איך אתם מתארגנים בבוקר

../images/Emo42.gif בוקר טוב ../images/Emo42.gif

גלגלי השגרה מסתובבים להם וממש בקרוב גם יום הלימודים הארוך יתחיל לפעול בגנים בשכונה שלי. בבית הספר הוסיפו להם שעות לימוד ושחף שלי מתכוננת עם כיתתה לטקס ראש השנה שיוצג לפני התלמידים. התרגלתי שוב לקום בשש בבוקר, קצת לפני שמעירה את הילדות, לשתות את
הבוקר שלי ואז להתחיל במסע ההשכמה המפרך. מעירה אחת וניגשת להעיר את השתיים האחרות. בינתיים הראשונה מתהפכת במיטה ומתכסה מעל הראש. חוזרת לבדוק מה איתה ומעירה אותה שוב, לוקחת לה את השמיכה - יאללה לקום, בוקר הגיע. היא קמה. חוזרת לשתי האחרות גם הן מתקשות לצאת מהמיטה. בינתיים הקטנה מתעוררת ובאה להגיד בוקר טוב לכל מי שרק רוצה לשמוע. ככה כולם מתחילים להתארגן ליציאה. שבע וחצי בבוקר - ביקורת מוכנות ליציאה: כריכים יש? יש; יש; רגע, אני עוד מתלבשת... בקבוקי מים יש? איפה הבקבוק שלי? אני שמתי במקרר. אני שמתי במקפיא? שלי בתיק. כולן לבושות. סנדלים/נעליים? אמא איפה הסנדלים שלי? אמא אין לי גרביים? בסוף מגיעה השעה רבע לשמונה ושלושתן מוכנות. תיקים על הגב ויאללה החוצה, לבית הספר. הילדות מהדלת ממול גם הן כבר בדלת עם ילקוטים על הגב וכולן יורדות במעלית בדרך אל יום לימודים נוסף. בינתיים אני מסיימת להלביש את הקטנה ובודקת שבתיק שלה לא חסר כלום. בודקת שלא השארתי אף אור או מכשיר דולק, ושתינו יוצאות אל הגן בשירי "בוקר טוב" ו"מי הולך לגן, תגידו". בוקר טוב לכולכם

בוקר אור

אני מאמינה שאצל כולם זה פחות או יותר אותו דבר בבוקר. אצלי שני הגדולים הולכים לגן בלי בעיות, השלישי עדיין בוכה ואני עדיין לוקחת אותו מוקדם מהרגיל בצהריים. מקווה שהוא יפסיק לבכות בקרוב, כי ממש כואב הלב לשמוע את הבכי הזה. שיהיה לכם יום מקסים.

אז אצלינו הבנות הגדולות קמות ב 6../images/Emo5.gif

אני קמה ב 6 וחצי, ואז הן כבר בדרך כלל לבושות. מארגנת את תפארת (שנתיים וארבעה חודשים), מסרקת, מכינה שתיה וסנוויצים. מתקלחת, מתלבשת. בערך בעשרים לשמונה הגדולות יוצאות מהבית, ואני יוצאת עם תפארת בעשרה לשמונה למעון ו... לעבודה.

ואחרי כל זה יש לך כוח להתחיל

את היום?
אצלי בעלי מעיר את אריאל ושולח אותו לבית הספר. כמובן, אני מכינה הכול, כולל את בגדיו, מראש, והמערכת ארוזה מהערב והבקבוק וה-כ-ו-ל. אחרי שבעלי חוזר מהתפילה הוא מעיר אותי ואז אנחנו שולחים מהר את הקטנים לגנים ואוכלים ארוחת בוקר ביחד. איזה כיף זה שהוא בשנת שבתון!!!!!!!

למעלה