קורקעתי

ממה מיה

New member
../images/Emo82.gif קורקעתי ../images/Emo82.gif

טוב, כנראה הגיע הזמן לקחת את ההריון הזה יותר ברצינות. התחלתי שבוע 30, עם סוכרת. עד אתמול עבדתי כרגיל (כלומר באופן מוטרף מהבקר עד הערב, עבדה שכוללת הוראה, ניהול והרבה לחצים). לפי התוכנית תכננתי להמשיך כך עד לשבוע הראשון של ינואר, ואז לקחת לי חופשת מחלה עד הלידה... הרופא שלי אמר לי שאצא לשמירה מתי שארצה.. היום הגעתי לבדיקה שגרתית שכללה אולטראסאונד למעקב גדילת עוברים ואורך צוואר הרחם וביקור אצל הרופא. כנראה שההורמונים עושים את שלהם כי התבלבלתי בשעה ובאתי מאוחר בשעה. הרופא שלי הלך והופניתי לרופא אחר. האולטראסאונד היה סיוטי, ביקשתי מהטכנאית אם אפשר לבצע את האולטראסאונד בזווית אחרת מאשר שכיבה כי אני מתעלפת והיא טענה שלא. כל 20 שניות ביקשתי להתהפך לצד שמאל כי כמעט התעלפתי ולבסוף ניסיתי להחזיק מעמד קצת יותר אז התעלפתי... משקלי העוברים יפים: 1420 גרם ו 340 גרם, אבל צוואר הרחם התקצר לו בס"מ והוא כעת 2.2-2.4 ס"מ. כשנכנסתי לרופא הוא אמר לי - "אני מניח שאת בשמירת הריון" השבתי בשלילה, הוא גם התפלא שלא הופניתי לדיאטקנית בגלל הסכרת...והמליץ על שמירת הריון מיידית (לא שכיבה מוחלטת). מחר אני אצל הרופא שלי, הגיע הזמן לקחת את ההריון הזה יותר ברצינות - אני מתכוונת לבקש הפנייה לדיאטקנית ולמעקב של מחלקה של הריון בסיכון גבוה. מחר אני קופצת לעבודה להעביר חפיפה למחליפה ולקחת חומר הביתה כדי לעבוד קצת מהבית אחרת אני אתחרפן.

לא לזלזל ../images/Emo70.gif

קחי את השמירה הזו ברצינות ותנסי להנות ממנה. שולחת לך חיזוקים

ממה מיה

New member
ועכשיו הפגזה של שאלות ../images/Emo59.gif

למי שקראה מה שכתבתי למעלה ולמי שלא שרדה עד הסוף: 1. לגבי שמירת הריון - הבנתי שיש מקומות עבודה (כמו משרד החינוך) שאני חייבת לנצל קודם את ימי המחלה. האם זה נכון ? אני עובדת בשתי משרות - אחת משולמת ע"י משרד החינוך ואחת ע"י עיריה. האם אפשר במשרה אחת לקחת ימי מחלה בשנייה שמירת הריון מביטוח לאומי ? 2. למי מכם שמועסקת במשרד החינוך. אני מתכננת לצאת לשנת שבתון בשנה"ל הבאה. האם היציאה שלי לשמירת הריון תפגע לי בזכויות בקרן השתלמות ? 3. איך היחידות למעקב הריון בסיכון גבוה בתל השומר ? איכילוב ? בלינסון ? אסף הרופא ? מה כולל המעקב ? 4. איפה אפשר לקרוא על אורך צואר הרחם והתאמתו לשבוע ההריון ? האם 2.2 לשבוע 30 נחשב קצר ? האם מסתכלים על המספר המוחלט או משווים אותו לערכים שהיו קודם ? 5. האם יכול להיות מצב שיש לי צירים ואני לא מודעת אליהם ? ונסיים בשאלת סקר - מי מכם עובדת ומי כבר לא/עובדת מהבית (ציינו מאיזה שבוע)

luna10

New member
לא מכירה את משרד החינוך

בהקשר הזה.... היחדיה להריון בסיכון באיכילוב טובה. אני מכירה בנות עם צוואר קצר משבוע די מוקדם ככה שלא נראה לי שיש קשר לשבוע ההריון... צירים יכולים להיות לך מבלי שתרגישי בהם - מנסיון. עברתי מוניטור בשבוע שעבר במיון באיכילוב ורצו לאשפז אותי כי מסתבר שהיו לי צירים... אני בשבוע 33 ובבית משבוע 24. כיף לי ,ואם אני זוכרת נכון את ממודיעין ,נכון? אז גם אני . אפשר אולי להפגש והלעביר את הזמן...

