השני כבר הפסקתי (כמו רבים אחרים) להגיע לשיעורים שלו. אין מה לעשות, הקול המונוטוני, הנמוך, פשוט גורם לך לרצות לישון. סמסטר שני: פיסיקה קלאסית 2- רון ליפשיץ. המרצה הכי טוב שיהיה לכם בתואר, ככה לפחות הבטיחו לי, יותר מבן אדם אחד. הרבה אוהבים אותו, הוא מסודר מאוד ויודע להסביר טוב את החומר. אני אישית אהבתי את השיעורים. ממפיס 2(למסלול המשולב) ויקטור פלורוב. כאמור, לשיעורים שלו כבר הפסקתי להגיע. מקצוע לא קשה במיוחד, אפשר להסתדר עם התרגולים לבד.. תכנות- אייל אבן דר. מי שיודע תכנות, יכול לוותר על השיעורים- השיעורים עצמם נחמדים, מרצה מאוד נחמד..אבל רמה נמוכה, פחות מזה של תיכון. מבוא להנדסת חשמל-גל שבתאי. נדמה לי שהוא זכה באיזה פרס הוראה.. שוב, מרצה טוב, מסודר, נחשב אפילו לאחד הטובים ביותר (בהנדסה.. זה לא תחרות). יש לו כמה נק' תורפה, כמו הוכחות מתמטיות, ומבחנים (הוא אוהב לדבר על זה),אבל הקהל אוהב אותו. פיסיקה מודרנית- פרופ' צבי מזא"ה. אחד השיעורים שאני הכי אהבתי, אבל באתי משוחד- ראיתי תורת היחסות, ראיתי מרצה עם כיפה'לה על הראש, ורק לקראת הסוף הראתי סימני שבירה. המרצה אומנם לא מסודר, אבל הקורס עצמו לא קשה במיוחד, ויש חוברת מסודרת, כך שלא צריך לכתוב כלום בשיעורים. סמסטר קיץ קצת יותר קשה לשפוט מרצים בסמסטר קיץ, כי אתה מבלה איתם כמה שעות (שלוש-ארבע) רצוף.. אבל בכל מקרה: מבוא למערכות לינאריות- אלי גרשון. אני אישית לא סבלתי את השיעורים איתו. יש לו כל מיני בדיחות מוזרות, אוהב לרדת על חברי כנסת, ובדרך כלל מנסה להיות משעשע (אותי זה רק עיצבן). הוא גם לא ממש מסודר, מתבלבל הרבה פעמים, ומשתמש יותר מדי במבחן כאמצעי להפחדה (לא היה שיעור שהוא לא הזכיר את המבחן..וכמה פעמים) אנליזה נומרית- הלל עזר טל. מקצוע לא קשה, ומרצה נחמד. המרצה הראשון שלנו שבאמת חי ונושם את המקצוע שהוא מלמד, מה שמוסיף הרבה לפי דעתי (לשמוע את המרצה אומר "בדיוק עכשיו אני קורא מאמר על זה"). בעולם טוב יותר, הוא היה ממציא את גוגל, ומרוויח מיליונים. בעולם הזה, הוא קצת ממורמר על זה שהמציאו את זה אחרים, ואוהב לתת את גוגל בהרבה הסברים ודוגמאות, אני אישית אוהב את הגישה הזו- שמוסיפה מימד של מציאות לשיעורים לסיום תודה לסיווג, שלא יכניס לי את השרשור הזה לעוף!

Usul19

New member
איך הגעת לזה?

אנחנו לא לומדים באותה האונ'... אז לרובנו יש מרצים שונים!

אמִיר

New member
האמת, השוויתי את זה לפורום סטודנטים

משם ההשראה כאמור. אם שם, שלומדים את כל המקצועות, ובכל המסודות, יש שרשורים כאלה, אז כאן, שרובנו לומדים הנדסה/מדעים מדוייקים, ורק באונ' הגדולות (ולא בכל מיני מכללות שהצבא לא מאשר), קל וחומר שכאן אפשר. אם זה יצליח או לא, אני לא יודע.. אבל לא מזיק לנסות

Usul19

New member
סבבה, רעיון מעניין....../images/Emo45.gif

שווה לנסות!

אממממ....

אנליזה נומרית-ד"ר ניר סוכן- לשיעור הראשון עוד הגעתי אבל עד שם מאוד משעמם לא יודע להסביר ממליץ לא להגיע בכלל מערכות לינאריות-זה לא משנה אין לכם בררה שניהם מעבירים את הקורס אורי שקד סביר לביסטריץ אין סיבה להגיע מבוא למוליכים למחצה-לא היה בחירה בזמני היה לי את רוזנוקס יש כאלה שאהבו אותו אותי הוא די הרדים אחרי כמה זמן גם לכאן הפסקתי להגיע...

