שאלת גירושים

talicoh

New member
../images/Emo7.gif שאלת גירושים

אם היינו נשואים כמעט 3 שנים והיינו לפני כן חברים 3 שנים (מתוכם בשנה הראשונה גם גרנו יחד) מה הדין לגבי חלוקת רכוז בקופות גמל/פנסיה וכד'?

אני לא יודעת מה החוק אומר...אבל...

כנשואה גם שלוש שנים...לא דרשתי את חלקי ממנו לעניין הפנסיה, קופות גמל ועוד...הנחתי לזה זה תלוי? אני לא רציתי את החלקים האלה, כי גם אין לי ילדים.. כמדומני, החוק אומר חלוקה שווה, התייחסי לנסיבות שלך. כלומר, אם יש לך ילדים או לא? וכו'

tunalover

New member
אני אף פעם לא הבנתי את עניין חלוקת הפנסיה

לכל אחד יש את הפנסיה שלו וזהו, לא? אנחנו היינו יחד קרוב לעשר שנים ולכל אחד מאיתנו הייתה קרן פנסיה משלו. כשנפרדנו לא חשבתי לדרוש חלק מהפנסיה שלו מתוך מחשבה ש: א. יש לי אחת משלי ב. זו הפנסיה שלו לי זה נשמע פשוט והגיוני לגבי קופות גמל ושאר ה"חסכונות" למיניהם, זה לפי דעתי מחולק חצי בחצי מהרגע שנישאתם. הכי טוב להתייעץ עם עו"ד. וטיפ קטן - תמצאי עו"ד הגיוני שיתן לך עצות מעשיות ולא בומבסטיות ששום שופט לא יקבל. אני מכירה זוג חברים שהתגרשו והיא כל הזמן שולחת לו דרישות מוזרות ולא הגיוניות ע"י עו"ד שלה שכל שנותר לעורך הדין שלו הוא להגיד לו להתעלם. היא פשוט מצאה עו"ד שרוצה את הכסף שלה בלי שום עניין לטובתה.

שרשירית

New member
אנחנו היינו נשואים מעל 7 שנים

וכשהתפטרתי מעבודה עקב מעבר דירה קיבלתי פיצויים. מיוזמתי נתתי לו 4,000 ש"ח - כי מגיע לו ע"פ חוק ובסך הכל הוא היה בסדר עם מזונות, התחשבנויות על רכוש וכו'. לדעתי, אם לא מדובר בהרבה כסף - אני הייתי מוותרת ולא מתעקשת לקבל ולעשוק. אין לי מטרה לרושש אותו, מה גם שהמשכורת שלו נמוכה, הוא צריך לשלם מזונות ולהחזיק את עצמו בכבוד. אני לא שונאת אותו עד כדי כך (האמת שלא שונאת בכלל) שאני ארצה שיהיה לו רע בחיים. שיצליח וירוויח ויהיה מאושר. מה גם שאם הוא יהיה מאושר זה יהיה טוב לילד שלי. כוונתי היא להתגמש, להבין, להתפשר ולראות גם את הצד של האחר - אין מקום לקטנוניות. לא לשכוח שפעם אהבתם.

למעלה