חברים - נקודה חשובה מאוד
:

יניבל1

New member
ליברמן הוא פשיסט

בן אדם שקורא להפוך אנשים שלא שירתו בצבא לאזרחים משוללי זכויות רבות (ביניהם גם הזכות לבחור ולהיבחר) הוא פשיסט לכל דבר , ואני רוצה להאמין שה-15 מנדטים שלו זאת אופנה חולפת (כמו שינוי והגימלאים).

בדנתמ

New member
אתה לא מבין מה זה פאשיסט ומה ליברמן אומר

ליברמן קורא להפוך אדם שלא שרת בצבא, ולא עשה כל סוג של שרות לאומי (שים לב לחלק של השרות הלאומי, כן) לאזרח משולל זכויות מסוימות. אני לא חייב להסכים עם זה, אבל זה עדיין לגיטימי ודמוקרטי. במדינת ישראל, מטבע הדברים, לאזרח יש זכויות ויש לו גם כמה חובות. למה שאנשים מסוימים יהנו מכל הזכויות, ואף יותר (אם הם לא עשו כל צורה של שרות לאומי הם הרוויחו שלוש שנים ע"ח אלה שמשרתים) על גבם של אלה שמצייתים לחוק ומשרתים בצבא, או עושים שרות לאומי. אני מסכים עם הרעיון שיש לחייב כל אדם לסוג של שרות לאומי, למעט מקרים בהם בריאותו אינה מאפשרת זאת. אני לא מסכים עם הרעיון הספציפי של ליברמן, כי לדעתי מדובר יותר בעניינים הקשורים בשלטון החוק כאן ופחות בענייני נאמנות. אבל אדם שלא משלם מסים (שרות צבאי או לאומי הוא מס לכל דבר) ומתחמק מחובותיו כאזרח, בהחלט הגיוני להניח שלא ניתן יהיה לאפשר לו להיבחר לכנסת, ממש כשם שאדם שביצע עברות פליליות מסוימות לא יכול להיבחר. אם ליברמן היה פאשיסט, הוא היה קורא לגרש אנשים אלה בכוח מהארץ. אם הוא היה פאשיסט, הוא היה קורא לחייב אותם בצבא, ולא בשרות לאומי. אם הוא היה פאשיסט, הוא היה מכנה אותם נחותים על רקע מוצאם האתני השונה ובלי קשר לצבא או שרות לאומי היה מגרש אותם בכוח מהארץ או מתעלל בהם בתוכה. אם הוא היה פאשיסט, הוא לא היה מציע תוכנית לחילופי שטחים עם הפלסטינים, אלא תוכנית למחיקתם מעל פני האדמה באמצעים צבאיים אלימים מאוד ומאוד לא מוסריים, וכל זאת רק בגלל שהם ערבים ולא יהודים. אם הוא היה פאשיסט, הוא היה שואף לכבוד בכוח את כל חלקי המולדת ההסטורית של העם היהודי => חציח מירדן, כמעט כל לבנון, חצי מסוריה, חלקים מעיראק, ח.א. סיני. אם הוא היה פאשיסט הוא היה קורא לשינוי שיטת ממשל לא לכזאת שתהפוך את הדמוקרטיה ליותר ברת ביצוע, אלא לכזאת שתטפח תרבות של מנהיג אחד טוטאליטרי ונערץ על כולם, לרבות פולחן אישיות לאותו מנהיג ושבועה שאינה רק למדינה כי אם גם לאותו מנהיג מגלומן, אותה כל תלמיד בביה"ס יחוייב להישבע בתחילת כל יום לימודים. אתה עדיין חושב שליברמן מציג את הקווים הנ"ל? חוק האזרחות שלו הוא אולי קיצוני, לא הוגן, לא חכם, ואף מפספס את המטרה שלשמה נהגה, אך הוא לא פאשיסט. בין ליברמן לבין כהנא, נמצאים הרבה מאוד אנשים על הקשת הפוליטית. אפילו הימניים שבהם, למעט כהנא עצמו, הם דמוקרטיים. פאשיסט הוא לא דמוקרטי.

