כל סוף הוא התחלה חדשה

chayahd99

New member
../images/Emo79.gifכל סוף הוא התחלה חדשה../images/Emo79.gif

חברים יקרים, לאחר שלוש שנות פעילות מוצלחות של הפורום, בשיתוף עם הנהלת הפורומים של תפוז, החלטנו לפנות לדרך חדשה. בימים הקרובים הפורומים השונים של תפוז, הנוגעים לסטודנטים של אוניברסיטת בר-אילן, עומדים להתאחד. ממועד השינוי לא יהיה יותר פורום נפרד לכל מחלקה, אלא יהיה פורום משותף. לפיכך פורום "בר אילן - לימודי מידע" ייסגר ובמקומו יפתח פורום "בר אילן". שינוי זה נעשה עפ"י שיקול הנהלת הפורומים, בהתייעצות עם המנהלים, והוא אמור להיות לטובת כל הסטודנטים באוניברסיטה. אין פה עניין לפגוע בסטודנטים של המחלקה, אלא רק לסייע להם ולקהל רחב יותר. אין צורך להגיד שכל התכנים שקיימים בפורום הנוכחי יועברו לפורום החדש וכל שרשורי ההודעות והארכיון יהיה נגישים לדפדוף ולחיפוש. בימים הקרובים יפורסם כאן קישור לפורום החדש. ההתחלה תהיה קשה, אין לי ספק בכך, אך ההצלחה תלויה רק בנו הסטודנטים הגולשים.
בתקווה להמשך דרך מוצלחת ולימודים פוריים,

שלומי251

New member
לדעתי צריך לפתוח פורום למחלקה

אז אם לא בתפוז באכסניה אחרת. או אולי לפתוח קומונה.

chayahd99

New member
שלום שלומי ../images/Emo24.gif

תפוז מספקת את תשתית הפורומים הטובה ביותר בעברית ולכן לדעתי כדאי לדבוק בה. תשתית הקומונות איננה מספקת את מירב האפשרויות כמו הפורומים וחבל לוותר על התנאים הנוכחיים. הפורום החדש אמור לתת את אותו המענה בדיוק לסטודנטים של המחלקה ללימודי מידע, כפי שהוא נתן עד עכשיו, ומעכשיו אף יותר מזה. כך שאם למשל אתה לומד במחלקה נוספת, הרי שעתה תוכל לשאול שאלות, לברר מידע ולספק מידע גם מהסטודנטים/לסטודנטים מהמחלקה הזו. בעצם, מדובר עכשיו בהרחבה ולא בצמצום, והיא בטח לא אמורה להגיע ולא תגיע על חשבון שום דבר קיים. כמובן, הכל תלוי בסטודנטים הגולשים וברמת שיתוף הפעולה שלהם.

שלומי251

New member
חיה, תודה על החיבוק

הבעיה במקום שמרכז את כל הסטודנטים בבר אילן היא לדעתי כמות ההודעות שיכתבו שם. בפורום שלנו אתה יכול לשאול שאלה ביום מסויים ולקבל תשובה כעבור כמה ימים כי גם מישהו שלא נכנס כל יום לפורום ויודע את התשובה לשאלה יראה אותה ויענה. במקרה של פורום גדול הפריווילגיה הזו לא קיימת ואם מישהו שואל שאלה על משהו שקשור למידענות, היא עלולה להיעלם מהר מאוד אחרי עשרות שאלות על לימודי יסוד והאם יש כסאות סטודנט במבחנים הפסיכומטריים... את יכולה לראות בעצמך איך בפורום שלא מיועד לשאלות האלה הן חוזרות כל כמה זמן. עוד נקודה, אולי קצת דבילית ו"רגשנית", פתאום שמתי לב שקראתי לפורום - "שלנו". התפתחה פה קהילה חביבה שלומדת באותו מקום וחלק גם מכירים אחד את השני מעבר למילה הכתובה. חבל לי שהתחושה הזו תאבד. סביר להניח שאין לך ממש מילה בעניין וזו החלטה של תפוז ולא משהו שניתן לשנות אבל אלה היו "שני הסנט" שלי בעניין.

chayahd99

New member
../images/Emo140.gif בכיף

שמחתי לקרוא ולשמוע את דעתך ואתה צודק בהחלט שנוצרה כאן איזו אחווה מיוחדת שלא קיימת בכל קהילה. לא אסתיר שהמעבר לפורום מאוחד לא היה הרעיון שלי. עם זאת, השתדלתי לדאוג כמה שיותר לאינטרסים של הסטודנטים במחלקה ללימודי מידע כדי שהם, אנחנו בעצם, לא נפגע. אני בטוחה שהדינמיקה בין משתתפי הפורום כבר לא תהיה כמו שהיא היתה, אך היא תמשיך להתקיים וכמו שאני חוזרת ואומרת, הכל תלוי בנו. השתתפות פעילה של סטודנטים מהמחלקה תאפשר לקבל מענה מהיר לשאלות כך שאלו לא יאבדו מיד בעמודי הפורום. אין ספק שבכל שינוי ישנם יתרונות וחסרונות. אני רק מקווה שלא נפגע מהחסרונות ושנדע לנצל את היתרונות.

abcd80

New member
זה מעולה

זה יתרום לפורום וכל הסטודנטים מהמחלקות השונות יוכלו להתאחד ולשתף אחד את השני. זהו שינוי מבורך

למעלה