דיון: שיטות טבעיות לשיפור הראיה

280388

New member
../images/Emo70.gifדיון: שיטות טבעיות לשיפור הראיה

שלום דר' מן, אני עוסק בשיטת בייטס כבר כ-4 שנים, איני מטפל פורמאלי ויש לי ניסיון מועט. אני מטפל בחברים ויש הצלחה, אמנם לא מסחררת, אבל יש. רציתי לשאול אותך מה אתה חושב על שיטת בייטס ספציפית ועל השיטות הטבעיות בכלל? כמו כן ישנה שיטה של אוטיס בראון, על שימוש בעדשות + לשיפור קוצר ראיה. מה אתה חושב על השיטה הזו? המשך שבוע נעים, תודה מראש, אלי. נ.ב. פניה לגולשי הפורום האחרים. אם גם לכם יש עמדה כלשהי בנושא, הנכם מוזמנים להביעה כאן. תודה מראש, אלי.

שיטות

שלום. כרופא "מודרני" אני מחוייב ונהנה לטפל בשיטות שנחקרו והודגמו כיעילות ובטוחות EVIDENCE BASED MEDICINE . כל השיטות שתארת לא נחקרו דיו במחקרים מסודרים ומבוקרים, ואלו שכן שנבדקו במידה מסוימת לא נמצאו יעילות ממש. השיטות אינן פיזיולוגיות כך שגם לא צפוי שיפור. האם בדקת את "ההצלחות" שלך בלוח סנלן (או אחר) לפני ואחרי הטיפולים? האם נעשתה בדיקת רפרקציה אובייקטיבית לאחר הרחבת האישונים לפני ואחרי הטיפול? האם אתה גם המטפל וגם הבודק? יש בכך בעייתיות כמובן. יש לציין שהעיניים זזות כ 30000 פעם במהלך היום. מספר "התרגילים" בשיטות הטבעיות לא מתקרבים למסר הזה כמובן. לגבי שיטת עדשות הפלוס: אני מבין את "ההגיון" ההפוך אך אין כל סיבה שיהיה לה השפעה ממושכת לאחר הסרת העדשות. בברכה

280388

New member
הנה קישור לאתר של אוטיס.

כי ההגיון שלו שונה לגמרי, משהו בתפיסת העולם שלו לגבי הראייה הטבעית.http://www.visionimprovementsite.com/cgi-bin/yabb/YaBB.cgi

280388

New member
לגבי ההצלחות.

בינתיים זה הולך ככה. התמונה הכללית, המספרים נשארים אותו דבר אצל הרוב, +- רבע. חדות הראיה עולה אצל הרוב, אבל לא יורדת. מקרים בולטים של הצלחה, חבר ששיפר לחלוטין מ-1.25 לראיה של 6\6, הייתה לו חדות ראיה של 18\6 שזה גם טוב. חבר אחר שיפר מ-3 ל-2, חדות הראיה השתפרה מאט. ההצלחה שלי לא נחשבת ממש, מראיה של 6\6 בעין אחת ל-4.5\6, בעין השניה מ-9\6 (0.5+ וצלינדר 0.5+) לראיה של 6\6 ללא צלינדר. המטרה של התרגילים בשיטה בייטס היא ליצור הרפייה ולשפר את המיקוד...

sentri

New member
מעניין

שמעתי אך לא התעמקתי. אם תוכל להוסיף כאן רשימה של שיטות אלטרנטיביות- אני כבר אדאג למצוא עליהן מידע. תודה.

280388

New member
אם תצליח\י למצוא מידע בעברית...

זה יהיה ממש טוב. שיטת בייטס. ובמיוחד על שיטתו של אוטיס בראון. תודה מראש, אלי גל.

למעלה