נבוט

../images/Emo67.gifנבוט../images/Emo67.gif

לפני כמה שנים הייתי בסיטואציה לא נעימה. לקחתי על עצמי התחייבויות כספיות גדולות מדי והיו לי כמה מחשבות (כפירה) כשהייתי במצב די גרוע. אני מביאה אותן כלשונן כפי שהעלתי אותן בזמנו על המיקלדת. ============================================================== זהו היום בו היא חטפה את הנבוט הכמו וירטואלי כמה בנאלי , כמה טריוויאלי...... .....כסף..... וכשירדה לסופר לקנות כמה חבילות טישיו , כי ידעה שלראשונה בחייה תבכה בגלל כסף, כבר חשבה אם לקנות את הקלינקס המשופר או חבילות לילי פשוטות בשקית ניילון. וגם זאת לראשונה בחייה ראתה באמת שיש תוויות של מחירים על גבי האריזות. תוך כדי שוטטות במסדרונות החנות הגדולה וכשדמעה אחר דמעה זולגת...והיא מקנחת את אפה במסווה של צינון קל , חשבה בחיוך קטן.....מזל שיצא לי אפטצ´י גדול היום בדיוק כשנכנסתי בפתח המשרד....אכן התפתחה לי מחלה.... חופשי אני יכולה לקנח את האף. והמשיכה במחשבותיה.... . .....ואל תגיד לי שאתה לא אשם שאני זאת שהגעתי עד פת לחם. ראיתי אתכם חיים ברמה, נוסעים במכונית מדגם של שנה הבאה, מסעדות פאר וארמונות, נסיעות לחו"ל כל שתי יממות. ילדיך החוקיים בעליל , נהנים מכל מנעמי החיים בגליל. רציתי גם לי ולבן שלנו כי הרגשתי שכחלק אתה מאיתנו. אתה תמיד רק צחקת עליי ואמרת בשקט - אם אין לך תחיי רק מהמשכורת. ושכחת שזה רק טבעי שארצה הכל , כמה שאפשר ולא רק בעבורי. ושכחת את דבריך כשבנינו את הבית ולקחתי הלוואות אדירות , כמו גדולה שאתה ובטוח אתה תעזור להחזיר ,לא במשורה, ולא כמידת הזית. לא תיארתי לעצמי שתהייה כה ערל ושלא תרצה שגם לנו יהיה על מה להלל. חשבתי שאנחנו כמו משפחה לך, טעיתי ובגדול , ועכשיו בוכה. לרמת חיים גבוהה כזו קל להתרגל אין פשוט מזה , אם כל הזמן רק נוסעים לטייל. אי אפשר רגע כן רגע לא , בביטחה, זו לא חכמה לחיות כך רק כשנמצאים איתך. מה עם שאר הימים כשאנחנו בודדים? דווקא אז נחוצים לנו הרבה עידודים...גם אם הם חמריים. אז לא מספיק שאותנו שכחת מעט..... גם הבאת אותנו עדיי פת. אז זהו , בא הקץ , הסתיימו כל האפשרויות, ממך לא אבקש כנראה כי אין לי הזדמנויות באיזה חו"ל אתה כרגע , או באיזה מכונית נוסע? ולא נותר אלא לקנא שיש לך חיים טובים , אהבה ואין מחסור לילדים ולמשפחה. וכן , לנו , אומר את המילה המפורשת.... אין יותר כסף גם לאוכל , שלא נדבר על צעצועים או בגד. נשאר רק להתפלל שלא יחזירו את השיק שנתתי לביה"ס של בננו הקטן , כתשלום עבור הטיולים בגן. נכון אז רציתי לחיות טוב , כי היה לי ממי ללמוד. פתחתי עיניים גדולות וביזבזתי על קטנות ועל מותרות. וזהו - נגמר הברז מאיפה הכח לחייך יהיה לי כשאין לי כא"ש או קאש משלי? אז הנה....אמרתי את המילים המפורשות שעד היום כה התביישתי לאמר - אין כסף , זהו , נגמר. - וגם "אני מקנאה בך" וגם להודות שאני עצובה. ואת כל זה אני אומרת אבל רק לעצמי , כי איך אומר לילדנו דבר בפעם הבאה שיבקש....."נגמר?".... האם אומר אי אפשר? האם אומר ....תנסה מחר? ואלי אמצא את הסוד איפה אפשר למצוא מעט עוד כסף לשלם למכולת... שלא נדבר על משלוחי הסופר או לקנות עוד איזה פאואר ריינג´ר. היום.......אחת הפעמים הבודדות בחיי שהרגשתי ממש לבד....לבד. זו לא חכמה לחיות כך ................................... הוציאה מזומן מהארנק ושילמה בקופה שתי חבילות טישיו וקופסת קרמבו אחת קטנה. עוד חיוך מתחת לשפה נשתלח היא במילא בדיאטה...והילד?..הילד כשרואה אוכל ..בורח. ...לפחות לא יהיה לה גב כואב מסחיבות של שקיות הסופר כמו תמיד. וכבר לא יהיה לדשולי העוזרת אוכל מרקיב לזרוק מהמקרר ....כי לא יהיה שם דבר מיותר וכפי הנראה גם דשולי לא תהיה כבר. נו....תמיד היא אמרה שצריך לראות רק את חצי הכוס המלאה....