יניבל1

New member
ברור שזה לגיטימי ודמוקרטי

להזכירך גם היטלר חוקק את כל החוקים שלו באופן לגיטימי ודמוקרטי

בדנתמ

New member
לא נכון.

היטלר ניצל את הדמוקרטיה, אך לא חוקק את חוקיו באופן דמוקרטי. יש הבדל עצום. דמוקרטיה לא מאפשרת (או לא אמורה לאפשר) רדיפת מיעוטים אתניים וכד'. דמוקרטיה לא אמורה לאפשר העברת חוקים לא דמוקרטיים בעליל, כגון חוקי הגזע של הנאצים וכד'. היטלר ניצל את חולשותיה של הדמוקרטיה, כפי שנראתה בפועל בדגם שהיה נהוג בגרמניה באותה תקופה, כדי לשבור את הדמוקרטיה, להשתלט עליה, ולהנהיג בגרמניה משטר פאשיסטי טוטאליטרי. זה ממש לא דמוקרטי וממש לא לגיטימי. לגבי החוקים של ליברמן... גם אם איש כאן אינו מסכים איתם, וזה כולל גם אותי, הם עדיין דמוקרטים. הם לא מאיימים על צביונה הדמוקרטי של מדינת ישראל. להפך, הם נועדו להגן על הדמוקרטיה הישראלית ולחזקה. אני לא חושב שהם יצליחו במטרה הזאת, כי אני לא חושב שזאת הדרך לחזק את הדמוקרטיה, אבל אני מסכים עם זה שצריך למצוא איזשהו פתרון לחולשות של הדמוקרטיה הישראלית. ממש כמו שהדמוקרטיה הגרמנית בראשית שנות ה30 היתה חלשה ובכך אפשרה לנאצים להשתלט עליה.

יניבל1

New member
ליברמן קורא לחוקק חוקים נאצים

בסופו של דבר הוא רוצה לזרוק את כל המשתמטים ("גיס חמישי") לרחוב , ללא זכויות למזון או תרופות . היטלר לפחות היה הגון ודאג לנדלן (גטו) ליברמן אפילו את זה לא עושה , מבחינתו שכל המשתמטים יסתובבו כמו כלבי רחוב מסריחים כדי שיוכלו להצביע עליהם ולגחך . דמוקרטיה הוא מונח מאד נזיל , אני לא חושב שאפשר להגדירו באופן אחיד ולקבוע מה זה כן דמוקרטיה ומה זה לא .

יניבל1

New member
והיטלר חוקק את חוקי נינברג כשעוד היה דמוקרטיה

הוא חוקק אותם מיד לאחר שנבחר מה שכן החוקים עצמם , בנוסף לשורה של מהלכים אחרים בעקבותיהם כמו מעצר והרג כנגד מתנגדי המשטרה והשתלטות נאצית על כל מוסדות המינה הפכו את גרמניה לדיקטטורה

בדנתמ

New member
אבל מה הנקודה שלך?

כשהנאצים עלו לשלטון היתה דמוקרטיה. אגב, את חוקי נירנברג הוא חוקק כשכבר לא היתה שם דמוקרטיה. הנאצים עלו לשלטון באמצעים סמי-דמוקרטים (לליל הסכינים הארוכות וכו' אי אפשר לקרוא דמוקרטיה בדיוק) תוך שהם מנצלים את חולשות הדמוקרטיה הגרמנית לצורך הפיכתה לדיקטטורה פאשיסטית. אבל הנקודה שלי היא בדיוק שהמהלכים שהיטלר הוביל אמנם רכבו על חולשות הדמוקרטיה, אך לא היו דמוקרטים. המהלכים של ליברמן, גם אם שגויים, הם עדיין בגדר מה שמוגדר כ"דמוקרטיים". ואני חוזר ומדגיש: ההשוואה לפאשיזם היא מסיתה ומסוכנת. ההשוואה לנאציזם שאתה עושה כאן, לא רק שהיא מסוכנת ומסיתה, אלא גם דורכת עמוק וחזק בפצעיהם של קורבנות השואה שעוד נותרו בחיים. אחרי השוואה כזאת, אתה באמת מסוגל להסתכל לניצול שואה בעיניים? תתבייש לך. פשוט תתבייש לך.

