כניסה לפורום כאורח

מוצרלה

New member
שלום אמא לילדה ../images/Emo24.gif

וברוכה הבאה!!! אני יכולה להגיד לך רק מנסיוני,איך נוכל למנוע פגיעה מילדים אחרים. קודם כל חשוב שנדע מי החברים של הילדים שלנו, בין אם הם מהגן ובין מהכתה או שכנים,צריך להקשיב לילדים שלנו, אם הילדה בת 4 וזה הגיל של ההתפתחות המינית, בה הם מגלים את אברי המין אחד של השני ושואלים שאלות, זה טבעי שילדים רוצים לגלות מה יש לשני וגם נוגעים ומשחקים "אבא ואמא", בגיל הזה צריך לשנן לילדים שאף אחד לא נוגע בגוף שלהם, הגוף שלהם הוא שלהם בלבד, ואם נוגעים וזה לא נעים, צריך להגיד ואפילו לצעוק על אותו אחד שנגע (גם אם זה היה בתמימות, לנו ההורים יש אינטרס שלילדים שלנו לא יאונה רע!!!!) צריך לחזור ולשנן להם שלא נוגעים בהם לא מבוגרים ולא קטינים, גם כדאי לגרום להם לבוא ולספר לנו אם מישהו נגע, ובכלל לספר איך היה כשחזרו ממשחק או מכל מקום אחר. ילדים שכבר עברו התעללות כזאת או אחרת ולא מספרים, "מספרים" באופנים שונים,למשל, אם ילד או ילדה שלפתע לא שולטים על הצרכים שלהם, ובמיוחד ביום,ולא קורה בלילה, זה מעיד בדרך כלל על בעיות רגשיות, לשים לב מה התדירות של זה, אם זה קורה פעם אחת,אז זה קורה, אבל אם זה חוזר על עצמו,צריך להתחיל לחשוד (כמובן שזה לא חייב להיות עקב פגיעה מינית, זה יכול להיות כל חוויה טראומטית אחרת לילד). אצל בנות (במידה ויש פגיעה מינית) הן מתלוננות ששורף להן הפות, וכשבודקים הפות אדום, אז צריך לבדוק למה???? לעיתים הם מספרים איך הם משחקים ומה עושים במשחק עצמו, צריך להקשיב למה שהם אומרים ולדעת להבחין מתי זה כבר משהו שצריך בדיקה. הציורים שלהם הופכים להיות אחרת, עם יותר מוטיבים מיניים, או שהם מציירים ציור מקסים וצבעוני,ובמחי יד צובעים את כולו בצבע שחור, לפעמים הם צובעים רק בשחור. יש עוד דרכים שיכולים לתת לנו אור,על מצבו הנפשי של הילד,במקרה זה. אני מספרת לך על מה שאני עברתי עם הבת שלי. כל הסימנים האלה, עדיין (בזמנו) לא הדליקו לי נורה אדומה, לא קלטתי,לא ידעתי לקרוא בין השורות,חשבתי שזה הגיל שלהם, התפתחות מינית וכו',עד שנפל לי האסימון, כבר היה מאוחר מידי (ועל זה יש לי עד היום רגשי אשמה) בקרוב, במידה והפורום יתפקד כמו שצריך, אצרף איש מקצוע שיוכל לעזור לכל מי שיש לו שאלות. הכי חשוב!!!! תקשיבו למה שהילדים אומרים ומספרים לכם, אל תזלזלו בגיל שלהם,הם יודעים מה הם אומרים.

Sagit3

New member
פחדים.

