בואו בהמוניכם

eladushi

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifבואו בהמוניכם../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

לעזור לנתח שיר של אביתר! והפעם- "הדוב והנחש" (שיר 3 מהדיסק הראשון) ב-ה-צ-ל-ח-ה

A N I g M A

New member
../images/Emo9.gif

זה נראה קצת כמו התעללות מינית של אב בילד/ה שלו.. כמה שזה כואב לומר. זה משהו שיש באביתר. הוא לוקח נושאים גדולים, רציניים וכאובים והופך אותם לשיר. אני לא רוצה לפרט יותר מידי, אבל אני מרישה שכל שורה בשיר מצביעה על זה. לדוגמא - "בשקט בשקט", "נשיקת נחש קטנה, לא בכי לא צעקה.."

eladushi

New member
וואו

אני אפילו לא חשבתי בכיוון הזה. זה ממש פירוש חכם, באמת. כל הכבוד.

paper pieces

New member
ואוו

אף פעם לא חשבתי על זה במשמעות הזאת.... זה מסתדר לי עם השורות: "בשקט בשקט לא מעיר את השכן לאט לאט מאוד" "הנחש מתקרב וכשהדוב ישן הוא לא ידע בכלל איך זה קרה" "נשיקת נחש קטנה לא בכי לא צעקה" "זהירות זהירות לא לשבור שום דבר לבד לא לחכות ואח"כ לשתות" אף פעם לא הצלחתי להבין בידיוק על מה מדובר בשיר... עכשיו כשאני אשמע אותו אני אחשוב על הפירוש שלך.

וואי..אף פעם לא חשבתי על זה../images/Emo29.gif

פירוש מעניין צריכה לשמוע את השיר שוב עם הפירוש שלך

לדעתי...

השיר דווקא מדבר על מערכת יחסים זוגית, בני הזוג כמובן מדומים לדוב ולנחש. בשיר מתאורת מסכת הפגיעות הנפשיות שלהם אחד בשני, כמובן שהתיאור הוא פיזי... "זהירות זהירות, לא לשבור שום דבר" הכל נעשה בזהירות מדומה, כמובן יש את החשש מלפגוע בבן הזוג, אבל אותו חשש לא מונע מהפוגע לפגוע. ואחר כך לשתות- כי תמיד האלכוהול נותן תחושת לא נורא כזאת. זו דעתי :)

OniOn Of a dOwn

New member
מממ אני יותר מתחבר לפירוש הזה

אבל מותר לי להוסיף?
אני ארשה לעצמי
הבית השני לדעתי מציג קושי בתקשורת בין שני הזוג "וכשהדוב ישן הוא לא ידע בכלל איך זה קרה" מממ התפקידים גם תמיד משתנים... ויש גם איזשהם משחקי כבוד בין בני הזוג... "נשיקת נחש קטנה, לא בכי, לא צעקה" הם לא מודים שמה שנעשה פוגע וכואב להם... הם ממשיכים באיזשהו משחק שלא נגמר

מוסיף לחשיבה../images/Emo3.gif

הנחש מזוהה מאוד עם דמות האישה-דבר שמחזק את 'מערכת היחסים' שביצירה.

Punchdrunk

New member
אע,

אני בכלל לא מכירה את השיר, אבל קראתי את המילים במיוחד אני חייבת דיסק אחרת ארגיש לא קשורה לפורום.
אוקי, אמ, חלק מהדברים האפשריים כבר כתבו פה [וכתבו יפה מאוד]; אני לא רואה בזה דברים ספציפיים, אבל אני רואה בזה איזושהי הולכת-שולל, שצד אחד בקשר [חברותי, זוגי ;;] מוליך-שולל את הצד השני, כמו מן מכשף אותו, והכל בזהירות מושלמת [בשקט בשקט.../לאט, לאט מאוד.../מתקרב מתקרב וכו'] ולבסוף שהוביל את הצד השני לאותו מקום כואב הוא פשוט מנצל אותו עד תום. דוגמה ספציפית שעלתה בראשי היא של סיפור אהבה כאוב, לא-בריא, שה"נחש" גרם לצד השני- לדוב - להיות תלוי בו עד כדי אובססיה, חוסר-אונים וכניעה... הנחש פשוט שותה בקלות את כל מה שגרם. [מה נסגר איתי מה
]

למעלה