ו-

א אוהל

New member
../images/Emo51.gif ו-../images/Emo53.gif

קודם כל - תודה רבה על ההסברים איך לתקן את הדליפה בברז!!! החלפתי סוף סוף מנגנונים(20 ש"ח סה"כ) ואין דליפה! קודם הייתי ממלאה 2 גיגיות ביממה
ועכשיו עוד 2 פרוייקטים: 1. מלונה לכלבה - למישהו יש תוכנית איך בונים מלונה? אנחנו רוצים משהו חמוד קלאסי עם גג משופע. המידות של הכלבה הן 1 מטר אורך ו-62 ס"מ גובה. 2. רמפה לכסא גלגלים - אנחנו רוצים לבנות רמפה מעץ לכסא גלגלים מעל המדרגות לחצר שלנו. מדובר ב-4 מדרגות והבעיה היא שהן קעורות ולא ברור לי איך מתמודדים עם זה. למישהו יש רעיון?

שמח שהפורום היה לך לעזר ולשאלות: לגבי המלונה, יש בקישורים מספר אתרים לעשה זאת בעצמך, בחלקם יש תמונות ותוכניות. צריך לחפש משהוא מתאים.(אם לא מתמצאי, תודעי. ואז אני מקווה שבמשך השבת יהיה לי יותר זמן לחפש ). לגבי הרמפה , אפשר תמונה , או שרטוט ?

משהו על הרמפה

לא ברור לי מה פרוש "מדרגות קעורות", אבל שיפוע של מדרגות רגילות הוא בדרך כלל חד מדי עבור כסא גלגלים. מה שאומר שהחלק העליון של הרמפה יהיה על המדרגה העליונה, אבל כל יתר הרמפה יהיה מוגבה מעל המדרגות. כלומר לא כלכך משנה צורת המדרגות. אני מציע שתבדקו בכמה אתרים עם איזה שיפוע אתם יכולים להתמודד לפני שאתם מתכננים אותו. לגבי המלונה - אין לי תוכנית, אבל במחסני העצים יש סוג עץ שמשמש לציפוי קירות - פסי עץ ברוחב של בערך 10 סנטימטר, כשהפסים מתחברים זה לזה בצורת "שקע תקע" לאורכם. כך שאפשר לחבר כמה פסים כאלה לקיר, והקיר לא חדיר לגשם (רק להקפיד שהשקעים יפנו כלפי מטה). כך עושם גם את הגג. רק נותר לחבר מסגרת מקורות עץ פשוטות, למשל "לאטות" של 2X5 סנטימטר. ואל תשכחו להגביה את המלונה מעל הקרקע כדי למנוע הצטברות לחות מתחתיה. אם המלונה תשמש גם בחורף אפשר להוסיף לה משטח חימום. כמו סדין חשמלי. צורך מעט חשמל ומשפר פלאים את איכות חיי הכלב. צריך רק לדאוג לחיבור חשמל בטיחותי ומוגן מגשם.

רשר

Well-known member
מנהל
להרים את המלונה על עמודים

בגובה הכלב, כך תיוצר קומת עמודים שהכלב מאוד ישמח לשרוץ בה בימים החמים. לעץ שיובב המליץ קוראים "נוטפדר". רן

kashke

New member
שיפוע לרמפה..אם איני טועה

עד 10%. ז"א שעלייה של מטר גובה בשיפוע של 10 מטר אורך. יש בנושא בחוקי תכנון ובנייה, קיים אתר של "נגישות ישראל" יתכן ומשם אפשר להוציא את הנתונים או להגיע לקישורים מתאימים. בהצלחה

נוריה

New member
רמפה לכסא גלגלים -כדאי שיהיה מתוכנן

טוב מאד כי זה לא סתם... יש כללים ותקנים וחוקים בנושא. אכן כניסה לאתר של נגישות ישראל יכולה להועיל וגם פניה למרפאה בעיסוק המתמחית בשינויי דיור והתאמתם למוגבלים יכולה לעזור כי מי שמתמחית בנושא זה יכולה לסייע המון. יש בקופת חולים כללית ומכבי מרפאות בעיסוק בתחום זה. ניתן לפנות אליהן דרך היחידה לטיפולי בית באזור שלך. אם את רוצה - פני אלי למייל [email protected] ואוכל לסייע לך עם שמות וגם להתעדכן במה שלומך ושלום ביתך המתוקה.

רשר

Well-known member
מנהל
ועוד על רמפה

קישור http://www.yosh.ac.il/profession/inclusive/material5.doc

למעלה