bodas

New member
../images/Emo18.gif כמו בפעם הקודמת ../images/Emo18.gif

היות ושירשורים כאלו מועדים לפורענות של גלישה מגבול הטעם הטוב, וסיכון הפורום (ומנהליו) בתביעות דיבה ולשון הרע, אנו שבים ומזכירים: יש לשמור על תרבות דיון והבעת דיעות בצורה עניינית ככל האפשר, מבלי לגלוש לשימוש בשפה לא נאותה

thepunk

New member
המממ

שיטות - הוא מלמד מצוין, אבל המבחנים לא סימפטיים (אותנו הוא לא לימד). אנליטית - אוי ואבוי ... הוא ממש לא מסודר וקשה להבין אותו. מה שכן, הוא יודע את החומר ממש ממש ממש טוב :) תמיד ליפשיץ לימד את זה ... חבל שהוא הפסיק. מל"מ - לראות מה שרשמתי בפורום סטודנטים. גם לי יש שאלה האמת לא עשיתי פרקים עם פלורוב... אבל אני שוקל לעשות את הקורס שוב ... כדאי?? אני אשמח גם כמובן לחומר איכותי מהשנה, כדי לחסוך לעצמי את הצורך באמת לבוא לקורס הזה עוד פעם. אם למישהו יש את החומר מסודר אני אשמח אם הוא יצור איתי קשר מתישהו ...

אבל אם כבר גם לי יש שאלה

למרות שהסיכוי קלוש מישהו מכיר את המרצה ד"ר יעקובסון קלאוד במעגלים אלקטרוניים אנלוגיים? הבחירה היא בינינו לבין ד"ר רוזין אריה תודה

thepunk

New member
רק רוזין

הבעיה היחידה איתו זה המבחנים שלו, והרי במילא המבחנים יהיו משותפים.

BMWE

New member
הייתי רושם, אך יש מאמר על הנושא

לא שווה למצוא את זה שם

Deathatred

New member
בתור בעל ניסיון בנושא

פרופ' דוד אנדלמן - נחשב בידי רבים למרצה טוב. הוא כותב די מסודר, מסביר די טוב ומביא דוגמאות מעניינות. בשיעורים הראשונים הוא גם יעשה לכם הדגמה של בעיה פיסיקלית (בריכסטוכרון) ויראה לכם איך אפשר לפתור אותה באמצעות המתמטיקה שתלמדו בקורס. המבחן שלו בשיטות 1 היה סביר בהחלט, ועם חומר פתוח. היתרון הגדול של אנדלמן זה שהוא מאוד משקיע בקורס ובסטודנטים. אתר הקורס כולל חומר עזר ולינקים - וגם פורום שבו אפשר לשאול שאלות ולענות על שאלות של אחרים. מומלץ לנצל! כמו כן, הוא מוכן בחפץ לב לשבת ולעזור לכל סטודנט. פרופ' לב ויידמן - לא יצא לי לשמוע אותו מרצה עדיין, אבל משיחות שכן היו לי איתו, כדאי שתעמדו על כך שהוא לא ידלג על צעדי ביניים ויתן הסברים בעלי נימוקים לוגיים מלאים. אני למדתי את הקורס עם רון ליפשיץ (ומי שטען שהוא המרצה הטוב ביותר בבית הספר לפיסיקה צדק) וזו הייתה ממש חוויה חיובית. אם תרצה תוכל למצוא באתר המסלול המשולב מתטיקה-פיסיקהhttp://www.tau.ac.il/~bahatgal/ במדור "חומר למחשבה" סיכומים חלקיים של ההרצאות באנליטית שהעביר רון ליפשיץ. פרופ' ליכטנשט - מרצה בסדר למרות שלא הרבה אהבו אותו, אבל בעל פיוזים קצרים וכל שיעור ממטיר שלל משפטים מוזרים ותמוהים ביותר ("נא לכבות את הדלתות" או "המשקולת רוצה ליפול? איך אתה יודע מה המשקולת רוצה? שאלת אותה?"). מומלץ לתעד את הציטוטים שלו בין ערימת הנוסחאות שתעתיקו כל שיעור, זה יהיה רוב הטקסט בעברית במחברת שלכם. פרופ' ויקטור פלורוב - נחשב למרצה גרוע מאוד בממפי"ס 2, ודי בצדק. למזלנו, המתרגל שלו יוני קוזלובסקי הציל את המצב. פרופ' צבי מזא"ה - מרצה משעשע, לא הכי מסודר אבל זה לא כזה נורא. התרגילים בקורס לא קשים אבל מי שמבין לעומקה את תורת היחסות ולא מתבלבל כל פעם מחדש מה"פרדוקים" שלה (רובם נפתרים בקלות אם נזכור שביחסות הסימולטניות לא נשמרת במעבר בין מערכות ייחוס) - שיקום. פרופ' דן מעוז - הרצה את ממפי"ס 1 בפעם הראשונה וסה"כ היה בסדר גמור. הוא ברור ומסודר. העשרה: הוא סיפר את בדיחות המתמטיקה ההכרחיות בשביל להכניס אותנו לעסק.

Usul19

New member
אולי תכתבו גם איפה אתם לומדים את מה

שאתם לומדים? רק כדי לעזור לאנשים...

למעלה