קו ת"א - רשל"צ משה דיין בפעולה

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member
יש גרפיטי ויש גרפיטי.
יש ציורים שהם אמנות לכל דבר שפשוט משתמשים בה בקיר במקום בבד, ויש קישקושים של אנשים שפשוט החליטו לכתוב את השם שלהם על קיר עם ספריי. את הסוג הראשון צריך להסדיר ולעודד תחת פיקוח (למשל הקצאת קירות מיוחדים לעניין) ובשני צריך להילחם.
ה"יש גראפיטי" שמופיע בתמונה של דני הוא ללא
ספק מהסוג המכוער והמשחית. נראה בבירור שנעשתה השקעה באסתטיקה (גם אם לא לטעמם של כולם) של קירות התמך ובהחלט לא מומלץ להשאיר את "עיצוב" הקיר מחדש לשיקולם של אמני הגראפיטי ה"מחוננים".

liorschwimmer

New member
לא מצליח להבין מה הבעיה עם גראפיטי על קירות
אקוסטיים של רכבת. ולא, לא להגיד לי שזה אותו דבר כמו גראפיטי על קירות מבני מגורים וקירות מבנים ציבוריים. כי זה לא. גראפיטי על קירות אקוסטיים של רכבת/אוטוסטרדה זה דבר מקובל בכל העולם (ארה"ב, אוסטרליה, ישראל) ולא שמעתי על הרבה אנשים שמתנגדים לזה. להבדיל מגראפיטי על קירות של בניינים.
הבעיה שזה לא חוקי ומכוער
מדובר בשטח ציבורי ששיך לכולם, מדוע ללכלך אותו בצבע? אם יש לך ילדים היית שמח אם הם היו מקשקשים על קירות הסלון? מדובר בסלון של כל המדינה. הקיר האקוסטי יפה כמו שהוא וזה ממש פשע ללכלך אותו, כמו שזה פשע לזרוק פסולת ברשות הרבים.

FiReBall

New member
איזה יופי כבר הספיקו לקשקש גרפיטי מכוער
לא נתנו לקו הזו אפילו 100 ימים של חסד וישר התחילו לקשקש על הקירות שלו בקצב הזה רוב הקירות של הקו יכוסו בגרפיטי מכוער כזה תוך שנה ואז כל הנסיעה לראשון מה שנראה מהקירות יהיה רק גרפיטי. הגיע הזמן שהמשטרה תתחיל לעשות משהו בנושא הזה. הבעיה בעיקר בתל אביב שבה כמויות הגרפיטי מטורפות ונראה שלאף אחד לא איכפת יותר מדי... מי שרוצה לקשקש גרפיטי שיעשה את זה על הקירות של הבית שלו ושלא יבלבלו לי בשכל שזה סוג של יצירת אומנות .כי זה לא! אתם לא מתארים לעצמכם כמה זה היה מעצבן שהתעוררתי יום אחד בבית שלי בתל אביב וגיליתי גרפיטי מכוער על הקיר שלו,והייתי צריך לצבוע אותו שוב. אני הייתי שם את האנשים האלה בכלא.זה המקום שלהם.
פתרון אחד
על הנהלת הרכבת לקום כל בוקר לאחר שקושקש ולצבוע את הקיר. אין ברירה אחרת. גרפיטי אחד מוביל לגרפיטי נוסף ובסוף זה יראה כמו קווי הרכבת בחו"ל שקילומטרים של קירות בדרכם מכוסים ע"י גרפיטי.

