קפה דילמה בקאמבק מטורף!

../images/Emo96.gif קפה דילמה בקאמבק מטורף! ../images/Emo96.gif

ועכשיו במבצע-
ארוחה זוגית במחיר מפתיע!
מצטערת על הנטישה
האמת שהפורום קצת נטוש ועצוב לי
אבל... הנה דיון קצת חרוש, אבל עדיין
הורדת אלבומים באינטרנט הטכנולוגיה נורא השתפרה בשנים האחרונות ו... עכשיו, במקום לקנות אלבומים, פשוט מורידים אותם באינטרנט. אני משום מה... לא אוהבת את זה, וזה לא בגלל אידיאולוגיה שאני דוגלת בה או משהו (..טוב, גם
), זה פשוט כי זה מרגיש לי יותר אמיתי כשיש לי חוברת מילים ביד ודיסק אמיתי ולא צרוב. דיסק צרוב זה ריקני שכזה. יש לי התרגשות נורא גדולה כשאני קונה אלבום
אני כל פעם מבקשת שיעטפו לי אותו בעטיפת מתנה, מען מתנה לעצמי וצ'ופר שכזה, ואז בבית מתבצע טקס פתיחת הדיסק והשמיעה הראשונה.
האם הורדות באינטרנט פוגעות באמן?
פינת הווידויים: מורידים או לא מורידים? כל דבר שתרצו להוסיף, יתקבל בשמחה

OP162

New member
שאלה שאני שואלת את עצמי הרבה

צריך לעשות הבדלה בין הורדה לא חוקית לקנייה דרך האינטרנט (לא דיסק אלא לקנות שירים) זה קיים אבל בישראל לא ממש מפותח. לדעתי הורדה בהחלט פוגעת באומן, כי הוא לא מקבל כסף על התוצר שלו. עד לא מזמן חשבתי לקנות שירים כמו שקונים אלבום זה מטופש כי אפשר להוריד חינם אך לאט לאט זה נראה לי יותר ויותר הגיוני. הרי גם ככה כמעט כל דיסק שקונים מעבירים למחשב. אני ממש מנסה לדבוק באידיאולוגיה של לא לצרוב, בעיקר לא ישראלים. למזלי רוב מי שאני שומעת לא הגיע לאימיול. לגבי הדיסק עם החוברת, אני ממזמן אמרתי שהייתי מוכנה לקנות רק את החוברת, היא חלק חשוב מהדיסק.

אשכרה רק בשביל החוברת ../images/Emo45.gif ../images/Emo107.gif../images/Emo217.gif

אני תמיד אוהבת לקרוא את ה-"תודות" בסוף משום מה. ובכלל... לדפדף, לקרוא ולעיין בדפים. אהבתי את מה שכתבת

OP162

New member
../images/Emo13.gif

כיף לדעת שאני לא היחידה שמוצאת את עצמה קוראת את כל החוברת כולל התודות, איפה הוקלט האלבום וכל הפרטים הקטנים...

gal1983

New member
גם אני עושה את זה הרבה פעמיים...

ואני גם תמיד אומר למוכר שזה מתנה לעצמי, ושמגיע לי כי הייתי ילד טוב! האם הורדות באינטרנט פוגעות באומן ? תלוי באומן ובקהל המאזינים. לא מוריד, כמעט..

Kettercat

New member
טוב, גם אני מצטרפת! באיחור אופנתי

אני דווקא מאוד תומכת בהורדות, מאוד. למה? כי אחרת לא הייתי מכירה את רוב המוזיקאים שהיום אני אוהבת... אבל אני ילדה טובה
אם אני מורידה אלבום ואהבתי - אני חייבת, חייבת לקנות את האלבום המקורי, אין מצב שלא. בדיוק בשל אותן הסיבות - העטיפה, החוברת, ובכלל כל ההרגשה שמסביב... גם הדיסקים תמיד נשמעים לי אחרת כשהם מקוריים
(האמת שאין לי אפילו אלבום צרוב אחד, פרט לאוספים homemade שהכנתי לעצמי כמובן) סה"כ הורדות זו דרך נפלאה להכיר מוזיקה ולוודא שאתה אכן אוהב אותה לפני שאתה רוכש את הדבר האמיתי.

OP162

New member
מסכימה חלקית

זו דרך להיות בטוחה שמה שאת קונה זה באמת מה שחשבת אבל זה בתנאי שבאמת קונים אחרי ההורדה. הייתי עושה את קצת פעם אבל ראיתי שאם הורדתי לא קניתי את המקורי ולכן הפסקתי.

בעברי הרחוק היו לי 70-60 דיסקים ../images/Emo6.gif

הבעיה היא שחלק מאוד גדול נגנב, אז אני נאלצת לקנות אותם שוב מחדש. (אני לא יכולה כשיש לי דיסקים בלי נשמה. זה כאילו הם... מתים
) ההורים שלי מתחרפנים ממני, אבל... זה מצרך בסיסי!

Kettercat

New member
מה נגנב?? ../images/Emo10.gif לאנשים אין לב...

אצלי כבר מדובר במספר תלת-ספרתי... אני מנסה להיגמל...
(אחח, ספיישל ג'ורג' האריסון ב"שומעים חיפושיות", עכשיו ב-88fm... איזה כיף לקבל ככה את השבת...)

יש לי כנראה אז הרבה להשלים ../images/Emo6.gif ../images/Emo107.gif../images/Emo217.gif

החלום שלי זה כשתהיה לי דירה, היא תהיה מהדירות עם הארונות המפוצצים בספרים ובדיסקים. .. או פשוט לעבוד בתו השמיני
פנטזיה

Indian Friend

New member
תמיד קונה, אוהבת לקרוא את המילים הקטנות

ולהתעמק בחוברת
ובכלל, שמחה לפרנס אנשים בדרך הזו. דיסק צרוב תמיד נראה לי עצוב כזה, סתמי, בלי אישיות פעם הייתי מורידה שירים בודדים, כאלה שלא הייתי קונה אלבום שלם בשבילם, אבל כבר משהו כמו שנתיים-שלוש שזה לא קורה בכלל... אני אוהבת לקרוא דברים מצחיקים שאנשים כותבים בתודות

דיסק צרוב זה דיסק בלי נשמה ../images/Emo107.gif../images/Emo217.gif

אני יכולה לעיין בחוברת שעות, להתעמק בפרטים שוליים ו... בכלל. יש חוברות שהעיצובים שלהם כ"כ מגניבים ומדהים איך שעשו את העטיפה! (ע"ע- עטיפת האלבום של דפנה והעוגיות. גם הסרט הזה שהם עשו על תהליך העבודה יצא אדיר).

למעלה