שיטות לרקע של הסרט

bobby6killer

New member
../images/Emo42.gifשיטות לרקע של הסרט../images/Emo42.gif

לאחרונה התחלתי לעבוד על תסריט שמאוד מעניין אותי. בהתחלה יש כמובן הקדמה,כדי שהקהל יבין את הרקע של הסיפור,אבל אני די תקוע. איך לעשות את ההקדמה? אני יכול לעשות מספר,שמדבר ומספר את הרקע אבל אז אני מחויב למספר לכל הסרט (ככה זה לדעתי או שיש מספר לכל האורך או שאין בכלל),אטו שאני יכול לעשות הכל בשיחה (או בכמה שיחות),שדרכה הקהל יבין את הרקע,או אולי להעתיק מ"STAR WARS " ולעשות בהתחלה מלל רץ עם הקדמה שיתן את המקפצה להבנה של הסרט. השאלה שלי היא האם יש עוד דרכים? ואיזה עוד דרכים מקובל להשתמש בהם? ואפילו איזה מהדרכים שיעלו כאן היא האהובה עליכם?

ברונדבי

New member
אישית

אין כזה דבר "לא מתאים" או "חייב". אפשר לעשות כל דבר. אני אישית הייתי מעדיף להשתמש בעיצוב מגניב, עריכה כאילו (צבעים, קולות, תמונות, לא יודע), ולהראות באופן מומחש של הסרטה, או מילים, או כתוב, מה קרה. צודק. אם תגיד מה ההתחלה, אולי נוכל להמליץ בדיוק!

DoubleD

New member
בהתחלה אין תמיד הקדמה

אז אל תגיד "כמובן" :) אם אתה מתכוון לעשות מבוא, פתיחה לסרט ואתה לא רוצה V.O לדעתי תנסח אותה מבחינה ויזואלית ברוח הסרט.. אם זה סגנון צילום אז מספר דקות בודדות של צילום שיפתח את הסרט ויתן לצופה להבין לאן הוא נכנס... מן "קליפ" אם תרצה. (זו בכל אופן אחת הדרכים האהובות עליי, כי אם עושים את זה נכון- הצופה מרגיש כמו חלק מהעשייה:) ואגב, אם אתה מרגיש שאתה מחוייב להשאיר את המספר בהמשך הסרט, נסה לעשות סגירת מעגל- בהתחלה V.O של אחת הדמויות שאתה רוצה שתספר את הרקע ורק בסוף המספר חוזר לסגור את המעגל ולהגיד את דבריו האחרונים..
בהצלחה

תמונה שווה אלף מילים = לא סתם אמרה

הדרך הטובה ביותר להכניס את הקהל לתוך הסיפור , היא פשוט להראות להם . משה מרביץ לחברה שלו ? תראה אותו מכה אותה נמרצות יום וליל , דוד מפחד ממים מכיוון שאבא שלו טבע לפני 20 שנה ? תראה את הטביעה כחלק מחלום/זכרון , ועוד אלף ואחת דרכים ... בצורה זאת הקהל יזדהה עם הסיפור בצורה הרבה יותר טובה , כי ביננו - למה שהקהל יכנס לסיפור בצורה חלקה ויתחיל להזדהות איתו רק מכמה כתוביות על המסך ? עוד דבר שאליו התייחסת זה לגלות פרטים באמצעות שיחה , זוהי אכן דרך טובה , אך העדיפות העיקרית שלך צריכה להיות להראות זאת על גבי המסך . אוקיי בוא נניח שמשה הוא מכור לעבודתו , אתה יכול כמובן כפי שאמרת , שאנשים יגידו את זה עליו , או שמשה יגיד זאת בעצמו ... אבל שוב מצד שני - למה שצופים יאמינו למשה או לאנשים שסביבו ? אולי הם סתם אומרים ? אולי הם משקרים ? לכן כדאי תמיד להראות זאת ויזואלית לצופים ... תראה את משה עובד שעות על גבי שעות , לא מראה צומת לב לאשתו וכדומה ... כמובן שאני לא יודע במה עוסק התסריט שלך לכן אני לא יכול לתת דוגמאות ספציפית , אבל אני מקווה שתגובה שלי עזרה ... בהצלחה

Drorrrrrr

New member
אני לא אוהב

VO וכתוביות שמסבירות מה שקרה או מה שקורה, אתה לא צריך להאכיל את הצופה בכפית, תנסה להעביר את זה בויז'ואל, בפלאשבק, במשהו.

למעלה