רוצה שתעזרו לי....

angel Mom

New member
../images/Emo7.gif רוצה שתעזרו לי....

מצטערת מראש על האורך.... אני גרושה מזה 4 שנים. אמא לבנות 6 ו-7 . הסדרי ראיה על הנייר - שבת שניה + שני ורביעי. הוא לוקח אותן כשמתחשק לו , רק שהוא נזכר בהן או כשבא לו להשביץ בהן... הוא לא מתקשר אליהן , לא מתעניין בהן , לא יודע כלום על חייהן , לימודיהן , וסביבתן החברתית - כל זה במרחק של 4 רחובות ממנו. מאז שנולדה הקטנה יש לו העדפה בולטת לבלות עם הגדולה. כשמחבק ומנשק את הגדולה , הוא מחבק ומנשק את הקטנה מתוך צורך אחר. כשמתקשר (פעם ב...) ומדבר עם הקטנה שואל אותה כמה שאלות עינייניות ומייד מבקש את הגדולה. הבעיה היא כזו: כשהן צריכות ללכת לאביהן שבת הן מיד מסרבות ואני מדברת אל ליבן שאביהן חייב להיות איתן קצת , ושאבא ואמא חייבים להתחלק בזמן איתן , כי שניהם מאוד אוהבים אותן. הן הולכות עם פרצוף חמוץ במיוחד הקטנה אבל תמיד חוזרות מאושרות. משהו נורא קרה היום - הכנתי להן את התיק והן התארגנו בשמחה רבה ללכת אליו , עד הרגע שעלו לרכב. מיד כשנסעו התחילה הקטנה ממש לבכות שהיא רוצה את אמא , אבא שלה מאוד כעס עליה ואפילו קצת קילל , ואמר לה שהוא יותר לא אבא שלה . הוא התקשר אלי כולו זועם ואמר שנמאס לו ממנה ושאני אקח אותה ממנו (הילדה שמעה הכל) כשבא להחזיר אותה - כל כך כעסתי עליו - וממש צרחתי עליו שהוא "הורג" לי את הילדה מבפנים , הוא התעקש שהגדולה תבוא איתו , אבל אני בשלי הורדתי אותן מהרכב וקיללתי אותו לשלום. הוא התקשר אחרי רבע שעה , ודרש לקחת את הגדולה , כי זה לא בסדר שהיא "תסבול" בגלל אחותה , ואם לא הוא יפנה למשטרה , ולבתי משפט - ממש לא התרגשתי מזה , אני מחפשת הזדמנות להוכיח שהוא הורס אותן עם "הפעם אבא אף פעם לא..." הגענו להסכמה שהוא יבקש סליחה מהקטנה ונשכח ממה שהיה ואם היא לא תרצה לישון אצלו אני אבוא לקחת אותה בערב. ומחר הוא יאסוף אותה וילכו יחד ליום כייף. אף פעם לא הפרדתי בינהן , לא הסכמתי לעולם שיקח רק אחת מהן , אבל הגדולה כן רוצה ללכת אליו ולישון אצלו. איך אני אמורה לנהוג ? הקטנה כל רגישה , ומרגישה שהיא לא רצויה לפעמים אצלו. התייעצתי לא פעם עם העו"ס לגבי זה שהוא מעדיף אחת על השניה , אין הרבה מה לעשות . היא הציעה לי לפנות למשטרה ולספר שם הכל , ובפעם הבאה שירצה לקחת אותן אוכל להתנגד - אני לא רוצה להתחיל עם הבלאגנים האלו. אני יודעת שזה יצא קצת מבולבל - אבל אני חייבת את עצתכם.

m i c h a l i

New member
שלום לך ../images/Emo140.gif

אני שומעת בסיפורך הרבה כעס. הרבה טינה וחוסר תקשורת. במקום לקלל אחד את השניה ולהעמיס את הכעסים שלכם דרך הילדות אני חושבת שאתם חייבים לעצמכם ולילדות שלכם לעבוד על התקשורת ביניכם. קללות ומריבות בנוכחות הילדות לא תורמות לשיפור המצב. מאד קל להרוס הכל ע"י תביעות הדדיות והגשת האשמות , קשה הרבה יותר לעבוד על היחסים ביניכם כהורים וללבן את חילוקי הדיעות ביניכם...