בדנתמ

New member
עכשיו אתה מגזים יותר מכולם כאן.

אתה בעצם אומר שליברמן יותר גרוע מהנאצים, וזה כבר מעבר להסתה. ליברמן קורא לשלול אזרחות מהמשתמטים משרות צבאי רק בתנאי שלא עשו שרות לאומי במקום. זה מאוד הגיוני. זה כמו שלא צריך להעלים עין מסרבני מסים כספיים. וליברמן לא קורא לגרש אף אחד מביתו. הוא רק קורא לשלול אזרחות מאנשים כאלה. זה לא אומר שיהיה אסור להם לגור כאן ושלא יהיו להם אף זכויות. יש הבדל בין זכויות אזרח לזכויות אדם ויש גם תושבי קבע שאינם אזרחים שחיים כאן יפה מאוד. אם מישהו משתמט, בעיניי הוא עבריין. זה לא עניין של נאמנות, זה עניין של שלטון החוק. ממש כמו שאדם מחויב לשלם מסים למדינה ולציית לחוקיה, כך הוא מחויב לשלם את מס השרות הצבאי / לאומי. אני מכיר גם לא מעט אנשים שעשו שרות לאומי במקום צבאי. הם לא עבריינים. אבל מי שמצפצף על כולנו ולא מוכן להשקיע את השנים האלה שכל אזרח מחויב להשקיע לתרומה בטחונית או חברתית לציבור בישראל, שלא יצפה להיבחר לכנסת אח"כ. מאוד הגיוני, גם אם איני מסכים עם הניסוח הספציפי של ליברמן. אני מציע לך להשכיל וללמוד קצת על תקופת השואה ועל הזוועות שקרו בה. אני בטוח שאחרי שתלמד על זה, לא תתבטא בצורה כה שגויה ועזת מצח ותשווה את הימין הדי מתון בארץ להיטלר. אחרי השוואה כזאת, אתה צריך פשוט להתבייש לך.

יניבל1

New member
בן אדם שלא משלם מיסים מקבל קנס

, יכול גם לשבת בכלא לתקופת מסויימת , אבל לא שוללים ממנו את האזרחות!!

בדנתמ

New member
אבל זה מס מסוג שונה.

ושוב, גם אני לא טוען שצריך לשלול ממשתמטים את האזרחות, אז קשה לצפות ממני לנמק את זה עבור ליברמן. אבל אני כן חושב שצריך לשלול מהם זכויות מסוימות אשר נגזרות מהאזרחות ואינן בגדר זכויות אדם בסיסיות ונחוצות. אסור לאפשר לאנשים שלא מילאו אחר חובתם האזחרית ושרתו בצבא או בשרות לאומי אזרחי, להיבחר לכנסת למשל. אסור להעסיק אותם במוסדות מדינה. לדעתי צריך גם לא לאפשר לאנשים כאלה לקבל תעודת הוראה ולחנך את דור העתיד. ולגבי הטענה שבטח תעלה שככה לא יהיו מורים במגזר הערבי, אני מזכיר לך שאני מדבר גם על שרות לאומי כאן. גם אזרח ערבי ישראלי יכול לעשות שרות לאומי בבתי חולים וכו', ויש לא מעט ערבים ישראלים שבדיוק זה מה שהם עושים. בגלל אותם ערבים ישראלים שבכלל מגדירים עצמם כפלסטינים וכנאמנים לישות אויבת ששואפת להשמיד את מדינת ישראל, אבל מצד שני דורשים שיוויון זכויות, הערבים שכן עושים שרות לאומי (ויש גם כאלה שמתנדבים לצבא, אגב) סובלים שלא כצדק. אני חושב שצעדים כמו שאני מציע, יאפשרו גם למיעוט האתני המכונה ערבים ישראלים, או לאלה מתוכם שבאמת מרגישים ישראליים ורוצים להיות חלק שווה לכל דבר בחברה הישראלית, לקבל את השוויון המגיע להם לפי חוק.