mishmish

New member
פתרון אחד
על הנהלת הרכבת לקום כל בוקר לאחר שקושקש ולצבוע את הקיר. אין ברירה אחרת. גרפיטי אחד מוביל לגרפיטי נוסף ובסוף זה יראה כמו קווי הרכבת בחו"ל שקילומטרים של קירות בדרכם מכוסים ע"י גרפיטי.
מסכים איתך באלף אחוז !!!
שמח לשמוע שלעוד אנשים זה מפריע,חשבתי שהדעה שלי קיצונית. צריך לשים לגרפיטי סוף ! זה וונדליזים.נקודה! מספיק לראות מה עשו לתחנת תל ברוך ( תפעולית ),באה הנהלת הרכבת השקיעה במבנה המוזנח שהיה שם,הוסיפו קירות עם לבנים אדומות מעוצבות (ממש לא מהסוג של מבנה תעשיה בנחלת יצחק) ואז לילה אחד באו אנשים שכנראה מאוד משעמם להם ופשוט השחיתו את המקום עם גרפיטי מכוער וכיום התחנה הזו נראית ממש ממש רע ואתם יודעים למה זה כואב לי כל כך,לא רק בגלל שאני חובב רכבות ,אלא בגלל שהשיפוץ הבא של התחנה וגם צביעה עתידית של הגרפיטי שנמצא על הקירות האקוסטים שמפרידים בין נתיבי הרכבת לנתיבי איילון תצא מהכיס שלי ומהמיסים שאני משלם ,ואני חושב שיש כל כך הרבה דברים אחרים שאפשר לשרוף עליהם את כספי הציבור מאשר גרפיטי מחורבן ומכוער של איזה ילד מתלהב בן 16. רק אכיפה ועונשים כבדים ומרתיעים יצליחו לשים סוף לתופעה המרגיזה והמכוערת הזו. בקצב הזה של האנמיות של הנהלת הרכבת אל תתפלאו אם בקרוב גם על קרונות הרכבת יציירו גרפיטי ,הרי זה מאוד נפוץ באירופה ,ובהרבה מדינות שם מציירים גרפיטי על קרונות משא ונוסעים אז למה לא בארץ ?! בעצם הנה דוגמה לזה בארץ - גרפיטי מכוער תוצרת כחול לבן על קרונות חדשים דנדשים ! ממש כמו באירופה ,ואז נשאלת שוב השאלה ,מאיפה מגיע הכסף להוריד את השיט הזה ? רמז - כנראה לא מהכיסים של האנשים המאוד נחמדים שהיה חשוב להם שהשם שלהם יתנוסס על קרונות הרכבת... הפתרון היחיד שאני רואה כאן - קנסות כספיים מאוד כבדים ויחידות מיוחדות שמטפלות בהן בדיוק כמו ברכבת התחתית בלונדון , מצטרף קישור - אם זה עובד טוב בלונדון אין סיבה שזה לא יעבוד בתל אביב. http://www.youtube.com/watch?v=WNSexu4CNII

darkshadow1

New member
מסכים איתך באלף אחוז !!!
שמח לשמוע שלעוד אנשים זה מפריע,חשבתי שהדעה שלי קיצונית. צריך לשים לגרפיטי סוף ! זה וונדליזים.נקודה! מספיק לראות מה עשו לתחנת תל ברוך ( תפעולית ),באה הנהלת הרכבת השקיעה במבנה המוזנח שהיה שם,הוסיפו קירות עם לבנים אדומות מעוצבות (ממש לא מהסוג של מבנה תעשיה בנחלת יצחק) ואז לילה אחד באו אנשים שכנראה מאוד משעמם להם ופשוט השחיתו את המקום עם גרפיטי מכוער וכיום התחנה הזו נראית ממש ממש רע ואתם יודעים למה זה כואב לי כל כך,לא רק בגלל שאני חובב רכבות ,אלא בגלל שהשיפוץ הבא של התחנה וגם צביעה עתידית של הגרפיטי שנמצא על הקירות האקוסטים שמפרידים בין נתיבי הרכבת לנתיבי איילון תצא מהכיס שלי ומהמיסים שאני משלם ,ואני חושב שיש כל כך הרבה דברים אחרים שאפשר לשרוף עליהם את כספי הציבור מאשר גרפיטי מחורבן ומכוער של איזה ילד מתלהב בן 16. רק אכיפה ועונשים כבדים ומרתיעים יצליחו לשים סוף לתופעה המרגיזה והמכוערת הזו. בקצב הזה של האנמיות של הנהלת הרכבת אל תתפלאו אם בקרוב גם על קרונות הרכבת יציירו גרפיטי ,הרי זה מאוד נפוץ באירופה ,ובהרבה מדינות שם מציירים גרפיטי על קרונות משא ונוסעים אז למה לא בארץ ?! בעצם הנה דוגמה לזה בארץ - גרפיטי מכוער תוצרת כחול לבן על קרונות חדשים דנדשים ! ממש כמו באירופה ,ואז נשאלת שוב השאלה ,מאיפה מגיע הכסף להוריד את השיט הזה ? רמז - כנראה לא מהכיסים של האנשים המאוד נחמדים שהיה חשוב להם שהשם שלהם יתנוסס על קרונות הרכבת... הפתרון היחיד שאני רואה כאן - קנסות כספיים מאוד כבדים ויחידות מיוחדות שמטפלות בהן בדיוק כמו ברכבת התחתית בלונדון , מצטרף קישור - אם זה עובד טוב בלונדון אין סיבה שזה לא יעבוד בתל אביב. http://www.youtube.com/watch?v=WNSexu4CNII
"עובד טוב בלונדון"?
ונדל שריסס אלפי כתובות וגרם כנראה נזק של מאות אלפי ליש"ט קיבל קנס של 1250 ליש"ט על מה שהוא עשה ועוד כמה שבועות במוסד כי הוא הפר את תנאי מעצר הבית שלו.