יכולה לענות רק על הסקר

אני עובדת מהבית. מאיזה שבוע? וואלה לא זוכרת. נדמה לי ש 26 או אולי 27... אה, לגבי שאלה 5 - בטח שיכול להיות. בהריון הקודם עשיתי מוניטור שגרתי והיו צירים. הם לא היו משמעותיים אבל הם היו. לא הרגשתי כלום.

איג3

New member
מספר תשובות

לגבי משרד החינוך אכן זה נכון מה שאמרו לך. את צריכה לנצל את כל ימי המחלה שלך. זה הצטבר מכל השנים שעבדת דרכם ועכשיו, הכל יורד. אחרי שזה יסתיים ביטוח לאומי ישלם לך. כפי שאת ודאי יודעת, בימי מחלה את מקבלת את אותה המשכורת אבל, זה משנה בפנסיה. בע"ה כשיוצאים לפנסיה מקבלים כסף על ימי מחלה שלא נצלת... לגיב שנה הבאה שנת שבתון- אין שום מניעה. זה לא אמור להזיק. לידיעתך, אם את מחליטה להאריך את חופשת הלידה זו זכותך אבל, דעי שכדאי לך לחזור אפילו לכמה ימים לפני החופש הגדול כדי לקבל משכורת בחופש. לגבי, התקצרות אורך צוואר - נדמה לי שזה תלוי במה שהיה לך ואם זה התקצר. לא נראה לי שזה תלוי בשבועות אבל אני ממש לא בטוחה... אני בשמירה כבר 4 שבועות!(וואו, איך שהזמן טס...
) משבוע 26 וכרגע, בשבוע 30. הרופאה שלי אמרה לי שלפחות עד שבוע 36 אני אהיה בבית. אני לא צריכה לשכב בבית אבל, בשום אופן לא יוצאת.

כמה תשובות (מה שאני יכולה)

3. כמאושפזת לשעבר בתה"ש - יכולה מאוד להמליץ על הרופאים והאחיות ששייכים להיי-ריסק. כולל מוניטור, א"ס, סדיקת צוואר הרחם, בדיקות נוספות לפי הצורך, התייעצות עם מומחים בתחומים שונים (קרישיות, המטולוגיה וכו'). 4. אורך צוואר הרחם הוא לא פונקציה של השבוע. הוא אמור להישאר ארוך (>3 ס"מ), אחורי וסגור עד תחילת הלידה (במשמעות הרחבה). התקצרות היא ביטוי ללחץ על הצוואר ולפני שבוע 36 זה דבר שדורש התייחסות. חשוב גם האורך האובייקטיבי וגם המגמה - אם היו לך 5 ס"מ בשבוע 17, לדוגמה, ופתאום בשבוע 24 זה 3.5, אז נכון שזה עדיין מעל 3 ס"מ, אבל יש מגמה של התקצרות וזה מה שמעניין את הרופא. 5. בהחלט יכול להיות!! מקווה שעזרתי, עתליה

תשובה על מעקב סוכרת

בהריון הקודם הייתי סוכרתית עם טיפול באינסולין , מאחר והדיאטה כשלעצמה לא הספיקה. עברתי את המעקב אחת לשבוע/ שבועיים ברמת מרפא דרך קופת חולים מכבי . אני יכולה לההמליץ בחום על המקום . המקום מרכז את כל הגורמים הדרושים למערב כזה : דיאטנית , רופא/ה מתחום האינדוקרינולוגיה, מעקב US וגורם נוסף שמדריך לגבי המכשיר לבדיקת הסוכר. במידה ואת בקופה אשמח לתת לך עוד פרטים.

באמת הגיע הזמן

הבריאות שלך ושל שני הילדים שלך היא החשובה ביותר והגיע הזמן שתהיי קצת בבית. שמירה, בלי שכיבה מוחלטת היא בהחלט במקום. לא יודעת למה הרופא שלי רוצה לעשות הערכת משקל רק בשבוע 32. זה לא שיש סיבה להלחץ עכשיו (
) אבל רציתי לדעת שהם בסדר ושאין התקצרות ח"ו. בינתיים אני מחשבת את גודלם לפי האתרים השונים באינטרנט ומקווה שהם ממלאים אחר הציפיות.

