שלום לכם נוצרים משיחיים

../images/Emo45.gifשלום לכם נוצרים משיחיים

ותתחדשו על הפורום. ממה שראיתי עד כה, באמת מתאים לפורום התיאור "כנסיה". אני מקוה שהשקט יישמר וכל מה שנריח פה יהיה רק מור, בשמים ולבונה. נכון לעכשיו, אני לא נוצרי. באמונתי אני יהודי חילוני. אבל אני מייסד שיטה תאולוגית חדשה. זו אינה דת ואינה אמונה אלא מעין קו מנחה לאדם שמחפש את האמת, דהינו אמונה שתתאים לו. אני מכנה את השיטה הזאת בשם "נילתיאיזם", ומזמין את כל החפצים לבקר בפורום שלי הנושא אותו שם באתר "אמת ניוזנט". באותו אתר אני מנהל גם פורום משיחיות יהודית, ומכאן אפשר להבין שיש לי עניין אישי גדול במשיחיות. אני יודע שיש הבדל בין משיחיות נוצרית ומשיחיות יהודית, אבל אולי מהכרת הנוצרית אוכל להבין טוב יותר את היהודית. ויש לי וידוי: עד לא מזמן סייעתי לגייר אנשים בארץ בה אני חי. אמנם שמחתי לראות אנשים חדשים המצטרפים אל העם שלי, אך כאב לי הלב לראות אותם משליכים את אמונתם הקודמת ככלי אין חפץ בו. הרָּבָּה (רב ממין אשה - זו יהדות רפורמית) נוהגת להביע עמדה נחרצת נגד עיקרי האמונה הנוצרית, והיהודים החדשים מאמצים את הגישה שלה. זה לא שאני מאמין בנצרות או באיזושהי דת אחרת, אבל עצוב לי לראות אנשים הנפטרים מן האמונה שליוותה אותם שנים רבות. בכך הם משליכים לאשפה חלק מן העצמיות שלהם. טוב לי לראות יהודים משיחיים, כי הם לא נפטרים מן האמונה שלהם אלא מרחיבים אותה ומרבים שמחה. אני גם נהנה לשהות במחיצתם של נוצרים המאמצים לעצמם מנהגים יהודיים, בדיוק מאותה סיבה. אני מאחל לכם אושר והצלחה

lion 7

New member
שלום לך יובל מסקוטלנד יקר

וברוך הבא אהלן וסהלן, וכפי שראית נפתח סופסוף פורום נוצרי למרות שיש כאלה לא אהבו את הרעיון שאפשר לראות את זה בפורום משוב , אני מכיר אותך ממה שכתבת בפורום ערבים כקורא לפעמים , ובפורום תיאולוגיה שנפל בחלקי להיות פעיל בו עד לא מזמן, תיאולוגיה ושאר דתות, אם כי נכון לקרוא לו השמצתישועולוגיה ואין דתות , חומר הגלם שם הוא ישוע והנצרות, ואיך כולם כבר מכירים בדת שלי ומכתיבים את הקצב שחלק מהם דתיים למרבה הפלא אם כי יש אנשים טובים שחבל לי על הפרידה . . .יובל ידידי ,למרות הכל קיבלתי פניות רבות במסרים להמרת דת יהודים לנצרות ואתה יודע מה , היה לי קל מול המחשב, עם קופיפיסט יכולתי להפנות כל אדם ליעדו בכנסיה שחפץ,לא אני לא עשיתי זאת מכמה סיבות, החברה שהתרועעתי איתם, היה למרות הכל הרגשה שאני בוגד בהם, במסרים, למרות המילה ישו שנכתבה מול עיני מליון פעם, עוד את זה מרגיז, שהם טוענים שהם לומדים מהאחר פחח . די מרגיז די מקומם, וכמובן איזה יהודי שם שרק יעיז שהוא יהודי משיחי, עם ההבדל בדוקטורינות ביני להם, אני הרגשתי שצריך להגן עליהם, אבל אף פעם בגדתי במסרים , אני כמובן לא רוצה לעשות השואה בין מה שקורה אצלכם ואצלי, אני לא מפחד מאף אחד, והיו לי ידידים, גם אחים באמונה שקיבלו את ישוע לחייהם, רק השתתפתי מתוך הגנה על הנצרות שנקרעה לגזרים באותו פורום. מאז אמש אנו היינו מוטרדים בהצפות של טרולים מפורום חרדים, וידוע לי השמות די מזמן, אולם סלחתי להם למרות שבפורום משוב רוצים לסגור את הפורום היקר הזה , יובל ידידי ברוך הבא אל הכנסייה כאן, ותספר לנו בהמשך על עיקרי הקו הזה שנשמע מעניין, אולי תפתח פורום כאן בתפוז . בהצלחה וחגים שמחים . . .

