פרק ראשון

ורדונה2

New member
...

"...בנים לומדים איך להיות תחמנים חרמנים?" נשמע לי כמו תיאור מדוייק של "עספור". רוב הילדים בני ה-10-12 ערים הרבה פעמים גם בשעה 10 בלילה, זה לא סוד. ולא צריך להתחיל עכשיו מסדר צבאי שכל הילדים במיטות ב-8, זה לא ישנה שום דבר כי הילד כבר ימצא דרכים להעסיק את עצמו אם לא בא לו לישון. כמו שאמרתי ואחזור על עצמי, אני בעד להגביל את הסדרה עם קוד בקרת הורים לגיל 18+.

בארבאבא

New member
וגם אני חוזרת על עצמי..

הסדרה מסווגת כבר לגיל 18 פלוס. לעניין החסימה,תצטרכי לפנות להוט

אולי די כבר להסיר מההורים את האחריות?

בני ה7 וה9 ואפילו ה10 במשפחה שלי ישנים כבר ב21 בערב. מי שלא קובע גבולות שלא יבוא בטענות לטלויזיה כי זה לא מה שיהרוס את הילד. אני עובדת בתמיכה הטכנית של הוט, את יודעת כמה ורים היסטרים צורחים עליי שהם צריכים להמתין יום לטכנאי??? "מה?? מה נראה לך??? שהילד שלי ישן בלי טלויזיה????" "עכשיו חופש והילדים בבית, אני צריך טכנאי בשלוש דקות הקרובות אחרת לא יודע מה אעשה עם הילדים שלי!!" וזה רק קמצוץ...

ורדונה2

New member
זה שאצלך במשפחה זה ככה לא מייצג את הכלל

אצל הרבה מאוד משפחות זה לא ככה, יש המון גירויים היום במחשב ובטלוויזיה וילדים בד"כ ישנים בסביבות 10 בלילה עד חצות. ובדיוק בשעות האלו משודרת הסדרה הזאת. אני לא נגד השידור של הסדרה, אבל אני כן נגד העובדה שהיא פתוחה לכולם. צריך להגביל אותן עם קוד בקרת הורים לפי דעתי. הדמויות בסדרה הופכות למודל לחיקוי לילדים קטנים וזה ממש לא בסדר לדעתי

אז פה הבעיה...

אולי תתלונני על זה שהורים לא לקוחים אחריות על הילדים שלהם ושולחים אותם לישון בזמן? ילד צריך במינימום 8 שעות שינה ובגילאים הקטנים יותר אף יותר. אם הוא הולך לישון ב10 וב7:30 לחכות להסעה לבית הספר, תעשי את החשבון ותקבלי את התשובה איפה אנחנו עומדים מול העולם בהשכלה ובחינוך. העיקר שכולם אשמים... העיקר לצעוק ולהתלונן על המערכת ועל המורה, ההורים והילד תמיד מושלמים. זו "עספור" אשמה. צדש מי שכינה את ההודעה שלך צדקנות.

ורדונה2

New member
המציאות היום לא מסתדרת עם האידיאל

והיום ילדים לא תמיד ישנים 8 שעות כל לילה. ואין מה לעשות, אף הורה הוא לא מושלם, לא משנה כמה הוא מתאמץ. אז אני כן חושבת ש-HOT יכלו למצוא פיתרון שימנע מילדים להיחשף לתכנים כאלה שממש לא מתאימים לגילם. אין שום בעיה לחסום אוטומטית סדרה לגיל 18+, בדיוק כמו שאין בעיה לחסום את ערוץ אגו למשל בשעות הלילה. שאלה של רצון ויוזמה. ואני מגיבה כאן גם ל-4 הודעות האחרות ששירשרת אליי. צדקנות? קראי לזה איך שבא לך, זאת עדיין הדעה שלי.

מכבדת את הדיעה שלך, אבל לא את ההתעקשות.

את לא צודקת, והוט לא צריכה להשתדל במקום ההורים. כי הסדרה היא פשוט הדבר האחרון שצריך להדאיג אותך מהבחינה הזו. אידיאל או לא אידיאל - זו עובדה נתמכת מדעית ורפואית. אז בואי נתחיל מכך שההורים יקחו אחריות על הגוזלים הפרטיים שלהם, אחר כך נבקש מגופים כמו הוט לקחת אחריות על הילדים שלנו. אידיאל... אידיאל זה עולם בלי רוע, בלי אלימות, בלי פשע. עספור לא המציאה את הגלגל וגם לא הוט. למה את לא מתעקשת על חסימה לכל ערוץ 3 או ערוץ אחר כלשהו. יש יותר גרוע מעספור. לפני שמבקשים מהוט להשתדל, בואי נבקש מהמשטרה להשתדל למנוע פשע. נגנבו לי 2 אייפונים בארוע, הבאתי למשטרה הוכחה מצולמת של מי שגנב לי אותם, אבל הם לא מתעסקים איתם כי זו משפחת פשע.... אבל עספור זו הבעיה.