יניבל1

New member
וואו אתה כל כך הומני

"אני לא רוצה לשלול מהם חלילה את האזרחות , רק כמה דברים קטנים כמו הזכות לבחור ולהיבחר , או ללמד או קיצבאות מביטחון לאומי או לנשום את החמצן הלאומי שלנו "

בדנתמ

New member
כשאתה משתמש בסימני ציטוט...

אתה צריך לכתוב את מה שהבנאדם באמת כתב. קודם כל, אין כזה דבר קצבאות מבטחון לאומי.... בטח התכוונת לביטוח לאומי. קצבאות צריכים לתת רק לזכאים להן. במיוחד בעיתות משבר כלכלי קשה וחמור כמו בימים אלה. אני לא רוצה שאנשים שיכולים לפרנס את עצמם ומתעקשים לחיות על חשבון החברה מבלי לקבל את חוקיה, יקבלו קצבאות, שיבואו על חשבון קצבאות לאנשים שבאמת צריכים אותן, כמו נכים ובמיוחד נכי צה"ל, שמקבלים כיום קצבאות זעומות ביחס למה שהמדינה באמת חייבת להם וזה מקומם. ואין קשר בין דבריי לבין הומניזם או אי הומניזם. יש כללי התנהגות בסיסיים למי שרוצה להיות חלק מחברה. אתה לא יכול לירוק ולדרוך על החברה שבה אתה חי, ואז לצפות שהיא עוד תיתן לך פרס על זה. במיוחד לא כשהפרס הנ"ל מגיע על חשבון האזרחים הטובים, שמשלמים מסים, תורמים בצבא או בשרות לאומי, ומשתדלים לכבד את הזולת. חברה בריאה לא נותנת לפרטים רקובים מתוכה פרסים על כך שהם רומסים את הזולת ואת האזרח משלם המסים ושומר החוק. וכן, אני לא חושב שאנשים שמתייחסים באנטיפתיות מופגנת ומוצהרת כלפי החברה של כולנו ראויים להיבחר לתפקיד ציבורי. אנשים שהולכים להפגנות במדינת אויב, בזמן שהמדינה שלך מצויה במלחמת קיום, וקוראים שם יחד עם ההמונים להשמדת היהודים... אנשים שכ"נבחרי ציבור" הולכים ועושים תעמולה קדחתנית נגד המדינה בחו"ל ופוגעים בסיכויינו לחיות בשלום עם העמים השכנים... וגם סתם אנשים אנטיפתים שחושבים שהם לא חייבים לעשות דבר וחצי דבר בשביל הזולת אבל הוא חייב להם... כל האנשים הנ"ל לא ראויים לתפקיד רשמי מטעם המדינה ולשכר של עשרות אלפי שקלים בחודש ממנה. ובנוגע לח"כים הערבים, אם כבר מדברים על זה, אני חושב שאחד הגורמים שנפגעים מהם הכי הרבה הוא ערביי ישראל. הח"כים שאמורים לייצג אותם פשוט מייצגים ישות אויב במקום ומתייגים כך מיעוט אתני במדינה, שחלק לא מבוטל מחבריו הוא חלק ראוי ויצרני מהחברה בישראל, כקשורים לאותה ישות אויב.

חחחחחחחחח

אני חושב שכל אחד פה יסכים איתי שמשתמטים גורלם נידוי... סבבה יש אנשים שוואלה מה לעשות... לא יכולים לשרת בצבא במטעמי בריאות או משהו מוצדק.. אבל יש כאלה שלא עושים את זה כי הם לא רוצים... מה זה לא רוצים? כן, צבא זה לא כיף, אבל מה? אנחנו חיים במדינה שבלי צבא אנחנו פשוט לא נהיה פה... מה זה "לא רוצים להתגייס" ? חיילים שומרים עליהם כל הזמן הזה הכפויי טובה האלה, הגיע הזמן שגם הם יעשו אותו הדבר... לא חייב קרבי.. שירות לאומי או אפילו ג'ובניק... תעשה משהו בשביל המדינה הזאת... אלח תהייה פרזיט... זה מה שאני הייתי אומר למשתמט!!! איך בדיוק אתה הגעת למסקנה שהוא רוצה לזרוק אותם לרחוב? אתה אחד האנשים הכי פנטזיים שפגשתי! נשבע לך! נגיד ובנאדם משתמט, הוא פשוט לא ייקבל דברים כמו סיבסוד שנת לימודים אקדמאית למשל, הוא יהנה מעבודה מועדפת! על איזה זריקה לרחוב בלי מזון ותרופות אתה מדבר? זה דבר שרק שמאלני קיצוני יכול לומר... טימטום נוזל לך מהאוזן פשוט!