כול כך מוכר..

אז ככה גם אני הייתי ילדה להורים גרושים, בחיים שלי לא אשכח את הקללות את הגידופים הקנאה, אמא תמיד הייתה אומרת תגידו לאבא שאם לא אז... וכך גם אבא, אותו סיפור היה איתי ועם אחותי אבא העדיף אותי על פני אחותי וזה כאב לה אבל היא למדה לחיות עם זה, אבל הצד של אמא חיפה על זה ונתן לה יותר תשומת לב, כך יצא שאני הייתי ילדה של אבא והיא של אמא, רוצה אני להגיד לך שהיא פיתחה חסינות מפני כאב ושיהיה לה לבריאות אבל החיים שלה הרבה יותר מאושרים משלי (גם לי טוב אבל..), כשאני התגרשתי ביקשתי מבעלי שלא נעשה ליחדים את מה שאני חוויתי זה לא קל, אבל עם הרבה ויטורים מהצד שלי זה הולך יופי הילדים שלי היום מקבלים אבא מה שלא קיבלו כשהיינו נשואים. לא מציעה לך ל"התכסח" זה סתם יזיק לבנות וחבל, מציעה לתת לקטנה יותר תשומת לב, להגיד לה כול הזמן כמה את אוהבת אותה, ולתת לה להחליט מתי היא רוצה ללכת אליו ומתי לא, אני לא מציעה לא לתת לגדולה ללכת אליו כי אולי עבורה זה אכן עונש. אל תהיי הרעה בסיפור תתפשרי. זו עצתי בהצלחה

s h o o s h a

New member
לא על חשבון הבנות

מהדברים שאת כותבת אני מצליחה לקרוא המון חוסר תקשורת,המון תסכול והרבה מאד כעס בינך לבין בעלך לשעבר. וה'צינור המגשר' ביניכם הוא באמצעות הבנות. וזה בהחלט אסור שיקרה. הבנות שלכן הן לא צד בענין הסכסוך שיש [או היה ונמשך] ביניכם ואל להן להיות מעורבות בו בשום אופן וצורה. יש הסכם הסדרי ראיה? הוא צריך לעמוד בו. יש קרע בין הבנות לבין האב ורק אחת מעונינת להיפגש עמו בשלב הזה? אני חושבת שעליך לאפשר זאת, באופן זמני, עד שתפני לגורמים מקצועיים ותסתייעי בייעוץ כיצד לנהוג. אולם למנוע מבתך הגדולה את אביה בשל העובדה שאחותה הקטנה בשלב זה של חייה לא ממש מצליחה להתחבר אליו היא, לדעתי, מאד לא נכונה. מ גם שאת מציינת שיש פגישות שבועיות [אני מניחה שכל אחת מהן אורכת מספר שעות] וייתכן שכרגע לבתך הקטנה זה מספיק ומספק. ולכן, כדאי שתכבדי את רצונה ויכולת ההכלה שלה של זמן אבא בלי להתנות זאת באחותה הגדולה. אני מבינה את הרצון לא להפריד בין הבנות. אלא שאת לא תעשי כן גם אם הפגישות ביניהן לבין אביהן לא תמיד יהיו כשהן יחד. הרי הן חיות יחד תחת קורת גג אחת עם אם אוהבת ותומכת. ולכן, יש לך השגות לגבי התנהגותו של אבי בנותייך והתנהלותו עמן? שוחחי עמו שלא בנוכחותן, השתדלי לא להיגרר לניבולי פה [עוד לא שמעתי על ניבולי פה שהובילו לפירות] ואם יש צורך, בהחלט ערבי גורמי רווחה שיסייעו לכם לגשר על הפערים. ובכל מקרה, כפי שציינתי בתחילת דבריי: אל תערבו את הבנות, אל תתווכחו בנוכחותן, אל תהפכו אותן לכלי ניגוח והתנצחות. רווח לא יהיה לאיש מכם בימים שיבואו. יכול להיות שדווקא ההיפך. כפי שאומר הפתגם "את אשר יגורתי, בא לי". ותחשבו על זה.