ורדונה2

New member
דבר ראשון, נתחיל מזה שלא תכניסי לי מילים לפה

אז אמרתי את המילה "אידיאל", אז מה? זאת לא הזמנה לדבר על כל דבר קטן שרע בעולם הזה. הרי ברור מאליו שבמילה "אידיאל" דיברתי על המקרה הספציפי שאנחנו מדברות עליו, והוא העובדה שאת מתעקשת שזו אחריות ההורים שהילדים ילכו לישון כל יום ב-8 בערב והוט לא צריכה לנקוף אצבע כדי למנוע מילדים קטנים לצפות בתכנים למבוגרים בלבד. אז כשאני אומרת "אידיאל", כמובן שאני מתכוונת לעובדה שילדים היום, בהרבה מאוד אם לא ברוב המשפחות בארץ, *לא* הולכים לישון כבר ב-8 בערב. הרבה פעמים ילדים נשארים ערים קצת יותר, וכן, גם בשעה 10 הם ערים. וזה לא אסון וזה אפילו נורמלי לדעתי. בילדות שלי היינו ערות לפעמים עד 11-12 בלילה ואף אחד לא מת מזה. הורה יכול לדאוג לילד עד גבול מסוים. בסופו של דבר, אם הילד לא רוצה ללכת לישון ב-8, גם ההורה הפנאטי ביותר לא יוכל לעצור אותו. יש הרבה סדרות שצריכות חסימה חוץ מעספור, נכון, אבל כרגע אנחנו בפורום עספור, נכון? אז אני מדברת על עספור.

אל תכעסי כל כך....

אילו מילים הכנסתי לך לפה בדיוק? אגב, גם התגובה שלך אלימה משהו... אבל אף אחד לא מצנזר אותה. וכן, זה לא התפקיד של הוט ויס לחסום תכנים שאת או כל הורה אחר לא רוצים לחשוף אליו את ילדיהם. לידעתך, כל תוכן עובר אישור של ועדה שמגדירה את הסיווג שלו. אם לא הוטל על הוט לחסום את התוכן הזה, משמע היא פועלת על פי החוק. מי שלא רוצה שילדיו יחשפו לעספור, יש לו מגוון דרכים למנוע את זה. מה שיהיה יעיל יותר לטווח הארוך, זה נו, מה לעשות - חינוך!! אבל אני מגזימה בדרישות שלי. בקיצור, בואי נסכים שלא להסכים, אחרת זה נהיה ממש מתיש.

ורדונה2

New member
חחחחחח כועסת? אלימה?

דווקא בכלל לא כעסתי, זה כולה דיון באינטרנט, ממה יש להתעצבן? הודעה אלימה? נשמע שאת מנסה להפוך את הדיון הזה לריב, למה שתעשי דבר כזה? אני מסכימה איתך, את באמת מגזימה בדרישות שלך. ובעקבות הפעלים המקסימים האלה שייחסת לי- "אלימה" ו"כועסת"- נראה לי שגם יכולת ההבחנה שלך לא לגמרי בסדר... אם הוט מגדירה סדרה מסוימת לגיל 18 ומעלה, אז בדיוק כמו שהם חוסמים אוטומטית את ערוץ אגו בלילה- הייתי מצפה שיחסמו אוטומטית כל סדרה או סרט לגיל 18 ומעלה. גם בVOD. לא מסכימה איתי? סבבה, אל תסכימי. זכותו של כל אדם לדעתו. מכאן ועד לקרוא לי אלימה ולהגיד שצריך לצנזר אותי...
על מה בדיוק? על זה שלא הסכמתי איתך? דיברתי אלייך בכבוד ובלי כינויי גנאי, אני חושבת שיש לך רגשי נחיתות או משהו, לא יודעת מה נסגר

וואט אבר.

יש הבדל בין דיעה לידיעה. אני פשוט *יודעת* שהוט לא יכולים לעשות את זה, אין פה מקום לדיעה. ואת... יש לך תואר שני בפסיכולוגיה, לכן יכולת האבחנה שלך כל כך טובה, שכבר עשית לי מיפוי פסיכולוגי. לייק. העיקר שאת סבבה עם זה. שבוע טוב.

ורדונה2

New member
יודעת כי ניחשת?

שום מיפוי פסיכולוגי. פשוט פעם הבאה תנסי לבוא יותר שלווה לדיון, את סתם הופכת אותו למשהו לא אובייקטיבי בצורה הזאת. שיהיה שבוע טוב!

בארבאבא

New member
לא פלא שהילדים של היום בטטות כורסא..

הורים כאלו באמת מדהימים אותי.. נתקו את הילדים שלכם מהטלויזיה!בגלל זה הם יוצאים מנוונים חסרי דמיון,עם בעיות משקל וראייה. אוח.היכן,היכן הם הימים בהם יצאנו לשחק מחבואים ותופסת צבעים..! [דאמ.אני נשמעת זקנה!]

ורדונה2

New member
וואי, תופסת צבעים...

עשית לי נוסטלגיה מטורפת! <a target=_blank rel=nofollow>http://www.timg.co.il/tapuzForum/images/Emo6.gif> איך בא לי עכשיו לשחק בזה... חחחח

בארבאבא

New member
אז..

ערבי,ערבי איזה צבע?<a target=_blank rel=nofollow>http://www.timg.co.il/tapuzForum/images/Emo3.gif> [אגב,מעלה תהייה..למה זה היה ערבי?<a] target=_blank rel=nofollow>http://www.timg.co.il/tapuzForum/images/Emo268.gif>]

ורדונה2

New member
חחחח לא זוכרת את ה"ערבי" הזה

זוכרת רק שהיינו רצים ונצמדים לצבע... הכי אני מתגעגעת ל"קלאס", שהיינו משחקים בהפסקות עם אבן... אין, קלאס היה הכי קלאסה! P:

למעלה