רק היום ארפה מהכעס
-->

Anabel74

New member
../images/Emo41.gifרק היום ארפה מהכעס../images/Emo46.gif-->../images/Emo8.gif

כמה מכם מתרגזים וכועסים מהר? על אנשים אחרים, על מצבים מסויימים, על דברים ספציפיים שחוזרים על עצמם? כמה מכם מגיבים בעקבות זאת בכעס? בהרמת קול? בהתעלמות מהאדם המכעיס? בעשיית דווקא חזרה ? כמה מכם מרגישים שאתם סוחבים את זה אתכם לפעמים יום יומיים או אפילו תקופות ארוכות יותר? כמה מכם לא מוכנים להרפות מהכעס שלהם? חישבו השבוע- אם תגיעו למצב בו תרגישו כעוסים על דבר מה, איך להרפות מהכעס. איך להסתכל על הכל מהצד ולנסות לזהות ולהבין את הכעס ופשוט לא לתת לו להשתלט עליכם. שימו לב לרגשות שלכם כאשר זה קורה - האין זה יותר נעים לחיות כך? נסו השבוע לתרגל את עקרון הרייקי השני - רק היום ארפה מהכעס. התחילו את היום בתרגול חמשת עקרונות הרייקי : 1.רק היום ארפה מהדאגה. 2.רק היום ארפה מהכעס. 3.רק היום אשמח בחלקיואכבד את כולם. 4.רק היום אבצע את עבודתי בכבוד ובהגינות. 5.רק היום אוהב את כל הסובב אותי. ושימו לב במיוחד לעקרון השני. נסו ושתפו אותנו במה שהיה! בהצלחה!!!

תותית16

New member
וואו באמת תקופה ארוכה

שאני כבר לא אומרת את זה והייתי אומרת אפילו כמה פעמים ביום
רבה....עכשיו נזכרתי בקיום של זה ואגיד את זה כל יום שוב:)

Anabel74

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo24.gif

ושמחה שעזרנו לך להזכר
נשמח גם לשמוע קצת(וגם הרבה) עליך.

hadasimi

New member
בדר"כ הבן אדם שכועס

הוא זה שנפגע הכי הרבה כי בסופו של דבר, הכעס מלווה אותו כל היום, לא נותן לו להנות מהדברים הקטנים ויוצא שהוא בעצם הוא כועס על עצמו מוציא אנרגיה מיותרת בד"כ אנשים מתעמקים בכעס במקום לעבור הלאה אני לא אומרת שכעס זה דבר רע זה טוב לתת לכעס להגיע לשיא ואז לתת לו להתפוגג כמו כל רגש אחר

ofirush 14

New member
../images/Emo45.gif

בן אדם כועס הוא באמת האחד שנפגע הכי הרבה. ובגלל זה ישנו הדבר (הלא כל כך טוב) שנקרא- הדחקה. אז עדיף פשוט לא לכעוס מלכתחילה, מאשר להתפוצץ מזעם אחר כך. וסתם כי בא לי- עכשיו חזרתי מרמת ישי (הייתי אצל חברתי הטובה) ואני מוכרחה לומר שעברנו חוויות- דרסו אותנו! זה היה ממש מצחיק...מבהיל, אבל מצחיק =)

Anabel74

New member
את בסדר?

מה קורה אתך? וספרי איך יוצא שאת טסה לחו"ל ועם מי וכו'

ofirush 14

New member
הממ...אז ככה:

אני כנראה טסה לסן פרנסיסקו לשלושה שבועות ויומיים (
) עם חברתי הטובה. ויהיה לנו כיף. ולמרות שאני מפחדת מטיסות, אני אעשה לי רייקי והכל יהיה בסדר =) ואני גם אשתדל להיכנס משם לפורום הזה ולהגיב כמה שיותר
ובקשר לזה שדרסו אותנו: אני יודעת שזה נשמע קצת מבהיל, אבל זה היה אחד הדברים המצחיקים ביותר שקרו לי. פשוט חצינו את הכביש, וזה היה במעבר חצייה..הנהג עצר לנו (הוא היה ממש צעיר, נהג חדש למדי) ואז הוא לא הסתכל ופשוט נסע עלינו...אז די נשכבנו על המכונית, אבל הכל עבר בשלום. ואחר כך המשכנו ללכת ופשוט נשכבנו על הריצפה והתחלנו לצחוק. זה פשוט היה מצחיק. לא נפגענו או משהו כזה

Anabel74

New member
ואם כבר כועסים

צריך לדעת לזהות ולשחרר. לצעוק, לתת אגרופים לכרית, לעשות פעילות גופנית..וכל מה שעושה לכם את זה.לא בריא להשאר עם זה בפנים..וזה לא חייב לצאת על מי שקרוב אלינו גם. וכמובן הכי טוב אם מצליחים לא להגיע למצב הזה מלכתחילה...

280388

New member
לא לכעוס זה קשה

אבל בן אדם שמסוגל לשמור על קור רוח וחשיבה רציונאלית בכל מצב הוא בן אדם חזק ויכול לחזק אחרים באותה המידה. אני מנסה להיות כזה... לא שזה יוצא כל כך טוב....

Anabel74

New member
ולפעמים גם צריך ללכת עם הלב...

החכמה היא לדעת לבחור .

ofirush 14

New member
../images/Emo45.gif

לא לכעוס זה לא טבעי. בנאדם חייב להרגיש כעס, הוא חייב לבטא כעס. וכמו שאמרת, אפשר להוציא אותו החוצה בידי כל מיני שיטות. אפשר גם סתם לצעוק. ולשמור על קור רוח זה נחמד, וזה בסדר. אבל כשנמנעים מכעס זה פשוט יוצר מעין חומת אדישות סביבך. וזה אומנם נראה נחמד ויפה, אבל זה לא.

280388

New member
בשביל זה יש מדיטאציה דינאמית

בשביל להוציא החוצה את הכעס ואמוציות השליליות... ואחלה תמונות, ד"א.

למעלה