Vh1 Radio

galoosh33

New member
../images/Emo91.gif Vh1 Radio

אחת הבשורות הגדולות והמשמעותיות שהביא האינטרנט בתחום המוזיקה הוא לדעתי תחנות הרדיו המותאמות אישית. בעוד שלפני 20 שנה, ולמעשה אפילו היום, לא הייתה ברירה אלא לשבת ולהאזין לגלגל"צ או כל תחנה אחרת ולשמוע שיר שאתה אוהב פעם ב-20 דק', היום המצב שונה לגמרי. מדי פעם מישהו ממליץ פה על תחנת רדיו אחרת, ויש באמת רבות וטובות - והרדיו המוכר ואולי הטוב מכולם הוא הרדיו של Last.fm שהוא בערך הכי מותאם אישית שאפשר
אז עכשיו נתקלתי בשירות נוסף של ערוץ המוזיקה הותיק VH1 בשם VH1 Radio [מן הסתם
]. למגגון התחנות לחצו ממש כאן. כפי שראיתם [אם לחצתם על הקישור..] יש תחנות מכל הסוגים, מה שדי מאפיין את Vh1: החל מדאנס, דרך קאנטרי, וכלה ברוק. בכל ז'אנר כזה יש עוד סאב-ז'אנרים בשמות מוזרים. אני אציין כמה מהתחום הכי קרוב אלי ספציפית, רוק: Acoustic Chill, Chill, Axis וכו'. אני בחרתי עכשיו ב- Dreamscape, שמעתי עכשיו בערך 10 שירים וזה פשוט בול הטעם שלי
שירים מעולים אחד-אחד, ישנים לצד חדשים
הנה דגימה קטנה ממה שהרדיו בחר לי ... James Morrison - Under The Influence Keane Coldplay - The Scientist Snow Patrol - Chocolate Ben Harper עם קאבר לסטרוברי פילדס של הביטלס The Fray Youth Group Death Cab For Cutie והיו עוד כמה שלא הכרתי [טובים!] אבל שכחתי אותם, התסלחו לי? ויש עוד מלא תחנות מעולות עם כמה דברים יותר קלאסיים, יש בריטרוק, וכו', בקיצור - לא חסר
אז קיבלתם
ענקית.. היתרון הגדול, כפי שאני רואה אותו, הוא שבאמת כל אחד ימצא פה מוזיקה שהוא אוהב ומתחבר אליה. החיסרון היחיד - אין מוזיקה עברית..
תהנו חבר'ה!!!!!!
ותגיבו או שאני מקפיצה את השרשור

L e e e e e

New member
בשורה בשורה

אבל אני ממש לא אוהבת את זה. זה שגלגלצ היא אות ומופת לעריכה מוזיקלית קלוקלת, לא אומר שאין תחנות טובות (88). עריכה אוטומטית לא יכולה להוות תחליף לעורך מוזיקלי טוב. באיזשהו שלב זה או משעמם או צורם. ההתאמות האישיות מצמצמות את הידע המוזיקלי, התפישה וההבנה. הכל נשמע אותו דבר. בליל צלילים אינסופי. מצד שני, אין בארץ מספיק תחנות רדיו (כמו בארה"ב למשל), אז נאלצים לחפש בנרות כל מני תחליפים. מצרפת מאמר נפלא של בועז כהן, בדיוק בנושא זה.

אני לא מסכימה

נכון שתחנות כמו 88 ורדיו הר הצופים הן סוג של משב רוח מרענן ומציעות שפע של מוזיקה טובה שנערכת על ידי אדם אבל גם עריכה אוטומטית יכולה לספק לנו יופי של רעיונות מוזיקה חדשים - אם מגדירים סגנון, או מוזיקה דומה ללהקות מסויימות שאנחנו אוהבים - העריכה האוטומטית (שבמקרים מסויימים כמו לאסט FM לדוגמא בנויה על טאגים שבני האדם קבעו) היא מצויינת ומספקת לנו לא פחות מוזיקה חדשה ומהנה מאשר אותן תחנות רדיו נהדרות. בשורה התחתונה לכל אחד מהשניים יש יתרונות וחסרונות, אבל לא צריך לפסול בצורה כל כך חדה עריכה מוזיקאלית אוטומטית