איג3

New member
חנה יקרה,

באמת מוזר לגבי הערכת משקל, אני כל שבועיים אצל הרופאה שלי והיא עושה מוניטור (מלפני שבועיים), ואולטרא סאונד להערכת משקל ואורך צוואר. היא כל הזמן אומר שהיא לא מוכנה לקחת סיכונים...

הרופא עושה אולטראסאונד

אבל בודק את אורך הירך, שמצביע האופן כללי על קצב הגדילה שלהם. הוא לא עושה הערכת משקל מלאה. גם לא בודק את אורך צוואר הרחם.

mbar30

New member
ממה מיה יקרה- סוכרת זה לא דבר

נחמד וחובה לטפל בה כשהיא מתפתחת. אני שכבתי ב2 ההריונות הקודמים ודווקא עכשיו אני עובדת ... אם נותנים לך שמירת הריון הסתכלי על זה כמות שזה צאנס לתת לעוברים להתפתח ולגדול כראוי כל דבר אחר מתגמד לנוכח הנס. אז תתחילי דיאטה ולא לעשות קיצורי דרך ולנוח הרבה בהצלחה

orenkeren

New member
הי ממה

אני בשבוע 30 ובשמירה משבוע 25 בערך, רק כדי לנוח ו"להוריד הילוך". אורך צוואר לא קשור, למיטב ידיעתי, לשבוע ההריון (ושככל שמתקדמים הצוואר קצת מתקצר...), אבל אני לא בטוחה. אצלי בבדיקה השבוע אורך צוואר היה 3.2, לעומת 4 עד עכשיו (והרופא שלי בדק אורך צוואר משלב מאוד מוקדם). בקשר להתחרפנות בבית - תשתדלי באמת לנוח ולא לרוץ כל היום, כי זו מטרת השמירה. אני, להפתעתי, אחרי שנים של עבודה אינטנסיבית (גננת)+לימודים, ממש ממש נהנית ועדיין מוצאת את עצמי עסוקה ומסתובבת יותר ממה שהרופא שלי היה רוצה... (וכן, גם בצקות התחילו לצאת, ולכאוב!) בקיצור (ממש
) תעשי חיים ותשמרי על הגוזלים כמה שיותר זמן בפנים. קרן

ממה מיה

New member
../images/Emo44.gif ועכשיו עדכון ../images/Emo44.gif

קיבלתי זריקות להבשלת ראות. מוניטור הראה שאין צירים
נפגשתי עם דיאטקנית שהרגיעה אותי שהסוכרת שלי מאוזנת יפה מעקב שבועי של אולטראסאונד (איזה סיוט, אני מתעלפת בבדיקות) ומוניטור בבריאות האשה של מכבי. מה דעתכן להתעקש על הפנייה למעקב במחלה להריון בסיכון גבוה ? מכיוון שהמחליפה שלי עוד לא קיבלה אישור סופי להיכנס במקומי קיבלתי אישור לעבוד מהבית, מה שגורם לי להיות מרוצה, כי אחרת הייתי מטפסת על הקירות. היה לי יום עבודה עמוס (מהמטה) וחייבת לציין שהספקתי לא רע. מחר מתחילים סיורים בבתי חולים. מחר נהיה ב"ליס" מישהי מצטרפת ?

לא נעים לי להיות קטנונית, אבל...

סיור בבי"ח זה לא בדיוק משהו שאת אמורה לעשות בזמן השמירה!! אני עשיתי בדיוק את הטעות הזו והלחץ על הצוואר היה כזה שזה החזיר לי את הצירים, ובעקבות זה עברתי משמירה סתם למנוחה מ-ו-ח-ל-ט-ת. אז ראי הוזהרת...
עתליה

ממה מיה

New member
אופססס ../images/Emo12.gif

דווקא הייתי ילדה טובה עד עכשיו, הורדתי הילוכים באופן טוטאלי, מהילוך רביעי לראשון. לגבי הסיור, אמרתי לעצמי שזה הזמן כי אחר כך זה עלול להידרדר... אבל אקח את ההערה לתשומת ליבי.

כן. תתעקשי!

שיראו אותך מומחים גדולים יותר. אם התחילה התקצרות צריך להזהר ולהשמר יותר מהרגיל!

למעלה