חגים שמחים וכשרים גם לך ליאון ../images/Emo13.gif

מה אגיד לך ידיד יקר
אנחנו חיים בעולם מאד לוחמני. כולם נלחמים בכולם ברמה זו או אחרת. זה לא באשמתנו. פשוט, ככה עולמנו בנוי. אנחנו נלחמים לא בגלל הנכון והצודק אלא כי האלימות היא בדמנו. ככה עשה אותנו הבורא או, אם תעדיף שם אחר, השטן. או אולי ככה עשתה אותנו הברירה הטבעית על פי צ'ארלס הזקן. כבר כתבו בספר בראשית "כי יצר לב האדם רע מנעוריו", וזה עוד בטרם שמעו על חיידקים, נגיפים וטרולים. מניסיון עצוב אני יכול לאשר את המימרה הישנה "הרוצה בשלום יכון למלחמה". העצב שלי הוא כפול ומכופל כי אני יודע שזה שמוגדר בעיני כאויב הוא לא יותר רע ממני. יתר על כן, לא אני בחרתי בו להיות אויבי ולא הוא בחר בי להיות אויבו. הוא ואני ירשנו את האיבה ההדדית מאבותינו ומאבות אבותינו, וכראוי למורשת אבות אנחנו מקדשים אותה ומקיימים אותה ומנחילים אותה לדורות הבאים. כנסיה היא מקום טוב להירגע בו מטרדות החיים. כך גם בית כנסת, מסגד או כל מקדש. אבל יש רגעים בהם גם המקומות המקודשים האלה הופכים לזירת קרבות. מנהל הפורום נמצא תדיר בדילמה בין חופש הדיבור לבין שמירה על קדושת המקום. זו לא מלאכה קלה כלל ועיקר, ואני מאחל לו ולפורום הצלחה. בתחילת השבוע ישבתי עם קבוצה של נוצרים שחגגו את חג החנוכה. שמא תשאל מה לנוצרים בחג שכולו יהודי
ובכן, אלה נוצרים המודים לעם היהודי על כי העניק להם את המושיע, ואת חג החנוכה הם מציינים בגלל הניצחון של היהודים על ההליניסטים שבזכותו נשמרה האמת האלוהית עד הולדתו של ישוע. צרם לי מעט כשהם אמרו "האלוהים של היהודים", כי בעיני היהודים האלוהים הוא של כל העולם ולא רק שלהם, אבל הנחתי שזו היתה דרך קיצור להגיד "האלוהים על פי תפיסת היהדות" ולא אמרתי דבר. היה אוכל טוב הרבה חיוכים והמסיבה נמשכה יפה עד שבטעות העליתי איזו סוגיה הקשורה לאסלאם. בבת אחת השתנתה האוירה והרבה מן הנוכחים השתלהבו והכריזו כי האסלאם הוא מן השטן וכי מוחמד הוא נביא שקר. תודה לך על הצעתך שאפתח פורום. הנהלת
דחתה את בקשתי כמה וכמה פעמים בטענת "חוסר עניין". אבל אולי, אם אצליח להקנות לו תאוצה, ישתנו פני הדברים. סוף שבוע שקט לכולנו

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifאהלן וסהלן יובל ברוך הבא../images/Emo13.gif

ומקווה שדרכך לחיפוש האמת.. תתקצר.. ותגיע לשלום הפנימי המלא..מהר מהר

Biblerule

New member
זאת ועוד

ישוע עצמו חגג את חנוכה ואיני רואה איזו סתירה בין אמונה בישוע כמושיע לחגיגת החגים היהודים (ומכיוון שזה פורום משיחי שגם הופיעו ונחגגו במיקרא. כמובן שהכל עניין של מסורת ומקום מגורים.) רק חבל שלפעמים משתמשים בביטוים כאלה כגון-האל של היהודים או האל של הגוים וכו'.. באמונתנו האל לא שייך לאף אחד והוא חולק את חסדו ואהבתו עם כולם. נקווה שנתעלה כולנו על מחסומי תרבות כאלה של האל שלי והאל שלך וכו' חגים שמחים.