angel Mom

New member
תודה על העיצות

לדבר איתו זה ממש לא בא בחשבון , הוא לא בן אדם של דיבורים , ממש לא ותאמינו לי. ניסיתי מליון פעם לדבר אל ליבו , אל הרגש , אל השכל , אליו , אל מי שהוא .... תמיד זה היה נכנס מאוזן אחת ויוצא מהשניה. בכל השנים האלו מהגירושים וגם לפני הגירושים שעזבתי את הבית והשארתי לו הכל , דיברתי אליו והסברתי לו שהבנות צריכות אבא. אבל הוא בשלו , כלום ! אף פעם לא העזתי לדבר עם הבנות על אבא שלהן , תמיד הוא היה האבא הטוב שלהן שאוהב אותן מאוד. הן אף פעם לא ביקשו לראות אותו כי פשוט הן כאילו נולדו לתוך המציאות הזו שאבא לא לוקח אותן ולא רואה אותן. הן בריאות , מאושרות והחברות הכי טובות . כנראה שבאמת עד עכשיו הסתכלתי עליהן כיחידה אחת ולא הסכמתי להפריד בינהן. לפי העיצות שלכן אתן מציעות לי להתפשר ולשלוח רק את מי שרוצה. אני צריכה לעבוד על עצמי קצת ואולי לשחחר אותן קצת בנפרד. קצת קשה לי לעשות את זה לקטנה , אבל מצד שני מעודי מגוננת עליה אולי הגדולה נפגעת.... תודה לכן.

dudumagic

New member
תשובה "פשוטה"

את מזכירה לי בדיוק את הקשר שהיה לי עם חד הורית לגבי הילד שלה . כל מה שקניתי לילד שלי היא רצתה שאקנה לילד שלה . וזה לא משנה אם הוא לא רוצה רק בשביל שירגיש שאני קונה לשניהם . זה היה ממש מוזר ... תחיי את המציאות ואמרת שאין לך כח לכל הבלאגנים אז למה את מכניסה את עצמך לבלאגן של "תיקח גם את הקטנה" הילדה באמת "נהרגת מבפנים" במצבים הללו... במיוחד קללות וכו' ליד הילדות זה לא מראה מלבב . תנסי להסתכל על כל זה מהצד .... צד שלישי . הגדולה מקבלת יותר וזה פחות או יותר "לגיטימי" הבכורה. אז אם את רוצה שהקטנה תרגיש טוב בזמן שהוא לוקח את הגדולה תקחי את הקטנה לטייל תעניקי לה יחס ממך כדי להשוות בינהם . אל תבזבזי את האנרגיות לחינם. "לדבר איתו זה ממש לא בא בחשבון " את מנסה לשנות אותו ? זה ממש לא בא בחשבון , ברגע שאת באה אליו ומדברת איתו הוא מרגיש מאוים ומסתגר בשלו והוא הולך בשלו ,רק הוא יכול להבין את מעשיו שלו בבוא העת , הזמן יעשה את שלו . דודו

חנה37

New member
מענה

לבעלך יש 2 בנות ועליו מוטלת החובה להתייחס אליהן ביחס שווה. לא הייתי מסכימה שיעדיף ילדה אחת ולשניה לא יתייחס. כמה שהילדה הקטנה תהיה חזקה בטוח שהיא בפנים בלב מרגישה מושפלת, שאבא לא אוהב אותה וזה עלול לפגוע בה נפשית מאוחר יותר, זה גם עלול לגרום לה לשנוא את אחותה הגדולה בהמשך. לתשומת ליבך.

למעלה