אתר אימ"ב מופיע באינדקס תפוז!

יסמין@

New member
../images/Emo65.gifאתר אימ"ב מופיע באינדקס תפוז!

אתמול עבדתי קשה ושלחתי מיילים ומילאתי המוני טפסים בניסיון לפרסם את פורום אימ"ב באינדקסים שונים ובאתרים שונים (למשל אינדקס האתרים של תפוז, האינדקס של ווינט, ועוד ועוד), ותפוז זריזים! כבר היום האתר מופיע ומומלץ באינדקס האתרים של תפוז!!!!! היכנסו לאינדקס http://www.tapuz.co.il/index/Index.asp ורשמו ליד כפתור "חפש" : אימהות יחידניות מבחירה http://www.tapuz.co.il/index/Index.asp וזה מה שתקבלו: http://www.tapuz.co.il/index/proceed.asp?q=%E0%E9%EE%E4%E5%FA+%E9%E7%E9%E3%F0%E9%E5%FA+%EE%E1%E7%E9%F8%E4&g=1 דרך אחרת: באינדקס היכנסו ל: חברה וקהילה--->המשפחה--->הורות ושם תבחרו ב: "החדש ביותר" ואז תגיעו לאתר אימ"ב! מתארת לעצמי שבמשך הזמן האתר יוכנס לעוד אינדקסים ואתרים.

דש1דש

New member
../images/Emo45.gif לתפוז../images/Emo70.gif

עשו את זה ממש מהר - מרגע שהיה הראיון הדברים ממש זזים מהר וחלק - לא? ועוד משהו ששמתי לב - לאחרונה היו המון מקרים שהודעה לפורומים הלכה לאיבוד ואי אפשר היה לעשות BACK לחזור אליה - היום אני מצליחה לחזור להודעות! מענין אם היה עידכון תכנה ותיקון באגים, או שזה מקרי.... יש תמורה לאגרה

catנוע

New member
../images/Emo45.gif כל הכבוד

ועכשיו האתר שלך מופיע גם בקישורי הפורום שלנו

נוRית

New member
אוףףףףףףף

למה אוף? כי אין לי זמן לעקוב אחרי כל מה שקורה, ואני לא מספיקה להתעמק בהכל... אז יסמינה: כל הכבוד לך על ההשקעה. מבטיחה שמתישהו (תוך שנה-שנתים
) אני גם אכנס ואראה את האתר עצמו...

דש1דש

New member
האמ? אם יש משהו שאת צריכה

לינק לכל דבר - הורות או אחר - יש שם! נראה לי שיותר פשוט לחפש שם מאשר בגוגל
שווה לבדוק כבר עכשיו!

רק הערונת:

אני מאד לא מתחברת להגדרה "נשים פנויות" שבחרו להיות אמהות. אני מודעת לכך שאין מילה אחת שמתארת את המצב, אבל "פנויות" היא הגדרה לא נכונה, יש לה פרשנויות שונות ומשונות, חלקן מאד לא מחמיאות, ואפשר להחליף אותה, גם אם באמצעות יותר ממילה אחת. למשל, במקום "נשים פנויות שבחרו להיות אמהות" - "נשים שבחרו להיות אמהות ללא בן זוג".

יסמין@

New member
אני מתארת לעצמי שאת מתכוונת

למשפט שפותח את האתר: "אימהות יחידניות מבחירה (אימ"ב) הן נשים פנויות שבחרו באימהוּת למרות שאין להן בן או בת זוג". וכך כתבת: "פנויות" היא הגדרה לא נכונה, יש לה פרשנויות שונות ומשונות, חלקן מאד לא מחמיאות" - אשמח מאוד אם תסבירי לי את זה. אכתוב לך את דעתי בנידון: "פנויה" = 1) אישה לא נשואה. היא יכולה להיות רווקה, גרושה, אלמנה - מכל מקום, כעת היא אינה נשואה. 1) פנויה = תרגום מדויק למילה single. אמנם הוחלט לתרגם את single mothers by choice כאימהות יחידניות מבחירה, אבל עדיין פנויה היא תרגום של single. וכולנו נכון לעכשיו נשים פנויות. המילה "פנויה" אצלי בלקסיקון היא נייטרלית לגמרי, תיאורית, מתארת מצב משפחתי. אודה לך מאוד אם תסבירי לי למה כוונתך ב"פרשנויות שונות ומשונות, חלקן מאד לא מחמיאות".