mishmish

New member
"עובד טוב בלונדון"?
ונדל שריסס אלפי כתובות וגרם כנראה נזק של מאות אלפי ליש"ט קיבל קנס של 1250 ליש"ט על מה שהוא עשה ועוד כמה שבועות במוסד כי הוא הפר את תנאי מעצר הבית שלו.
בארץ גם אם מישהו יעשה כזה נזק
הוא לא יקבל אפילו קנס כזה...בעצם לא יעשו לו שום דבר..אז אני חושב שמה שקורה בלונדון עדיף... בלי קשר,בקטע שצירפתי אפשר לראות כמה קשה להוציא את הגרפיטי מהרכבת או מהקירות ואיזה עבודה קשה צריכים לעשות אותם אנשים שמתעסקים בזה..סתם חומר למחשבה

liorschwimmer

New member
בארץ גם אם מישהו יעשה כזה נזק
הוא לא יקבל אפילו קנס כזה...בעצם לא יעשו לו שום דבר..אז אני חושב שמה שקורה בלונדון עדיף... בלי קשר,בקטע שצירפתי אפשר לראות כמה קשה להוציא את הגרפיטי מהרכבת או מהקירות ואיזה עבודה קשה צריכים לעשות אותם אנשים שמתעסקים בזה..סתם חומר למחשבה
בישראל רגילים ללכלך, מישהו כבר ינקה (או שלא)

liorschwimmer

New member
"עובד טוב בלונדון"?
תמיד שחוזרים מאירופה מתמוגגים מהניקיון
מדוע פה מתנהגים בתרבות מזלזלת. האם זו שינאה עצמית? האם אנחנו נהנים לעשות נזק לעצמנו? פשוט מקומם, גועל נפש.

לאחר ש ב 5 השנים האחרונות נהגתי לתעד את התקדמות העבודות בקו, השנה הסתיימו עבודות ההקמה, והחלו לפעול רכבות בקו. להלן מגוון תמונות מהפעילות בקו: מערך קומותיים שבראושו קטר COCO מספר 703 יוצא מתחנת צומת חולון דרומה..
-6-
התוואי המתעקל בואכה תחנת חולון וולפסון..

לאחר ש ב 5 השנים האחרונות נהגתי לתעד את התקדמות העבודות בקו, השנה הסתיימו עבודות ההקמה, והחלו לפעול רכבות בקו. להלן מגוון תמונות מהפעילות בקו: מערך קומותיים שבראושו קטר COCO מספר 703 יוצא מתחנת צומת חולון דרומה..
-7-

-8-

-9-

-10-
ו נעבור למרפסת של תחנת בת ים יוספטל שהפכה לקראת הפתיחה לחנייה לאופניים..

-11-

-12-
הנה באה הרכבת..

-13-

-14-

מצב
הנושא נעול.
למעלה