מוצקים לסוף השבוע

naamaep

New member
אפשר לשמור מטרנה שהוכנה?

הכנתי לה והיא נרדמה בלי זה... האם מותר לשמור עד הבוקר? במקרר? איך לחמם? תודה תודה

דודוש2

New member
שאלת תמ"ל לילדה בת שנה ו- 9

בתי אועלת תמ"ל כשקמה בבוקר כ- 180, בצהריים בין 120-240 ולפני השינה 180. האם זה יותר מדי? כמה צריך לאכול בגיל הזה והאם כדאי להוריד משמעותית? מוצקים היא כבר אוכלת מאד יפה כמעט את כל הדברים.

sheep2

New member
שאלת מוצקים

הילדה שלי בת חצי שנה והתחלנו לנסות מוצקים. ניסינו מחיות שונות- פירות, גרבר, מרק טחון (לא נראה לי שיש לה אלרגיה לשום דבר). הבעיה לא נראית לי בטעם של האוכל אלה במרקם- במקום לפתוח את הפה, היא דוחפת את הלשון החוצה (עם פה סגור) מזיזה את הראש מצד לצד ומייבבת כאילו אני מענישה אותה. כשאני אוכלת אוכל של "גדולים" היא מסתכלת עלי בהתעניינות וכשאני נותנת לה לטעום (אתמול שתתה חלב מכפית שלי ומצצה חתיכות קורנפלקס עם קינמון) היא מתלהבת ורוצה עוד. גם נתתי לה חתיכת פסטה גדולה ותפוז ואננס והיא מצצה ונהנתה. מה עושים? האם אפשר לפסוח על שלב המחיות ולהתחיל ישר מוצקים ואם כן... באיזה גיל (לא מסוכן לתת לה עכשיו חתיכות קטנות של אוכל לבלוע? היא לא יכולה להיחנק?) אולי לחכות לשלב שהיא תוכל לשבת בכיסא אוכל? באיזה גיל זה קורה? יש רעיונות למוצקים לחצי שנה שהיא תסכים לאכול?

אפשר לשמור עד 24 שעות.

שימי במקרר. לחימום לשים את הבקבוק בקערה עם מים רותחים. אני אישית מחממת במיקרוגל, אבל חשוב מאוד!! לבדוק את הטמפרטורה של החלב אחרי ערבוב כדי שלא יהיה חם מידי.

mAmA MiSiSiPi

New member
היא פשוט לא מכירה

את הטעם ואת פעילות הלסת שזה משהו שעכשיו היא מתחילה ללמוד בגלל זה הפרצופים ודחיפת לשון זה בסדר לאט לאט זה יפחת את יכולה לשנות את המרקם ולתת מרוסק במקום טחון.

רונית1

New member
מציעה לך לוותר על טעימות כאלה

של חלב, קינמון,קורנפלקס, אננס, תפוז. כל הדברים שעדיף שתטעם אחרי גיל שנה. אם תתחילי איתה עם טעמים דומיננטים מדי יהיה לך קשה לחזור אחורה ולת לה אוכל רגיל שאוכלים בגיל חצי שנה. מה שהיא עושה עם הלשון זה טבעי להתחלה שמתחילים להתרגל לכפית. תני לה בכפיות קטנות (אפילו רבע כפית). את יכולה לוותר על המרק ולתת לה כל פעם ירק אחר או פרי שהם מעוכים או מגורדים על פומפיה. אולי את זה היא תאהב מדי. מוקדם מדי לאוכל של גדולים.

אילתית 2

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo45.gifמסכימה עם קודמותיי

שכבר ענו וכתבו אז אין לי מה להוסיף...רק לחזק את מה שרונית1 כתבה לך - נכון מאוד

michal@gal

Active member
מנהל
כן, אפשר לדלג על הטחון

ולעבור ישר לחתיכות קטנות.

babybooms

New member
גם רום אוכל ככה בתוספת למוצקים(1.3)

על הקופסא של סימילאק כתוב עד 4 פעמים ביום 240 אז נראה לי שזה בסדר...

pupilon

New member
שילוב הנקה ומוצקים ל-9 חודשים

כמה הנקות צריך בנוסף למוצקים שנאכלים בתאבון רב? האם אפשר לוותר על הנקת צהריים? ולהסתפק רק בבוקר, ערב ולילה?

רונית1

New member
כן. אם היא אוכלת ארוחת צהריים

שכוללת עוף וירקות או ירקות וקטניות בהחלט אפשר להוריד את ההנקה של הצהריים.

Mariasha

New member
בגיל הזה אפשר לוותר על תמ"ל

עדיף לתת דייסה (אפשר על בסיס תמ"ל) מכפית בבוקר. בצהריים מרק עם בשר. ואם את ממש מתעקשת - אפשר לתת לה תמ"ל בערב. אני מנסה לא לתת בקבוק ממש לפני השינה, אלא קצת לפני. ולאחר מכן לצחצח שיניים.

רונית1

New member
בגל שנה ו 9 באמת אפשר

לוותר לגמרי על התמ"ל. אם היא אוכלת יפה שאר מזונות אז איך יש לה מקום גם לבקבוק בצהריים? זה אחרי ארוחת צהריים?

אילתית 2

New member
למה באמת בקבוק בצהריים

אצלי הגדולה בזמנו לקחה את הבקבוק בבוקר ולפני השינה - למרות ארוחת הערב אבל לא בצהריים/במשך היום רק בוקר ולפני שינה

שבלול 555

New member
ההוראה הזאת כבר לא תקפה../images/Emo18.gif

מטרנה שינתה את ההוראות לאחסון תמ"ל מוכן בהתאם להנחיות משרד הבריאות ולעומת מה שהיה מקובל בעבר (לפני כמה חודשים), היום ההנחיה היא לא לשמור במקרר או בכלל. אני יודעת שבימי חורף מותר להשאיר בטמפ' החדר עד שעה מחוץ למקרר, בעצם כמו כל מוצר חלבי אחר.

ניקולי

New member
נכון , גמני שמתי ../images/Emo23.gif

שרשום על האריזות של המטרנה לא לשמור בשום דרך. אלא לתת לאכול ישר אחרי שהכנו אותה ממש באותו הזמן. לעומת זאת בעבר הלא רחוק היה ניתן לשמור מטרנה במקרר.....בלי פחד. והמוזר הוא שבטיפת חלב שנתנו לי הנחייה כמה להכין ולשמור במקרר , אני פשוט בשוק...
אולי בכלל היא לא יודעת

למעלה