רק היום אבצע את עבודתי בכבוד ו-

Anabel74

New member
../images/Emo41.gifרק היום אבצע את עבודתי בכבוד ו-

בהגינות. השבוע נתרגל גם את העקרון הרביעי : "רק היום אבצע את עבודתי בכבוד ובהגינות." אני מניחה שלא כולם כאן עובדיםהקייץ אבל הפרוש שלי לפחות לעקרון הזה הוא אינו דווקא לגבי עבודה במובן הרגיל של עבודה תמורת משכורת אל מעבר לזה. עבודה היא משהו שבחרנו לעשות, פרוייקט שלקחנו על עצמנו אם מבחירה או אם בגלל שהרגשנו ש"צריכים" (על זה ניתן לדון עוד הרבה), עם או בלי שכר כספי וכו'. ברגע שיש בידינו את ה"עבודה" הזו עלינו לנסות לעשות אותה כמיטב יכולתנו ,בלי "לתחמן" או לחפש תרוצים איך לעשות פחות , איך מישהו יעשה את זה במקומי או איך לבצע זאת באיכות פחות טובה כדי להפטר מזה הכי מהר שאפשר. אפשר להכיל את זה לגבי לימודים ,לגבי תחביבים, או אפילו כשמעבירים קשיש את הכביש. חישבו על זה ונסו לתרגל.בהצלחה! ------------------------------------------ התחילו את היום בתרגול חמשת עקרונות הרייקי : 1.רק היום ארפה מהדאגה. 2.רק היום ארפה מהכעס. 3.רק היום אשמח בחלקי ואכבד את כולם. 4.רק היום אבצע את עבודתי בכבוד ובהגינות. 5.רק היום אוהב את כל הסובב אותי. ושימו לב במיוחד לעקרון הרביעי השבוע...

280388

New member
עם זה יש לי בעיות

אני לא יכול לעשות עעבודות בבי"ס בלי לרמות, זה הורס את כל הכיף, במיוחד במבחנים... אבל בעיקרון אני מסכים עם העיקרון הזה וחושב שהוא מאד חשוב.

280388

New member
כי זה חשוב להיות הוגנים במה שעושים

זה מוסיף אנרגיה... אם מציבים בפניכם מטרה ואתם מבצעים אותה ב-100% אז אתם מקבלים פי 2 אנרגיה ממה שהשקעתם. אם מרמים מקבלים פחות. וחוץ מזה זה מוסרי יותר...

Anabel74

New member
../images/Emo40.gif סיכום העקרון הרביעי

איך הצלחתם השבוע בתרגול העקרון :"רק היום אבצע את עבודתי בכבוד ובהגינות"? לי היה שבוע לחוץ מבחינת עומס העבודה והייתי גם צריכה לעשות לא מעט שעות נוספות. אבל ככה אני אף פעםלא יכולהלהיות ראש קטן בדברים כאלו.. מה אתכם?

280388

New member
לומד לפסיכומטרי!!!

למרות שמאד לא בא לי. מכבד את רצון ההורים (ואת העצבים שלי).

hadasimi

New member
גם אני משתדלת לא לרמות

כי אני יודעת שאנשים אחרים בוטחים בי שאני לא יגנוס, או לא יחפף בעבודה ובדר"כ גם בלימודים אני משתדלת..

למעלה