lion 7

New member
ישוע חגג חנוכה

אולי חגג למהדרין כל חגי התנ``ך , רק לא חנוכה, חנוכה נחגג אם אינני טועה כנצחון החשמונאים על היוונים שבהם היה נס של השמן במקדש.. אולי גם אני טועה . ונכון אתה צודק ביבלרול, למה זה האל שלי ושל אחר, הרי זה אל אחיד משותף לכולם. גם הוא כועס נראה לי על החלוקה שביצענו בו.. ולגבי חגים, זה ענין של מסורות , ואישית אני חושב שאם אתה שמח אז אתה חוגג, והחג הוא ארוע לילדים שהם יזכו בו תמיד.. ואלה כמובן זכרונות מימי הילדות שתמיד חלמנו על מתי יבוא החג.. ושתהיה ימי כולם שמחים וששון.

Biblerule

New member
אמן אמן.

אכן החגים זה עניין של מסורות. וכמו שכבר אמרת כל יום במשיח הוא חג! וכן בתור ילדים החגים הם מלאים בהמון שמחה החגיגות הסיפורים השירים :) עלינו להזכר באיך היינו כילדים ולנסות לחיות כך, אולי גם ביום יום. או לפחות בחגים עצמם ולשכוח קצת מהמולת החיים הארציים :). חגים שמחים לכולם. נ.ב כן צדקת בנוגע לנצחון החשמונאים על היוונים ונס פח השמן.

אתה צודק. חנוכה באמת אינו חג מהתנ"ך

ספרי המכבים לא נכנסו לקנון היהודי (תורה נביאים כתובים) ולכן חנוכה אינו מוזכר שם. אבל היהודים חגגו את חנוכה, ועל זה יש לנו תיעוד בספר הברית החדשה. מתוך נקודת המבט החילונית שלי על שתי הדתות אני מוצא שאין ביניהן סתירה. כל דת נוגעת לתחום אחר בחיים שלנו ויכול אדם להיות גם יהודי וגם משיחי ללא שום בעיה. המשיחיות היא דת רוחנית הנוגעת לאהבת האל בעוד שהיהדות היא דת מעשית שעניינה הוא קיום מצוות. רוחניות ומעשיות אינן סותרות זו את זו אלא דוקא מחזקות זו את זו.

כל מה שאת אומרת הוא נכון בתכלית

אבל אני מצטער על דבר אחר. ישבתי בחברה של אנשים רחבי אופקים והיתה אוירה יפה והרגשה של פתיחות ושל חופש מחשבה ופתאום חטפתי סטירת לחי מצלצלת. וזה לא שאני מוסלמי שנעלב את עלבונו של מוחמד אלא ההרגשה של צביעות קשה. הם מאד אוהבים אותי, אבל זה לא בגלל מי שאני אלא בגלל מה שמסמלת עבורם היהדות והישראלות שלי. אם הייתי מוסלמי הם היו שונאים אותי ובזים לי.

Biblerule

New member
זה עצוב

אסור לבוז לשום אדם! גם אם יש חילוקי דעות באמונות או בדרך החיים. וגם האהבה והערכה שלהם אליך אם זה אכן בגלל יהדותך וישראליותך זה די אולי סותר אצלי בראש.. כי אהבה אמורה להיות לכל הבריאׂת לא תלוי במי או מה הוא. הלוואי שהם יבינו את טעותם וינסו לנוע מבוזם אל המוסלמים שהם גם אחינו זרע אברהם ובניו באמונה בקיומו של האל.

תודה לך על השתתפותך בעצבוני

אין ספק שאנחנו מייחלים לבואו (או שובו - תלוי באמונה שאליה אנו משתייכים) של המשיח. בינתים, כפי שהיטיב לומר ח.נ ביאליק, עוד הדרך רב עוד רבה המלחמה

למעלה