שרשור מסגרות

norah1

New member
קצת סבוך הנושא

מצד אחד על פניו נשמע שהאיבחון לא בדק לעומק את הבעיה העיקרית של האלימות בגן של חוסר היכולת של הילד לשלוט בעצמו . האם יש מצב שהאבחון נעשה לא באופן ספציפי לבעיה? מחונן או לא מחונן ישנה בעיה של אלימות כנראה חריגה מספיק שההורים והצוות שוקלים הרחקה. לדעתי, דבר ראשון תנטרלי את כל הרגשות של עלבון ותחשבי בצורה מעשית איך את עוזרת לבן שלך להתגבר על הבעיות שלו? האם טיפול פסיכולוגי או ריפוי בעיסוק יכולים לסייע? באותה נימה אני יכולה לומר שבתור אמא לילד באותו הגיל לא הייתי מקבלת תשובה שזה שלב ולפעמים זה עובר ולפעמים לא. נשמע לי חפיף ומי שסובל זה הילד שלך ואתם. נשמע גם שיש נטיה קלה לטיוח של הבעיה על ידכם באמירות כמו טמפרמנט, שובב הוא בן וכאלה את לא עוזרת לפתרון הבעיה , קחי בחשבון שמעבר לגן אחר יכול לסייע אך גם יכול להחריף את הבעיה. הנקודה שלי היא שצריך לטפל בבעיות ההתנהגותיות של הילד שלך והוא הכי חשוב פה. מצד שני,יש לי תחושה שהגננת מאוד לא רצינית. היא היתה צריכה להיות חיובית ולנסות לפתור ולעזור ולא לרכל לסלק ולהעליב... תאזרי כוחות תנסי להיות רציונלית , את נשמעת לי מאוד מאוד נסערת ובצדק. את תתעסקי בזוטות ותתמקדי בפתרון הבעיה בלבד. בהצלחה לך ותעדכני אותנו פה

אני הולכת בכוונה לקחת את הצד השני פה

תראי, מה שההורים עושים ואיך שהם מתנהגים בוודאי שלא בסדר. אבל: אם בגן של הבן שלי היה ילד שכל יום בשעות מסוימות מכה ילדים אחרים לא ממש היה אכפת לי מה הסיבה. הייתי רוצה שהבן שלי לא ישחק איתו, לא יתקרב אליו, ובאידיאל, שהילד המכה יעזוב כמה שיותר מהר. זה לא מעניין אותי שהוא מחונן. למה הסיבה צריכה לעניין אותי בעצם? המכות שהוא מרביץ כואבות פחות כי הוא מחונן? את שואלת ממה הם פוחדים? הם פוחדים מהמכות שהילדים שלהם מקבלים! נשמע מהתיאור שלך שבמשך כמה שעות בכל יום הבן שלך משליט שם טרור! אני שולחת ילד לגן ומצפה שישמרו שם על בטחונו. אני לא מוכנה לקבל את זה שמכים אותו. מדי פעם בוודאי שילדים מכים. אבל בשיטתיות? לא מקובל עלי. כן, זה התפקיד של הגננת לטפל בבעיה. אבל אם היא לא מצליחה לא כי היא מתרשלת בתפקידה אלא כי ההתנהגות שלו לא מאפשרת את זה, אז אתם צריכים עזרה.

גם אני לוקחת את הצד השני

"יצאנו אני ובעלי מחוייכים מהאיבחון שבאמת אין לבן שלנו בעיה". ילד ש"יש שעות ביום שקצת קשה לו להשתלט על עצמו ולכן הוא מכה ולא משנה מי לידו" הוא ילד שיש לו בעיה, וחבל שההורים חושבים שהכל בסדר. הילד חריג לשלילה בהתנהגות שלו, וההורים צריכים ללמוד איך לטפל בבעיה. גם אני לא הייתי מסכימה שיהיה בגן של הבן שלי, ילד שכל הזמן מכה, דוחף, וגם אני הייתי מרחיקה את הבן שלי מילד כזה.

shani74

New member
אני במקומך הייתי עושה שני דברים

1. מעבירה אותו גן 2. מנסה לעזור לו להתגבר על הבעייה ההתנהגותית (על ידי טיפולים מתאימים או וכו') ולא מחכה שזה יעבור לבד. רק לגבי החלק הראשון, אני רוצה לספר לך סיפור אישי. הבת שלי הייתה בקיץ בשתי קייטנות (בארה"ב) - אחת פרטית ויקרה והשנייה של המועצה העירונית. בראשונה היא הייתה שבוע, מיום שני עד יום שישי, וכל יום קיבלתי הערות לגבי ההתנהגות שלה, וביום חמישי התקשרו אליי שאני אקח אותה מוקדם כי הם לא משתלטים עליה (היא בסך הכל בכתה וסירבה לעשות מה שהם אמרו - היא לא פגעה באף אחד, אבל לטענת המדריכה הראשית, שהייתה גם גננת, הבכי שלה "הטריד את הילדים האחרים"). בשנייה, שהדריכו בה מדריכות קייטנה צעירות, היא הייתה במשך 3 שבועות, עם ילדים מגיל 4 עד 7 (היא בת 4) ולא קיבלתי שום הערה, מאוד אהבו אותה שם והיא מאוד נהנתה. כך שאותו ילד שבמסגרת אחת לא יודעים איך להתמודד איתו, יכול לפרוח במסגרת אחרת - ולא משנה אם הראשונה יקרה והשנייה ציבורית או להפך - משנה ההתאמה בין הילד לגננות ולילדים האחרים. אולי כדאי לך גם לשקול מסגרת רב-גילאית שבה הוא יהיה בין הצעירים - כך הוא ייהנה ללמוד עם הגדולים (שגם לא יחששו ממנו), וישחק עם הקטנים, והגננות יידעו להתמודד עם מגוון גדול יותר של התנהגויות. זה מה שהיה עם הבת שלי, והיא מאוד נהנתה במסגרות האלה.