פחדים הם סימפטום די טוב, כיון שהם מופיעים בדרך כלל אצל רובן המכריע של הנפגעות בגיל הזה. הבעיה היא שהם מופיעים גם אצל ילדים שלא חוו התעללות לעיתים, כך שיותר קשה להבחין, בניגוד לסימפטומים שאופיניים אך ורק לטראומה (כמו אי שליטה בצרכים בשעות היום). צריך לשים לב לעצמת הפחדים ולשוחח עם הילד עליהם. לעיתים הילד מתקשה לספר אודות עצמו, ניתן לשחק איתו בדמויות כאשר הוא מייצג דמות אחת : בעל חיים אהוב, דמות מוכרת מהטלביזיה וכו', ואת מייצגת את הדמות שממול וגם אז לא תמיד לשאול אותו באופן ישיר 'האם מישהו נגע בך' אלא להזהר שלא לשבור לו את מנגנוני ההגנה. בקשר לצריבה בפות אני בגיל 4 סבלתי מהבעיה הזאת. היא חזרה ונשנתה שוב ושוב ובאמת היה לי אדום מאוד מאוד. אמא היתה שמה לי משחה ואחרי זמן קצר זה היה חוזר על עצמו. יום אחד אמרתי לה 'אמא, למה יש לי אדום ולילדות אחרות לא?' היא אמרה שיש לי דלקת. אמרתי לה אבל שמת משחה היא אמרה שהדלקת חזרה על עצמה (ת'שמעו, נהייתה רופאה המתנדבת במד"א. מי מינה אותה לאבחן דלקות? אם זה חוזר והיא לא יודעת מה המקור שתקח אותי לרופא) והיא מקוה שיותר זה לא יחזור שוב. אמרתי לה 'אולי זה בגלל האיש ההוא?' היא הביטה בי במבט זועם והתחילה לכעוס עלי עלי 'מה זה השטויות האלה? איזה איש? מה הקשר לאיש ההוא? אני לא מבינה יש לך דלקת מה הקשר לאיש ההוא? מה הקשר לאיש ההוא הוא לא עשה לך כלום!!!' היא ממש ממש כעסה. נבהלתי. התקפלתי ולא סיפרתי לה עד היום (23). זה מה שנקרא לדכא כי אם היא בעצמה היתה פתוחה מספיק להסיק מסקנות זה פשוט ברור שהיה איש שנגע לי שם. כי אחרת למה אני חושבת שהאדום בפות הוא בגלל איש אחד? למה בכלל היא לא שואלת עם איזה איש אני באה במגע? הרי הגננת היתה אשה וכך גם הילדות בגן (גן חרדי נפרד) ואם היה איזה איש אחד שאני בקשר איתו זה דבר שהיא צריכה לדעת. גם אני הייתי מציירת בשחור. אמא כעסה מאוד ואמרה שהיא לא תתן לי לצייר יותר אם אני לא אשתמש בכל הצבעים והכריחה אותי לעשות ציור חדש עם צבעים שהיא הכתיבה. אז לא ציירתי יותר בשחור אבל אחרי שציירתי את מה שהיא ביקשה קשקשתי עליו בשחור להנאתי בדיוק כמו שמוצרלה תיארה והרסתי את כולו ולא הראתי לאמא כי האשמתי את עצמי במעשה הזה. מוצרלה, אני שולחת לך תיכף מסר, זה בסדר?

מוצרלה

New member
../images/Emo43.gif כניסה לפורום כאורח ../images/Emo36.gif

כעת יש את האפשרות להכנס כאורח לפורום,ולא בניק,במידה ורוצים להכנס בעילום שם. מה שצריך לעשות זה קודם כל "יציאה מהמערכת" ואז האופציה של כניסת אורח אפשרית.

ComputerMaster

New member
רואים שאת חדשה.

זה לא חובה ככה. כאשר כותבים הודעה, יש אפשרות של הוספת הודעה כאורח..

מוצרלה

New member
ושוב היי ComputerMaster

לא בכל פורום יש את האופציה הזאת, בדרך כלל זה רק בפורום של תמיכה,כמו הפורום הזה. ובכל אופן תודה על ההארה.

liat ליאת

New member
מוצרלוש, מברוק על הפורום החדש ../images/Emo140.gif

רק עכשיו ראיתי, שיהיה לך בהצלחה ושזה באמת יהיה מקום לשפוך בו את הלב ולקבל עזרה למי שעובר חוויה כ"כ כואבת
אגב, בכדי להכניס הודעה כאורח אין צורך לצאת מהמערכת. כשפותחים הודעה חדשה יש מצד שמאל את האופציה לכתוב הודעה כאורח ומיד אחרי שההודעה נשלחת את עדיין נמצאת במערכת בניק הרגיל

למעלה