מה, אף אחד כאן לא קורא "7 ימים"?

../images/Emo91.gif מה, אף אחד כאן לא קורא "7 ימים"?

בסוף השבוע הזה הייתה כתבה נהדרת של רענן שקד, בנושא: האם להביא לעולם ילד שני? זו הייתה כתבה ממש ארוכה, משהו כמו שלושה עמודים. הייתי בטוחה שיהיה עליה כאן בפורום דיון ארוך. משפט הסיום שם היה משהו כזה: "הנימוק 'שלא תתחרטו אחר כך' הוא נימוק מצוין בשביל לקבל החלטה שתתחרטו עליה כבר עכשיו".

KallaGLP

New member
קודם כל

'שלא תתחרטו אחר כך' לא יכול להיות בעיני נימוק לעשות משהו, מקסימום לא להימנע מלעשות משהו שיש סיבות אמיתיות לעשות אותו. עוד בחיים לא שמעתי מישהו שאומר שהוא רוצה לעשות ילד (או משהו אחר) כי הוא לא יתחרט על זה. זה כשל לוגי. אבל מעבר לזה, שידבר בשם עצמו. על סמך מה הוא החליט שבאופן גורף כל מי שעושה ילד שני מתחרט על כך? אני לא התחרטי, ויש לי תחושה מוזרה שאני לא היחידה. חבל שאנשים לא מתעסקים בעניינים שלהם אלא מתיימרים לדבר בשם כולם, בין אם בעד או נגד.

KallaGLP

New member
סליחה, בגלל שהמשפט לא היה בתוך הקשר

כנראה שלא הבנתי נכון את משמעותו בקריאה ראשונה. אז אפשר להתעלם ממה שכתבתי.

אכן

זה היה ניכר היה מהתשובה שלך. למקרה שעוד מישהו לא מבין את המובאה החלקית שציטטתי: ההקשר הוא, כמובן : "אתם חייבים לעשות לילד שלכם אח, כי אם לא תעשו את זה עכשיו, אתם תצטערו על זה אחר כך".

../images/Emo58.gif

הוא מתנגד לנימוק הזה.
זאת אומרת: הוא נגד הבעד. אני ממליצה לקרוא את הכתבה במלואה (כאמור, 3 עמודים).. זה לא סתם טור שבו הוא מביע את דעתו האישית. הוא ריאיין המון אנשים.

efroch99

New member
הבנתי../images/Emo6.gif

אני מבינה שזה רגע לפני שהוא מביא ילד שני... (או שכבר הביא). לפחות זה הטריק שהוא עשה בפעם שעברה...

Indie62

New member
זה בהחלט הרגיש הולך בכיוון הזה

כבר לפני חצי שנה הוא התחיל לקטר על החברים שלו שמביאים ילד שני ויוצרם "תחרות" ששמהאותו בעמדה לא נעימה. אגב, שמעתי את הטענה הזו גם מעוד אנשים - שהנפקת ילדים הפכה לעניין תחרותי בעיקר עבור גברים, ושהם מאוד מוטרדים אם מישהו אחר מקדים אותם למשימה. הכתבה של השבוע הייתה מאוזנת - היו שם ילדים יחידים מאושרים וכאלה שמבואסים שלא עשו להם אחים, וכך גם ההורים. אבל לא הרגשתי את הנחרצות של רענן שקד בתוך זה, שזה סבבה אבל נראה שזה בהחלט הולך לכיוון שאת אמרת. נראה שמה שקרה לו היה צפוי - הוא לא רצה את הילד, והוא אכן לא נהנה איתו ועכשיו הוא לא רוצה עוד ילד. הוא צריך לדעת שהוא יכול לסמוך על עצמו, הוא מאוד קוהרנטי בדיעותיו, רק בהתנהגות לא...

באמת?

כי אני דווקא שמעתי אותו בכמה תוכניות רדיו משתפך על הילד שלו ומספר שכן, פעם הוא היה מאלה שלא רוצים אבל מאז שהילד הגיע הוא מאושר. הוא כמובן צחק על עצמו וסיפר בדיחות על ההתנהגות שלו ביום יום לאחר לילות בלי שינה אבל השורה התחתונה שלו הייתה שכל מי שלא רוצה ילדים לא יודע מה הוא מפסיד ושפעם גם הוא היה כזה עד שגילה את האור.

Indie62

New member
באמת?! אני מופתעת

אני רק זוכרת את הטור שבו הוא כינה את הילד שלו "הרך השלישי" (על משקל "הרייך השלישי") והשוה את השהות איתו בחופש באוגוסט לשואה.

כן. זה ממש עיצבן אותי לשמוע אותו מדבר ככה

לא כי לא האמנתי לו, אלא כי בעובדה שיש מלא "מתהפכים" כאלה יש משהו צורם שנראה לא אמיתי. אם הוא היה אומר משהו בסגנון "זה עדיין קשה אבל יש רגעים שמחים" הייתי אוכלת את זה אבל הוא הציג את זה כאילו זה הדבר הכי מושלם עליי אדמות וזה נשמע לי, לפחות עם המילים שהוא התבטא בזמנו, כאילו הוא בעצם מנסה לשכנע את עצמו...

Indie62

New member
אולי הוא הגיש ככה באתה שניה... ואולי הוא סתם

היה בתחרות.

1Shir

New member
לא הבנת כי היא סילפה את המשפט שלו ב-180 מעלות

היא כתבה: "הנימוק 'שלא תתחרטו אחר כך' הוא נימוק מצוין בשביל לקבל החלטה שתתחרטו עליה כבר עכשיו". כדי לדעת מה הוא כתב, תחליפי את המילה "מצוין" ב"גרוע". ואת הכתבה הוא חתם ב: שהילד השני ילמד בפעם הבאה להיות ראשון

אני לא חושבת שזה טריק

אלא התלבטות אמיתי בין מה שהוא רוצה ומרגיש, לבין התכתיבים של החברה ולמה שהוא מאמין שיהיה יותר טוב או פחות טוב לילד שכבר קיים. אני מודה, רענן שקד הפך לאבא קצת אחרי שהפכתי לאמא. כל הטורים שהוא כתב מאז בנושא משעשעים אותי באופן היסטרי, כי אנחנו תמיד באותו שלב ומקום והוא ממש מתמלל את המחשבות הכי אפלות או מיוגעות שלי. יותר מזה - נקודת המוצא שלנו, היתה דומה (חוסר רצון בילדים). אולי זה ירגיז מישהו שאני כותבת את זה, אבל כנראה שעד שאתה לא "שם" אתה לא יכול להבין. ואולי בגלל זה הוא קצת מפספס את קהל הקוראים.

בראדשו00

New member
הכללה - הרבה מאד שמחים עם כמה ילדים ויש

ששמחים עם אחד.. טוב שהוא משליך את פחדיו ואת רצונותיו המעורבבים (שזה בסדר..) על גבי העיתון ומכליל את זה לגבי כלל האנושות. רמה -

למעלה