איך מעסיקים ילדים בנסיעות ?

רותי ע

New member
../images/Emo73.gif איך מעסיקים ילדים בנסיעות ?

נסיעה ארוכה, ילדים משועממים מאחור. מה אתם עושים כדי להעסיק אותם? משחקים? פעילויות? שירים?

לא מעסיקה

מגיל 0 הם יודעים שאמא בנסיעות היא לא "צוות הווי ובידור". הם למדו להסתכל בנוף. לפני נסיעה ארוכה אנחנו אורמים להם שזו נסיעה ארוכה והם יכוליםלבחור מה לוקחים. הם שרים ביחד, מדברים ולפעמים משחקים ב "אני רואה..." (ככה לומדים גם להנות מנוף). מגיל 0 של שניהם אנחנו חורשים את הארץ - אילת, רמת הגולן ומה לא. הם אוהבים להיות איתנו באוטו ולהנות איתנו.

../images/Emo45.gif גם אצלנו. הנסיעה רגועה עם

גלגלצ
מעולם לא שמנו שירי ילדים באוטו וזה מפריע לי יותר בנהיגה מאשר לשיר בקולי קולות עם הרדיו
עומר מסתכל על הנוף, אנחנו מדברים על מה שרואים, הזדמנות מצויינת לשוחח ולנוח

רותי ע

New member
בדיוק מה שאני אומרת לבעלי

מדי פעם לשחק קצת זה נחמד אבל לא צריך צוות הווי ובידור שעות.

צימעס

New member
כנ"ל, והם לא משועממים

לאחרונה אנחנו כן מדברים הרבה על כל מיני דברים שרואים (או שומעים בחדשות
)

עץ זית

New member
בנסיעה לאילת אנחנו מחלקים

את הזמן לרבעי שעות. יש בערך 16 רבעי שעה. עד באר שבע כבר עברו חמישה רבעים וכך הלאה. אם הם נרדמים אז בהתעוררות כבר עברו כמה רבעי שעה וזה כיף. ככה למדו גם לחשב כמה נשאר כמה עבר. המשחק שלנו הוא "מה יש בתוך אוטו?" לפי סדר הא-ב דברים שיש באוטו (גלגלים, מגבים, דלתות, מראה וכו') כשנמאס מתחילים להמציא שטויות (בית שימוש אמבטיה וכו') ומתגלגלים מצחוק. הראשון שרואה גמל מקבל 10 נקודות. ועוד ועוד ועוד.

תאירU4

New member
משחקים איתם - מי רואה...

מי רואה פרה? מי רואה פרפר... וגם כל מני משחקים אחרים. לגדונים אני נותנת את הנייד שלי שישחקו.

אילנית03

New member
לנו יש משחקי שירים ומשחקי

ידיעת הארץ קבועים לנסיעות בנוסף כל אחד מהילדים מביא איתו משחק או ספר לנסיעה כדי שלא ישעמם

ע נ נ ת

New member
קצת מזה וקצת מזה...

מבחינת מוזיקה - אמנם לפעמים אנחנו מקשיבים לשירי ילדים, אבל מגיל צעיר הרגלנו אותם לשמוע גם דברים שאנחנו אוהבים: כוורת, גזוז ("פה קבור הכלב", "טנגו צפרדעים" "אמא ודני" - יופי של שירי ילדים!) וגם beatles ו-queen. גם אם מקשיבים לשירי ילדים, אנחנו משתדלים לבחור דברים שלא מעיקים עלינו. למשל, מהילדות שלנו - אני אוהבת את "קרוסלה" ואת "זרעים של מסטיק" - שניהם משנות ה70, ואת שניהם הילדים שלי מדקלמים. בד"כ הם לוקחים איתם איזו בובה או צעצוע לאוטו, אבל אח"כ צריך לשים לב שהם לא יקחו את זה איתם וישאירו בכל מיני אתרים. אנחנו משחקים "אני רואה משהו שמתחיל ב..." - וצריך לנחש בשאלות כן/לא. או "חי צומח דומם" אנחנו מראים להם דברים מעניינים בנוף (רכבת/עדר פרות/עץ מעניין) ולפעמים הם משחקים בינהם ומשווים מה הם רואים כל אחד בצד שלו. וגם אנחנו מגיל 0 חורשים איתם את הארץ...

נטעטע

New member
../images/Emo32.gif יש לך זרעים של מסטיק

בגרסה המקורית? אם כן, איפה משיגים?

אצלנו מאוד אוהבים לשחק "ארץ עיר"

וגם "אני מסתכל סביבי". יש גם משחק א'-ב' שעוצרים את הסופר וצריך למצוא שיר שמתחיל באות שיצאה. הקטן תמיד לוקח איתו סופרמן/באטמן/ספיידרמן אחד או שניים ומשחק איתם, והבנות לפעמים מביאות קלפים ומשחקות. לרוב הן כל כך עסוקות בלריב האחת עם השניה, שזה מעביר להן את הזמן יופי

רותי ע

New member
לריב, איזו מוזיקת רקע ../images/Emo5.gif

זה לא מטריף אותך? אני מרגישה שבא לי לעצור בצד ולברוח אחרי שעה קלה כזו.

זו בדרך כלל דינמיקה קבועה

הן רבות, עד שאנחנו כבר לא מסוגלים, ואז הן מקבלות עונש שלא לדבר למשך 5 דקות. הן נרגעות, אחרי שעתיים הכל מתחיל מחדש

רותי ע

New member
אצלנו יש משחק אחד מועדף על הגדול

סופרים מכוניות בצבע מסויים. מעניין שהוא כמעט תמיד מנצח

תותח9

New member
משחקי דרך

המשחק החביב עלינו הוא "מחבואים וירטואליים" - כל ילדה (וגם אנחנו) "מתחבאת" באופן וירטואלי במקום כלשהו (בבית, אצל סבתא, בביה"ס ועוד), והשאר "מחפשים" אותה על ידי שעלות של כן ולא. מגיעים להתחבאות במקומות מאוד מיוחדים (בתוך כד שבתמונה על הקיר, על הגב של החתולה ועוד...). מאוד מפתח את הדמיון ומצליח להחזיק כמעט שעה. התחלנו מאז שהיו בנות 5 עוד אפשרויות - זיהוי שירים, ארץ עיר

מיכל @

New member
זה מאוד תלוי בני כמה הילדים

כשהם היו קטנים האחריות היתה עלי - שרתי, סיפרתי ומה לא. ועדיין היה קשה להם בנסיעות ארוכות. עכשיו הם בני 4 והם אחראים על עצמם והם יודעים את זה. אני עדיין שומעת "אמא משעמם לי" אבל אני פשוט מזכירה להם שזו אחריות שלהם. הם יודעים מה יש (יכולים לבקש דיסק עם סיפור או שירים), לפעמים שואלים שאלות ואנחנו מנהלים שיחה, והם מביאים לעצמם צעצועים או קלפים ומוזמנים לשחק. אני מנסה לא להתעסק בזה.

למעלה