ניצול מירבי של הבית לנוחות המשפחה

Jen74

New member
../images/Emo82.gifניצול מירבי של הבית לנוחות המשפחה

כשגרים בבית ההורים עם הילדים צריך למצוא מקום לכל אחד מבני המשפחה. חדר הורים, חדר ילדים (אחד או שניים, כולם ביחד או מפרידים בין הילדים), מטבח, פינת אוכל, סלון, פינת/חדר עבודה וכן הלאה. כשמדובר במשפחה ברוכת ילדים זה כבר מתחיל להיות קצת יותר בעייתי והצורך בפתרונות שיהיו נוחים לכל בני המשפחה הוא רב וקשה למצוא את המענה המתאים ותמיד יהיה מישהו שיצא לא מרוצה. איך אתם אירגנתם/מארגנים את הבית שיהיה פונקציונאלי לכל יושביו?

Jen74

New member
שאלתי ואני עונה ../images/Emo9.gif

כיום אני גרה בדירה שכורה, כך שלא יכולה לעשות שינויים. אנחנו 5 בנות - אני וארבעת הילדות. אני ישנה בחדר אחד שהוא תוספת בנייה לדירה המקורית. במקור הדירה הייתה 3 חדרים וחצר. את החצר הקטינו ובנוסף לחדר בו אני ישנה בנו מעין חדר שהוא פתוח לסלון ודלת מפרידה בינו לגינה. בחדר הפתוח ישנה שחף. בממ"ד ישנה עדן. בחדר השינה הנוסף, שבמקור אמור להיות חדר להורים, ישנות אלמוג ודקל. בעבר החלוקה הייתה שתיים בכל חדר ואני בסלון, בדירת 3 חדרים. לפני כן, שלושת הגדולות היו בחדר אחד, ההורים בחדר אחר, חדר לסלון וחדר נוסף שימש לחילופין כחדר משחקים/עבודה. כשעברנו לדירה הנוכחית משלושה חדרים, ששתיים בכל חדר ואני בסלון, הודעתי חד משמעית שהדירה החדשה תהיה עם חדר עבורי, גם במחיר של שתיים בכל חדר או אפילו כל הארבע בחדר אחד. אחרי שנה של מגורים צפופים היה חשוב לי למצוא דירה קצת יותר מרווחת שלפחות לי תהיה הפרטיות שלי בלי לפגוע יותר מדי בפרטיות של הילדות, בעיקר שחף ועדן שצריכות קצת יותר פרטיות בשלב זה.

Jen74

New member
אולי לא ניסחתי טוב מה שרציתי לשאול

במילים אחרות: איך מתארגנים משפחה של 4 ילדים ויותר בדירת 3 חדרים, 4 חדרים או 2 וחצי חדרים? האם זה משנה אם הדירה שכורה או בבעלות שלכם מבחינת שינויים בדירה כדי להתאים אותה לצרכים המשפחתיים?

אצלינו יש שפע מקום אבל בילדותי

אחי ואחותי ישנו בחדר אחד, אני ישנתי במרפסת שהסבו אותה לחדר וההורים בחדר אחר. הסלון הוקטן כדי להקצות לי פינה משלי. גרנו ככה 3 שנים עד שעברנו לבית מרווח יותר.

lilach2004

New member
אמנם אני כרגע רק עם שניים, אבל........

אותי לימדו שלא משנה כמה ילדים יש או נפשות במשפחה מה שחשוב הוא שיהיה לכל אחד את המקום האישי שלו ופרטיות. בשביל זה אמא שלי תמיד הייתה נגד מיטות קומותיים למינהם וכו'... צריך שכל אחד ירגיש בנח בבית ברמה כזו שאם מתארחים אצל אותו הילד חברים תמיד יהיה אלו היכן לשבת איתם אפילו אם באותו הרגע גם אח אחר מארח וכדומה.... חוץ מזה, כשיש מקום בלב יש מקום בבית ואני בעד זה שאם ילד מקבל מספיק מקום בלב שלכם הוא לא ירגיש שאין לו את המקום שלו בבית.

כיום אנחנו גרים במרתף של הההורים שלי

בו יש 3 חדרים כולל סלון משמע 3 ילדים בחדר, הקטן איתנו (הרביעי)התחלנו לבנות את ביתנו,ואני אמרתי שאני רוצה ש ל כ ל ילד יהיה חדר,כי הם רבים כמו אני לא יודעת מה,אז עשינו לגדולים לכל אחד חדר ל-2 הקטנים חדר+חדר משפחה+סלון+חדר הורים. בלי קשר תראו קינאה שאנחנו לא מבינים השני בן ה-8 חולה כבר היום השלישי עם הקאות ושילשולים
והגדול בן 11 לא מבין למה אני משאירה אותו יום נוסף להתאוששות,גם הוא רוצה להיות חולה?! תגידו לי זה לא נשמע הזוי???????????.

Jen74

New member
בהצלחה עם הבית החדש../images/Emo82.gif

לגבי קינאת אחים כשהם נשארים בבית מפאת מחלה, גם אני לא מצליחה ממש להבין את זה. מילא, כשהם קטנים אז אפשר להבין שהם לא מצליחים להפריד בין תשומת לב מפאת מחלה לבין תשומת לב אחרת. גם אצלי כבר קרה שהן מתערבות לי בשיקולים שלי למה אני משאירה אחת בבית ואת השנייה לא.

../images/Emo51.gifעל האיחולים

הגעתי למסקנה שאני מגדלת 4 ילדים קטנטנים כי הם כ"כ מקנאים אחד בשני,והאמת אנחנו משתגעים מזה,

למעלה