העכביש2

New member
בסופו של דבר-גם עריכה אוטומטית, נערכת ע"י אדם

הרי מישהו צריך להגדיר סגנון או כיוון, ואז להכניס את השירים לא? גם פה יש מגע אדם, אם כי הוא פחות מאשר בעריכה מוזיקלית רגילה...

galoosh33

New member
התחנה שהבאתי

לדעתי כן נערכת ע"י בן אדם, לא במובן שהוא ממש בוחר את השירים אלא שהוא מכין את המאגר ואז הם נבחרים אקראית. בכל מקרה, מסכימה איתך לגבי העובדה שלפעמים לשמוע סגנון ספציפי אחד במשך הרבה זמן זה גם ממאיס ומשעמם [למרות שאם המוזיקה באמת טובה זה פחות קורה אבל לא משנה]. אני רק אומרת שעורך מוזיקלי, לא משנה כמה הוא "טוב" והידע שלו נרחב, הוא ינגן שירים שמתאימים פחות או יותר לטעם המוזיקלי שלו. ואלא אם כן בדרך פלא אתם אוהבים לשמוע את אותה מוזיקה, גם התוכנית שלו לא תהיה עבורך מענה הולם. בעצם, זה תלוי בסיבה שאת מקשיבה לרדיו למעשה - אצלי, לפחות, זה בשביל לשמוע שירים טובים. כמובן שלהעשיר את הידע המוזיקלי שלי זה תוספת, אבל זה לא הכל.. חשוב לי לאהוב את המוזיקה ולהנות.
אגב, נכון שאני ציינתי סגנון ספציפי שבמקרה מאוד התאים לי, אבל כמו שכבר כתבתי יש שם המון סגנונות, בהגדרות די רחבות [כלומר שכוללות בתוכן הרבה אמנים וסוגים שונים].. ככה שבליל צלילים אינסופי זה בטח לא ישמע!

העכביש2

New member
../images/Emo91.gif 2:-- Radio io -- ../images/Emo125.gif

תודה כמובן גל, אני אנסה את זה. ואם כבר רדיו ומה שמסביב, אני מנצל את ההזדמנות להמליץ שוב על משהו שכתבתי כאן לפני כחודש: תמיד יש לי המלצות שונות ומשונות אבל הפעם אני רוצה להמשליץ לכם על תחנת מוזיקה ולא על אומן מסויים. זה לא סוד שהרבה מהאומנים שהכרתי בשלוש השנים האחרונות היו מתחנות רדיו שונות באינטרנט, אתם יכולים לנחש שמחו"ל, כי בארץ אפשר לקלוט את התחנות שלנו כמעט בכל מדיה. מה שיותר יפה וטוב בעניין הזה- שברחבי העולם פועלות מאות תחנות רדיו מכל מיני מקומות ומשדרות ממיטב הסגנונות. ממש עכשיו נתקלתי שוב ב-Radio-io, קבוצת תחנות רדיו לפי סגנונות שהכרתי כבר בעבר, נטשתי- וממש עכשיו נכנסתי לשם שוב, וזה פשוט תענוג. זה נכון שכיום לכולנו יש מוזיקה במחשב וניתן לעשות תחנת רדיו בייתית, אבל יש משהו מיוחד בתחנות האלה שנעות על פני סגנונות רבים מאוד- ודרכם ניתן להחשף להמון מוזיקה חדשה שקשה לגלות בדר"כ. אני התלהבתי מאוד מתחנת acoustic cafe ומ-90' pop, אבל יש כמובן עוד רבות החל מצ'יל אאוט ועד לרוק אלטרנטיבי ואינדי. מומלץ ביותר!!!!!
Radioio

למעלה