יניבל1

New member
קבלו מה זה חכמת שוק

"אני חושב שכל אחד פה יסכים איתי שמשתמטים גורלם נידוי..." "איך בדיוק אתה הגעת למסקנה שהוא רוצה לזרוק אותם לרחוב?"

יניבל1

New member
הוא אגב לא שם לב לסתירה בדברים שלו

אבל מה זה משנה, העיקר שיש לו קוביות בבטן

בדנתמ

New member
ממש לא.

אם מישהו שוחרר מחובות השרות שלו ע"י המדינה, למשל בשל מחלה פיזית או נפשית בה הוא באמת לוקה, הוא אזרח לגיטימי ושווה זכויות לכל דבר. אם מישהו התחמק מחובתו באמצעי מרמה, ובכך הכביד את הנטל על חבריו, הוא עבריין, ויש להפעיל עליו סנקציות מתאימות. זה ממש לא פאשיזם. כבר הסברתי פה בעשרות תגובות שלי מה זה כן פאשיזם. אני מציע לך לקרוא את אחת מהן, ולחסוך ממני את החפירה הזאת בפעם העשרים. אתה גם מוזמן לבדוק בספר מקצועי ומהימן מה ההגדרות של פאשיזם. אתה תווכח לדעת שהן רחוקות שנות אור מליברמן, גם אם זה לא מה שכוהני הספינים של השמאל המובהק מנסים לגרום לך לחשוב.

motyka

New member
זו בדיוק ההוכחה לפאשיזם

אזרחי המדינה הערבים פטורים משירות צבאי ולכן הם צריכים להיות אזרח לגיטימי ושווה זכויות לכל דבר. מה יעשה ליברמן כאשר עשרות אלפים צעירים ערבים יגיעו ללשכת גיוס וידרשו לגייס אותם כחילים שווי זכויות ?

בדנתמ

New member
לגבי אזרחי המדינה הערבים

הוא מבין שזה יהיה אבסורדי לדרוש לגייס אותם דווקא לצה"ל. (זאת אגב, למרות שישנם ערבים ישראלים שמתנדבים לשרות גם היום, אך כציבור אין הדבר הגיוני לדרוש מהם) אבל אזרח הרואה עצמו כישראלי בן המוצא הערבי או ישראלי בן הדת המוסלמית וכד', ולא כפלסטיני שגר בשטח ישראל או משהו בסגנון, הוא הרי אזרח המדינה לכל דבר ושואף להיות חלק אינטגרלי מהחברה הישראלית. אזרח כזה, מן הראוי שיעשה סוג כלשהו של שרות לאומי. יש הרבה עיסוקים מתחום הרווחה שאיוש נוסף שלהם יכול לעזור פלאים לשכבות רבות בחברה הישראלית. איוש שלהם ע"י בני שרות לאומי ממוצא ערבי, יכול מאוד לתרום גם לנגישות שלהם לציבור דובר הערבית. מרפאות, בתי חולים, מוסדות רווחה וכו', מן הראוי שיהיה בהם לפחות אדם אחד דובר ערבית שמגיע מתרבות ערבית ומסוגל לתקשר עם המטופלים / לקוחות בצורה מיטבית, הלא כן? ואגב, ליברמן מציע לשלול את האזרחות רק במקרים קיצוניים. זאת אומרת, מישהו השתמט - יטילו עליו סנקציות מסוימות. מישהו השתמט ומשתתף באופן קבוע בהפגנות לא חוקיות הקוראות להגברת הטרור ולרצח יהודים - תישלל אזרחותו. ואני די בטוח שלא יגיעו עשרות אלפי צעירים ערבים ויבקשו להתגייס לצה"ל...

למעלה