חברים - נקודה חשובה מאוד
:

שרון AAA

New member
אם מערכת החינוך בארץ הייתה עובדת כמו שצריך

היית מבין את לקחי השואה. אי אפשר לקבל ססמא כמו "רק ליברמן מבין ערבית". זוהי ססמא גזענית שיותר מרומזת בטון בה היא נאמרת שערבים מבינים רק כח ושליברמן יטפל בהם בכח , בכל הערבים בלי להבדיל בין טרוריסטים לאזרחים שומרי חוק. אם היו מלמדים אותך כמו שצריך את לקחי השואה היית מבין זאת בעצמך.

בדנתמ

New member
אתה מכניס לזה את מה שאתה רוצה לשמוע...

אם היו מלמדים נכון את לקחי השואה, לא היית חולם אפילו על להשוות בין איש ימין מתון כמו ליברמן לבין התנועה הפאשיסטית, שהיתה בת בריתם של הנאצים וסייעה בהשמדת העם היהודי. אם היו מלמדים נכון את לקחי השואה, הגולש יניבל1 לא היה חולם אפילו על לכנות את ליברמן נאצי והיטלר. זה פשוט עובר כל גבול. לגיטימי לא להסכים עם ליברמן. לגיטימי אפילו לטעול שמה שהוא עושה מסוכן למדינת ישראל ושהוא מונע מדעות קדומות ומבקש אפליה. אני לא אסכים בהכרח עם כל הטענות הנ"ל, אבל זה יהיה לגיטימי וככה מנהלים תרבות דיון. להתחיל לנפנף בביטויים כמו "פאשיסט" ולהשוות את כל נושא הדיון אפילו לנאצים, זה הרבה מעבר לסתם לא לגיטימי. זאת הסתה פסולה, מסוכנת, מכוערת, אלימה, ובנוסף לכל, גם פגיעה בכבודם של קורבנות השואה. ובססמא של ליברמן אין גזענות. היא מתייחסת, כאמור, לסוגיית ניהול המו"מ מבחינתו של ליברמן. אין בזה שמץ של גזענות. אתה מכניס לשם פרשנות תלושה שאתה רוצה להכניס לשם, ובאותה מידה אתה יכול לפרש כך כמעט כל ססמאת בחירות ממערכת הבחירות הנגטיבית והרעועה שהיתה לנו פה עד לפני כמה ימים.

שרון AAA

New member
אם היית אזרח ערבי שומר חוק

והיית שומע את הססמא בטון הו היא נאמרה "רק ליברמן מבין ערבית" , מה היית מרגיש? היית מרגיש בדיוק כמו שיהודי היה מרגיש אם הוא היה שומע ב1933 ססמא כמו "רק היטלר מבין אידיש". וזהו לקח עיקרי מהשואה. אל תכליל עמים שלמים, אל תתנה אזרחות ב"נאמנות" ותפנה את הססמאות שלך בנושא במכוון לערבים.

בדנתמ

New member
ממש לא...

דבר ראשון, אני חוזר ומבקש, אל תשווי לשואה. השואה היא אירוע כל כך זוועתי בהיסטוריה, עד כי הוא הרבה מעבר לרוב האירועים האחרים בהם התרחש "רצח עם" אפילו. גם אם היינו עושים מעשה נוראי ומחריד ומשטחים חצי מעזה, על מאות אלפי תושביה (של חצי מעזה... אני יודע שבעזה יש מיליון וחצי)... מעשה שהיה גורם לי להתבייש במדינה... גם אז, הייתי חושב שהשואה היא דבר יותר גרוע. והססמא של "רק ליברמן מבין ערבית", שוב כאמור, לא נאמרה באותו הקשר ובשביל אותה נקודה שלשמה נאמרה הססמא "בלי נאמנות אין אזרחות". ליברמן חושב שתוכנית חילופי השטחים שהוא מציע והגישה שלו לניהול היחסים מול הפלסטינים היא הנכונה. הוא חושב שהגישה הזאת מתיישבת באופן טוב יותר עם תפישת עולמם של הערבים. בנוסף, הוא מנסה לרמוז בכך כי הוא מבין את מניעיהם האמיתיים של אינדיבידואלים בחברה הערבית, אשר במקום לייצג את הערבים הישראלים בכנסת, מייצגים את הפלסטינים, החיזבאללה, וכו', ומבצעים מעשים לא חוקיים. (בשארה, בראכה, טיבי ודומיהם). ליברמן לא קורא לחוקק אף חוק שמפלה אף אדם על רקע מוצאו. הוא רק דורש שכל מי שרוצה להיות חלק מהחברה בישראל, יידרש לתרומה מסוימת לחברה באופן יחסית שווה (יחסית משום ששרות צבאי תמיד יכלול הקרבה גדולה יותר משרות לאומי). זה מאוד הגיוני. אני לא חושב שצריכים להפלות אדם לרעה על רקע מוצאו, וגם לא לטובה. ליברמן לא מכליל עמים שלמים בשום דבר... הוא רק מכיר בצורך של המדינה להמשיך להתקיים כמדינה יהודית ודמוקרטית, מבלי להפוך לשלטון עריצות שבו מיעוט יהודי רודה ברוב ערבי...