../images/Emo24.gif../images/Emo140.gif../images/Emo24.gif

כסף. אוף כסף. אי אפשר איתו ואי אפשר בלעדיו. כמעט כמו גברים. (אבל בעצם זה שטויות לומר שאי אפשר איתו...) שאלה: האם כשתכננתם ילד משותף לא עלה נושא התמיכה? האם הוא התחייב לך למשהו? האם את התחייבת לו למשהו? האם את רוצה לדבר על זה בכלל? בוקר טוב לך ´רק´ יקרה.

שב"ש עליכום ../images/Emo20.gif

לא עלה עלה קצת קצת התחייב קצת לא . הרבה שכח. מהבטחות ובכלל מקיומנו. אני לא התחייבתי בכלום לא לבקש ולא לדרוש את מה "שמגיע על פי חוק" אבל זה מה שקורה בפועל. קשה להסביר. ילד עושים מאהבה או לא עושים בכלל. זו הגישה שלי. מתוך רצון אגואיסטי לבניה ויצירה משותפת פרי של מערכת יחסים משמעותית לשותפיה. ואז : הולכים אל הלא נודע הולכים אל הלך תדע אם זה טוב או רע לא נודע לא נודע בלי לדעת את גורלנו הו מה יהיה כל אחד מנחש קדימה עד היכן שהוא רואה...... מה יהיה בלי לדעת מה יהיה כל אחד ואחד בונה עד היכן שהוא רואה זהו בערך המילים עד כמה שאני זוכרת ....מתוך השיר של דני סנדרסון שבע שנים הייתי סגורה בתוך המערכת הזו של אהבה סודית . ואהבתי כל רגע. ראיתי עולם , נהניתי ממנעמי החיים , כל זה אמנם במנות קצובות , אבל כשזה היה , זה היה בגדול. למן השניה הראשונה ידעתי שכך יהיה . אף אחד לא ניסה לאמר לי אחרת. את ילדנו המשותף החלטנו לעשות כמעט ביום הראשון שנפגשנו (בחוף הים של טורמולינוס - קוסטה דל סול בלילה מלא כוכבים ) , מתוך רצון ליצור משהו ביחד , ומתוך אהבה גדולה , כזו של קליק ו..... . נאמר לי " אני אוהב אותך " אלפי פעמים , וביניהן נאמר לי גם "אני אוהב את אשתי " ...כמעט במקביל. ללא התכחשות , ללא הבטחות. ומאחר ובעיני אהבה זה ערך מקודש , לא העזתי אפילו לנסות ולחלום לפגוע בה. נהניתי מהמנה שלי , גם אם הייתי רק הקינוח. והיום נשארה כנראה רק האהבה "שלהם" שאני לא רוצה לפגוע בה. מבחינתי , אהבה לא מתה , אלא מתוייקת למישמרת בחדרים אחוריים ועל מנת לכבד אותה ואת מה שהייתה , לא עלה ולא עולה בדעתי לדרוש , לפחות כל עוד אני מסוגלת לקיים את הצד שלי ביצירה המשותפת שלנו , בכבוד. אם צד אחד נעלם ונאלם , הוא הצד ה"מפסיד" ומפסיד בגדול. אני קצת לא מובנת , ככה אני מרגישה , אבל מקווה שהצלחתי להעביר איזשהו מסר.

