דיון - המרד הראשון בסמכות

חידוש הדיון מהקומונה

הדיון היה על המלחמה הראשונה נגד הסמכות. לדעתי המלחמה התחוללה בכל עולם בנפרד, או ליתר דיוק, היא התחוללה בעולם של הסמכות והדהדה ליתר העולמות- בעולם שלנו זה מתבטא אולי במאבקים בין הדתות הפאגאניות לבין הנצרות שהסתיימו בניצחון הנצרות והסמכות. ומי הנהיג אותה? לדעתי זפניה, תוך גיבוי מלא מהאבק בכבודו ובעצמו. זה אגב לא סותר את התיאוריה שמי שהנהיג את המרד הוא השטן (לוציפר). מקורו של הסיפור על לוציפר הוא סיפור מהתנ"ך על מלאך בשם הֵילל בן שחר שמרד באלוהים. בתרגום ללטינית השם הפך ללוציפר (לוציפר בא מהמילה Lux שפירושה "אור", מה שהופך אותו לתרגום מתאים ל"הֵילל בן שחר"). אם כך אין זה בלתי מתקבל על הדעת שזפניה היא פשוט לוציפר.

האבק

New member
../images/Emo63.gifדיון - המרד הראשון בסמכות

[חידוש דיון מהקומונה] היי כולם, לא יודע אם אתם זוכרים, אבל מבעיתן הצוקים הזקן סיפר שהיה מרד גדול עוד לפני המרד של עזריאל. כמוכן ידוע שהסמכות ניצח בסופו של דבר, ושזפניה ומלאכיה השתתפו גם כן. מי לדעתכם הנהיג את המרד? אתם חושבים שהמרד היה בתוך כל העולמות כמו המרד של עזריאל, או בכל עולם בנפרד? בנוגע למי שהנהיג את המרד - אני מאמין לוציפר. זה מתאים לסיפור של מילטון, ויכול מאד להיות שפולמן כתב את הספר כך שהמלחמה הראשונה הייתה אצל מילטון, והשניה פה ב'חומריו האפלים'. בנוגע לעולמות - אני עדיין לא בטוח, צריך לחשוב על זה
יאללה תורכם

האבק

New member
הגיוני אבל

אני נוטה יותר לדעה שזפניה ולוציפר הם שני מלאכים שונים. אולי הם הנהיגו את המרד ביחד, ובזמן המלחמה נהרג לוציפר, וזפניה ברחה. יכול להיות שהיו מספר מלחמות? המלחמה הראשונה בהנהגת לוציפר / זפניה בה הסמכות ניצח והוחלט שהוא האלוהים. לאחר מכן הייתה עוד מלחמה, הפעם המלחמה הייתה בכל עולם בנפרד - והייתה בין העם לבין הדתיים. כמו הדוגמא שנתת על הדתות הפגאניות לנצרות. מה אתם אומרים?

הלדין

New member
ובכן,

הסמכות אינו לובש אותה אדרת בכל דת. המלאכים מתייחסים גם אל אלוהי היהדות והאיסלם כאל 'הסמכות'. כמו כן, נראה לי שהמאבק קדום יותר - המאבק בין הדתות הפוליתאיסטיות ההיררכיות לבין הדתות האנימיסטיות האנארכיות. ל-'סמכות' לא אכפת שיהיו אחרים מתחתיו כל עוד זוכרים שהוא המלך כמו בעניין הסמכויות שהעניק למטטרון. זפניה נשמעת כמו אלה צעירה ושאפתנית שניסתה להדיח את המלך הזקן מכסו ונכשלה. לא חסרים אלים כמוהה במיתולוגיה כמו מרדוך במיתולוגיה הבבלית או זאוס במיתולוגיה היוונית. גם להם היו הצדקות מצוינות למעשיהם, למיטב זכרוני.

למעלה