פאשיזם = המדינה כמטרה במקום ככלי למימוש מטרות

אני לא יודע כמה זה יהיה אפקטיבי בתוך המגה שרשור הזה אבל כמה הסברים בסיסיים. [סליחה אם זה נרשם כבר בשרשור, הוא פשוט ענק מידי בשביל לקרוא את כולו] מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית. היא דמוקרטית כיוון שהיא מאפשרת את כל זכויות האדם והאזרח לכולם והיא יהודית כי יש בה רוב יהודי.! נכון, יש כל מיני גישות לאיך המדינה היהודית צריכה להיות אבל כולן מגיעות מתוקף כך שהחברה בישראל מורכבת בעיקר מיהודים! אם בתוך שטחי מדינת ישראל הריבונית [להלן: קווי 67'] היה רוב שאינו יהודי אזי המדינה היהודית הייתה מדינת אפרטהייד - בדיוק כמו דרום אפריקה. בגלל שזה לא כך - כל אבל כל מי שאומר שמדינת ישראל הוא אפטהייד טועה ובמקרה הגרוע משקר במצח נחושה. ועכשיו למקום המדינה בחברה הדמוקרטית - בדמוקרטיה, מדינה היא "כלי" למימוש הזכויות של בני האדם - אם לא הייתה מדינה היה ג'ונגל.. והמדינה משרתת את החברה ולא להפך. לדרוש מהמיעוט הערבי לחתום הצהרת נאמנות למדינה הציונית מתוקף חוק היא במקרה הטוב טיפשות ובמקרה הרע פאשיזם. ליברמן מהלך על החבל הדק הזה שבין דאגה לביטחון המדינה ופטריוטיזם לבין פאשיזם. [לא לחינם נאמר שפטריוטיזם הוא מפלטו האחרון של הנבל - פלאטו שרון זו דוגמא נפלאה לצורך העניין] אנחנו, כרוב יהודי צריכים להבין את המיעוט הערבי ואת הלחצים שבהם הוא נתון. גם מתוקף היותנו חברה דמוקרטית וגם מתוקף ההיסטוריה שלנו. החוק הזה הוא קרוב מאוד להיות פאשיסטי ואנחנו לא מדינה שיכולה להרשות לעצמה את הגלישה לכיוון הזה - גם בגלל היהודות שלנו וגם בגלל הדמוקרטיה.

bvb6

New member
בלי להביע דעה -האם פאשיזם הוא טוב או רע

אני נוטה להסכים עם ההסבר והגישה.

פאשיזם זה רע.

לא כי זה רע בצורה אובייקטיבית. זה רע כי אנחנו חיים בעולם שבו רוב העולם הכיר בחירויות הפרט - בזכויות האדם ואזרח כזכויות לגיטימיות שמגיעות לנו מתוקף אדם. ברגע שקיים אידאל שבשמו ניתן לרמוס את הזכויות הללו - ולא משנה אם מדובר באויבים שלנו או בנו - זו אידאה פסולה. ביוון העתיקה - ספרטה הייתה מודל מוצלח של פאשיזם [בראיה לאחור כמובן - פאשיזם כמו כמעט כל אידאולוגיה מודרנית היא תוצר מערבי מודרני]. החברה בספרטה קדמה לפרט. קיומם של בני האדם הוצדק ע"י כך שהם היו חלק מחברה. היום - החברה משמעותה מתן מענה וכלי להתפתחות אישית [שגם מפרה את החברה]. להפוך את המדינה למהות הכל זה שגוי ואין לזה מקום.

Dotan83

New member
../images/Emo45.gif ברגע שראיתי את הבאנרים המעפנאים האלה של

מרצ, היה לי ברור שאני לא אצביע להם.

bachner1

New member
חח ../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif

השרשור הזה כ"כ הצחיק אותי
איך שכל פעם בדנתמ כותב מגילות מנומקות עם הסברים, וכולם עונים לו במשפט אחד שהוא לרוב סיסמא או תפיסה במילה או התעלמות מוחלטת ממה שהוא כתב, כאילו זה באמת ישכנע אותו או כל אחד. "אוי, כן, עכשיו אני מבין שטעיתי. נכון שהרגע הראיתי שאין לליברמן מצע פאשיסטי, ושהמעשים שלו לא קרובים לפאשיסטיות, אבל עכשיו שכנעת אותי. 'ליברמן ידוע כבר שנים כפאשיסט'- איזה טיעון גאוני! איך לא חשבתי על קודם???"

bvb6

New member
גם סטאלין התנגד לפאשיזם בגרמניה...

כל הכבוד לו

למעלה