דווקא מאד מובנת בלא מובנות שלך

ומקפלת בתוכה הרבה כאב ואהבה ואומץ. הכאב והאהבה הם ברורים, האומץ הוא הנדיר והיפה. ללכת עם האהבה עד הסוף, להיות גם אגואיסטית לעצמך ויחד עם זה נאמנה למוסריותך. ואם אני אמשיך אני גם אהיה לא מובנת, אז די. עוד חיבוק חם לשבת ולבכלל.

זה פתוח

לדיון כמובן , הנושא. כי לא על עצמי רק , לדבר באתי.
אני בטוחה שיש כאלו שסוברים אחרת ממני ויכולים גם לנמק היטב למה. ויש כאלו שבאמת מתלבטים בין הצורך (הקיומי) לבין האמת הפרטית. לדעתי , החוק במדינה יעמוד לצד דרישת הורה יחיד עם ילד , לכלכלת הילד , גם אם היה איזשהו ויתור ואפילו במסמך (רשמי) מצד אותו הורה קודם לכן.

החוק תמיד מגן על הילד

זאת אומרת שאפילו אם אשה תחתום על ויתור אבהות מהגבר לו היא הרתה, היא לא יכולה לותר בשמו של הילד. כך שאם יש זוג (לא נשוי) שרוצים לעשות ילד ביחד, ומה שמונע מהם לעשות זאת זה אי היכולת העתידית של הגבר לתמוך כלכלית בילד, הם לא יכולים להגיע לשום הסדר מוחלט על אי דרישת תשלום (האישה מהגבר) תמיד תמיד תמיד האשה תוכל ל´רדוף´ את הגבר לתשלומים. הנקודה היא שאם אין לו איך לשלם, אז אין לו ונגד זה אין הרבה מה לעשות, כי הרי גם אם ירדפו אחריו ויושיבו אותו בבית סוהר, הוא עדיין לא יהיה לו מהיכן לשלם.

זה יקרה

וקורה לכל חייב על פי דין , באשר הוא. וקצת הרחבה : לגבי "אבהות" במקרים שלא מדובר בזוג נשוי. לאם יש אפשרות שלא לרשום את שם האב ברשויות (מטעמים שונים השמורים עמה)אך בכל זאת "לעגן" את ההכרה בו , למשל ע"י כתיבת צוואה והפקדתה במקום נייטרלי (למשל הלשכה המשפטית של נעמ"ת). אם בצוואה רשום שם האב (למשל לצורך החלטה מי יטפל בו , למקרה שיקרה לה משהו חו"ח ) הרישום הזה יתפוס בעת הצורך להוכיח אבהות בהמשך. במיוחד לצרכים "דתיים" כמו אישור נישואין לילד , בעתיד. אבל , אם לאחר מלאת שלש לילד , תרצה האם בכל זאת לרשום את שם האב במסמכים הרשמיים , היא תצטרך להביא בדיקת אבהות רפואית. אלו דברים שצריך לקחת בחשבון מראש , לכל מקרה , שיהיה.

למעלה