פנוי = "ריק, חופשי, מוכן, לא עסוק,

לא תפוס, לא טרוד, לא נשוי (רווק), שאפשר להשיגו, נמצא לדורשיו". עד כאן ההגדרה המילונית. אישה פנויה = למה בדיוק היא פנויה? לי זה נשמע כמו "פנויה להובלה". זו האסוציאציה הראשונה שעולה לי. יחידני - אדם שאין לו בן זוג ואין לו ילדים. פנויה - אף אחת מהחלופות המילוניות שהבאתי למעלה, לא מתאימה ליחידנות פרופר. בואי נבדוק אותן ביחד: אימ"ב היא ריקה? - לא. אימ"ב היא חופשיה? - איפה חופש ואיפה אימ"ב
אימ"ב היא מוכנה? - כאילו, דאאא??? אימ"ב היא לא עסוקה? - כאילו, עוד יותר דאאאאאאא
אימ"ב היא "לא תפוסה"? - הרי תסכימי איתי שזו הגדרה לא רלוונטית. אימ"ב היא "לא טרודה (י
)? - כן, בטח, מי מאיתנו טרודה?
אימ"ב היא "לא נשואה/רווקה"? - לא. רווקות - רובנו רווקות אבל יש בינינו גם גרושות, גם אלמנות וגם יש ותהיינה, מן הסתם, בעלות סטטוסים אחרים (כמו עגונות) שתרצינה להפוך לאימ"ב בלי קשר למצבן המשפחתי ובלי קשר לבן זוגן ה"רשמי" בעבר או בהווה-בעל-כורחן. גם ע"לא נשואה" שמתאים פה יותר, לא מספק את המהות הרלוונטית, שכן אימ"ב יכולה להיות נשואה פורמלית (עגונה, נניח) ועדיין להיות אימ"ב. אימ"ב היא "שאפשר להשיגה/נמצאת לדורשיה"? - אולי אמא היא המקצוע הראשון העתיק בעולם, אבל למה לחפוף אותו לשני? בקיצור - לדעתי זו הגדרה לא מתאימה ולא נכונה, וכמו שלא הייתי מגדירה את "פרת משה רבנו"
באמצעות מילים נרדפות לפרה או למשה או לרבנו, כך גם פה לא נראה לי מתאים לפרק את השם עצמו לגורמים כדי להסביר אותו.

יסמין@

New member
אכן למילה "פנוי" או "פנויה" כשלעצמה

יש כמה משמעויות, ואחת מהן היא איש בלתי נשוי ואישה בלתי נשואה. אבל כשמדברים על הצירוף "איש פנוי" או "אישה פנויה" המשמעות מצטמצמת וכבר לא מדובר גם בריק וגם בחופשי וגם באדם בלתי נשוי וכו' וכו', אלא במשמעות ברורה וחד משמעית אחת: איש או אישה פנויים= בלתי נשואים. ותראי מה כתוב במילון מורפיקס כשמבקשים תרגום למילה "פנויה". אחד מהתרגומים: single, unmarried http://milon.morfix.co.il/default.aspx?q=פנויה חבל שבמורפיקס אי אפשר לבקש תרגום לשתי מילים ביחד "אישה פנויה", אבל גם כשבוחרים בתרגום למילה "פנויה" בלבד, מופיע גם התרגום שמשמעו לא נשואה.

א ב ל כנגד זה בדיוק אני טוענת -

ש*לא* מדובר באדם בלתי נשוי! גם נשואות נטושות או עגונות או גרושות או ווטאבר יכולות להיות אימ"ב, אם בן זוגן התפוגג! הסטטוס הזה לא רלוונטי! ואם תשימי לב, התרגום הנקי ל- single הוא "יחיד", ומכאן גם ה"יחידנות" ולכן אני ממש לא מבינה למה צריך בכלל לתת לזה כינוי במילה נרדפת שאיננה מתאימה או לפחות, איננה מדוייקת. מה רע לומר בפשטות: אמהות יחידניות מבחירה (או נשים יחידות בלה בלה בלה כתוספת)?