../images/Emo239.gif סקר ימי חופשה - בנות תעזרו לי בבקשה

1- באיזו מסגרת נמצא הילד? 2- כמה ימי חופשה יש בקיץ? 3- כמה ימי חופשה בשאר השנה? 4- זה נראה לך הרבה / מעט / סביר? 5- מהו מספר ימי החופשה בשנה שנראה לך הכי סביר? 6- את עובדת במשרה מלאה / חלקית? תודה

בּלו

New member
עונה לך

1. גן פרטי 2. מה-8 באוגוסט אאל"ט 3+4 - לא ספרתי, אבל יותר מדי. יומיים לפני פסח + החג + חוה"מ, יומיים בפורים, איזה גשר של יומיים באיזור כיפור, וכל יום בחירה שקיים על הלוח. 5. מה נראה לי סביר? - חגים וערבי חגים, יום אחד בחנוכה, אחד בפורים, אחד לפני פסח לנקיונות וכו', חוה"מ פסח ובהעדפה שרק שבועיים באוגוסט ולא שלושה, אבל אני יודעת שזה נדיר. 6. אמנם מהבית, אבל משרה מלאה ++.

בלו , יש לי שאלה

לא יודעת מהם ימי בחירה... 22 ימי חופשה בשנה (לא כולל חופשה שנתית) זה הרבה מידי? <אני כותבת לוח חופשות לשנה הבאה ופתאום זה נראה לי הרבה מידי>

את יכולה להיעזר בלוח החופשות של משרד התמ"ת

עד כמה שאני יודעת, גם משפחתונים שפועלים בפיקוח המשרד, עובדים עפ"י לוח זה, עם קצת יותר גמישות.

אנחנו לא בפיקוח

מספר הילדים קטן מהדרישה שלהם. אבל גם התבלבלתי - זה 20 ימים ללא חופשת הקיץ (עוד 16 ימים). תודה על הקישור - אני בהחלט אסתכל.

תיארתי לעצמי שאתם לא בפיקוח

התכוונתי להגיד שלוח החופשות הזה מתייחס לא רק למעונות, אלא גם למשפחתונים.

אני אלך אספור לך

אצלנו בלי חופשת הקיץ 21 ימים הייתי שמחה לקצת פחות אבל המאסה הקריטית זה פסח וחוץ מפסח זה בסדר מבחינתי בקיץ שבועיים חופש שגם בסדר

אז נשמע כמו אצלנו

מה קורה איתך? לא קיבלתי מייל... הכנתי משחק מדליק לדגן וקשת , חייבת לצלם ולהראות לך... נראה לי שזה הדבר הכי מדהים שתפרתי עד היום.

קיבלתי את המייל!

התמונות ענקיות , בגלל זה יש לך בעיה טכנית. יש לך פיקאסה? תשלחי דרכה. חוץ מזה - הם מהממים ואני שמחה לראות שהילדון נהנה מהמתנה.

וגם הילדונת, וגם האמא ../images/Emo13.gif ../images/Emo9.gif

ותודה כתבתי במייל לכי קראי אולי את תעלי ואני אכתוב הודעה ? כי אני ממש מסתבכת עם התמונות צ'או חייבת ממש חייבת לזוז

מעון בפיקוח משרד התמ"ת

1- באיזו מסגרת נמצא הילד?
מעון של החברה למתנ"סים בפיקוח משרד התמ"ת 2- כמה ימי חופשה יש בקיץ?
החל מ- 8.08. 3- כמה ימי חופשה בשאר השנה?
עפ"י לוח החופשות של משרד התמ"ת, כעקרון - החגים עצמם, יום אחד בחנוכה ואחד בפורים, פסח (החל מיום לפני ערב החג הראשון, כולל חוה"מ וערב החג השני). 4- זה נראה לך הרבה / מעט / סביר?
אני מודה שלקחתי את זה כנתון ולא הקדשתי לזה מחשבה נוספת. אני חושבת שזה סביר. 5- מהו מספר ימי החופשה בשנה שנראה לך הכי סביר?
החופש שהכי מפריע לי הוא היום שלפני ערב פסח. זאת תקופה לחוצה בעבודה (הכנה לחופשה ארוכה) וקשה לי לקחת חופש ביום הזה. כמובן שהייתי שמחה לוור גם על ימי החופש בחנוכה ופורים, אבל זה כבר פחות מפריע. 6- את עובדת במשרה מלאה / חלקית?
משרה מלאה.

למעלה