timeless1

New member
../images/Emo6.gif

תלמיד ישיבה התערטל בחנות במחאה על חוק החמץ יום שני, 21 באפריל 2008, 16:35 מאת: נתיב נחמני, מערכת וואלה! חדשות תלמיד ישיבה כבן 27 נעצר היום (שני) לאחר שנכנס לסניף "טיב טעם" בבת ים, הוריד את בגדיו והניח גרב על איבר מינו. כשנעצר אמר האיש לשוטרים כי עשה זאת במחאה על פרשנות בית המשפט לחוק החמץ, וטען: "אתם לא יכולים להעמיד אותי לדין על מעשה מגונה בפומבי מכיוון שהפסיקה אומרת שהמקום אינו פומבי". למרות זאת עצרו אותו השוטרים לחקירה. איזו מחאה מקורית

vinney

Well-known member
זה בטח היה איתי פורמן../images/Emo6.gif

יעמידו אותו לדין על התנגדות למעצר, שיראה מה זה להתחכם

baudrate

New member
חוק החמץ ואיסור התערטלות בפומבי

מטרת שני החוקים הללו להגן על אנשים מפני פגיעה ברגשותיהם על ידי הצגת מיצג פוגעני בפניהם. לפי הגיון זה חשפנים וחשפניות במועדון לילה אינם פוגעים בצופים בהם המשלמים ממיטב כספם על מנת לצפות במופע חשפנות ועל כן אין להעמידם לדין על התערטלות בפומבי (יכול להיות שאיתי פורמן חושב אחרת). באותו האופן אם יש חוף המוכרז כחוף נודיסטים, אין בהתערטלות בחוף כזה בזמני הפתיחה שלו מהווה עבירה על החוק. לעומת זאת בחור ישיבה הנכנס לחנות ומתערטל בה פוגע באנשים שאינם מעוניינים לראות אותו ערום. ומכיון שנזדמנו למקום בלא לבקש זאת זוהי הצגה בפומבי. יתר על כן , היו במקום קטינים דינו שלוש שנות מאסר על פי החוק. לעומת זה אנשים שמוכרים חמץ בחנות שידוע לציבור הדתי שאינה כשרה בכל ימות השנה אין זה מהווה בשבילם מכשול, ואין הם נצרכים לראות חמץ בעל כורחם., אני חושב שהעונשים שמטיל החוק הם די דרקוניים, אבל אני מניח שבית המשפט יטיל קנס קטן (ואולי פיצויים לחנות) ומאסר על תנאי לבחור הישיבה. ואולי יסתפק בפחות מזה.

למעלה