יסמין@

New member
בקשר

ל"גם נשואות נטושות או עגונות או גרושות או ווטאבר יכולות להיות אימ"ב, אם בן זוגן התפוגג!" - לא מדויק: א) גרושות אכן אינן נשואות, כלומר פנויות מבחינה חוקית (בתעודת הזהות כתוב: גרושה) ב) נשואות נטושות ועגונות הן נשואות, כלומר אינן פנויות מבחינה חוקית (בתעודת הזהות כתוב: נשואה)

OK, תשאירי נשואות ועגונות. הן כן

נשואות, לא משנה - תורידי את הגרושות, את צודקת. עדיין, ההגדרה איננה הגדרה נכונה.

יסמין@

New member
ועוד הערונת פיצפונת ../images/Emo6.gif

וכך כתבת: "במקום "נשים פנויות שבחרו להיות אמהות" - "נשים שבחרו להיות אמהות ללא בן זוג". לדעתי, המשמעות של 2 המשפטים שונה! א) נשים פנויות שחברו להיות אימהות: כאן הבחירה היא: באימהוּת. המצב: נשים פנויות. הן אינן נגד נישואין ואינן נגד חיים עם בן זוג. אבל עד גיל מסוים הן לא מצאו בן זוג מתאים להקים איתו משפחה ולא רצו להתפשר. אז הבחירה היא בין שתי אפשרויות: להמשיך לחכות לבן זוג ובשל הגיל יש אפשרות לפספס את האימהוּת בדרך לידה או בדרך אימוץ (גם באימוץ יש גבול גילי), או להפוך לאם כשלא סוגרים מראש את האופציה שיהיה בן זוג, פשוט מחליפים את הסדר. כאן הבחירה היא בין 2 אופציות אלו: להיות אם יחידנית או להיות אישה פנויה שאינה אם. כשההדגשה היא: להיות אם או לא. ב) נשים שבחרו להיות אימהות ללא בן זוג - כאן הבחירה היא על: אימהוּת ללא בן זוג! כלומר, כאילו מראש אימ"ב בוחרות להיות אימהות לא נשואות או ללא בן זוג. כאן הבחירה היא בין 2 אופציות אלו: להיות אם ללא בן זוג או להיות אם עם בן זוג. כשההדגשה היא: להיות אם עם בן זוג או להיות אם בלי בן זוג. לדעתי, רוב רובן של האימ"ב שייכות לקטגוריה הראשונה, ונראה לי שרק מיעוט מהן החליטו מראש שהן לא רוצות להתחתן, לא רוצות בן זוג ושהן מעדיפות ובוחרות מראש "להיות אמהות ללא בן זוג".

ההערה הזו נלקחה בחשבון מראש

והתלבטתי לגביה. אחרי ששלחתי, חשבתי שעדיף לכתוב: "נשים ללא בן זוג שבחרו להיות אמהות".

יסמין@

New member
וגם זה לא לגמרי מדויק

מה זה "בן זוג"? האם לדעתך המונח הזה מתייחס אך ורק כשנשואים? המונח "פנויה" מציין את הסטטוס החברתי: מדובר באישה שאינה נשואה בהווה. ומונח זה מתייחס לכל הנשים הבלתי נשואות: לרווקות, לגרושות ולאלמנות. ולאישה פנויה יכול להיות חבר, יכול להיות לה בן זוג, אבל בתעודת הזהות יהיה רשום: רווקה, או גרושה או אלמנה. יענו: פנויה, לא נשואה. כלומר, למרות שיש לה בן זוג היא נחשבת לפנויה לכל דבר משום שאינה נשואה. (הערה באוף טופיק: ואילו עגונות כן נחשבות נשואות וכך גם כתוב בתעודת הזהות שלהן. ואם עגונות ילכו לבנק הזרע הן ילדו ממזרים ויש נשים שימנעו מכך בדיוק מהסיבה הזו. ועד כמה שידוע לי, עגונות לא יכולות לאמץ כיחידניות. אבל זה חורג מענייננו).

אני שוב ושוב חוזרת על כך שאשה נשואה

פורמלית יכולה להיות אימ"ב, אם בעלה התפוגג. כנ"ל עגונה. אולי עוד סטטוסים שאחשוב עליהם כשיהיה לי פנאי לזה. לכן כל מה שקשור לסטטוס הפורמליסטי הרשום במשרד הפנים (נשואה, גרושה, רווקה) איננו מתאים להגדרה ולכן מיותר פה. לדעתי האישית התוספת בסוגריים פשוט מיותרת ולא מסבירה נכון את השם עצמו.

למעלה