JLPT בארץ

ketty the sheep

New member
JLPT בארץ

אז בשנה הבאה ניתן יהיה לקחת את המבחן בארץ. זה בהחלט נותן פוש להמשיך להשקיע בלימודי השפה (כי 'עד שאני אצליח להגיע למדינה שבה אפשר לקחת את זה יש הרבה זמן, אז למה ללמוד בלחץ?'
). מישהו פה חושב לגשת?

2mnm

New member
חדשות טובות
זה בהחלט יתן לי מרץ ללמוד ל 1

כי כבר עשיתי את 2 לפני הרבה שנים. איפה זה יהיה בשגרירות?

nukito

New member
ידוע מתי יתקיים?

ואם כן איך אפשר יהיה להרשם? אני בהחלט מעוניין

herouth

New member
בדצמבר 2012.

אני מניחה שעדיין אי אפשר להרשם, ואני בטוחה שיהיו יותר פרטים בהמשך. הנושא היה "שיחת היום" במפגש היום. השאלה הגדולה היא אילו רמות ייפתחו ואם יש סיכוי שהמבחן יבוטל במקרה של חוסר ביקוש.

nukito

New member
יש סיכוי שלא יפתחו כל הרמות?

אני מעוניין לגשת לרמה 2. אתאכזב אם אלמד והענין יתבטל בסוף.

herouth

New member
לדעתי, אם אפשר היה לנהל את כל המבחנים

...באותה כיתה, הרי שלא היתה בעיה להבטיח שכל הרמות יקויימו, שהרי זה רק עניין של הזמנת מספר הטפסים המתאים. אלא מאי, שהמבחן כולל קטע שמיעה, שהוא מן הסתם שונה מרמה לרמה, ולכן אני מעריכה שלא ניתן לקיים את המבחן לכל הרמות באותה כיתה. לכן אני בספק לגבי כדאיות פתיחת חמש כיתות בחינה, אם לא יהיה ביקוש מספיק לכל הרמות. ולכן, באמת שיהיה צורך לעקוב ולראות מה הפרטים המדוייקים שיימסרו בנושא.

jonbaum

New member
יש גם מבחן בהבנת הנשמע

שבו משמיעים CD עם דיאלוגים וכו', ולכן לא נראה לי ש אפשר לעשות את כל הרמות באותה הכיתה. כאן באירלנד עושים את המבחנים האלה באחת מהאוניברסיטאות. כל שנה המבחנים מתקיימים בשבוע הראשון של דצמבר. ההרשמה היא בדרך כלל מתי שהוא בקיץ.

innocence

New member
אז בטח לא יפתחו את הרמות הנמוכות...

כי מכל מי ששעתי שמעוניין לגשת למבחן נראה שרמה 1 ו2 שולטות.

nwperson

New member
לא בהכרח..

אם כבר, להיפך. אני חושבת שתלמידי שפה של האוניברסיטאות (שאלו הרמות הנמוכות יותר לרוב, עד כמה שאני יודעת) הם יהיו הצרכנים העיקריים של הבחינה. ולכן לדעתי נראה יותר נבחנים ברמות הנמוכות. ובכל מקרה, לפי המורה שלי שהיא מאוד מאוד מעורבת במה שקורה, אם (דגש על אם) הכל ילך שורה, התכנון הוא להריץ את כל הרמות.

innocence

New member
ובפועל מה זה נותן?

זאת אומרת, עברתי רמה כלשהי, ועכשיו יש ליתעודה שאומרת "עברה את רה X", מה זה תכלס אומר?

innocence

New member
אז למה אנשים טורחים?

כלומר, זה לא שזה בחינם, אנשים לא עושים את זה "על הדרך". האם יש חברות סוימות ביפן שמקבלות רק אם י לך תעודה שאתה על רמה כלשהי?

nwperson

New member
עד כמה שאני יודעת,

וגם על סמך ההגיון הבריא, מעדיפים להעסיק אנשים שיש להם שפה. איך יודעים? באמצעות המסמך.. כשעיינתי במודעות דרושים של מורים לאנגלית, היו כמה שביקשו רמה 3 פלוס..

innocence

New member
מן הסתם יעדיפו..

אבל אין מבחנים כאלו לשפות אחרות (לפחות לא שאני יודעת..), ולכן תהיתי עד כמה המבחן הזה באמת משמעותי, אם בכלל, וכה משתמשים בו באמת...

herouth

New member
יש על זה דיווחים מעורבים.

יש הטוענים שזה מהווה אחד הקריטריונים בקבלה לעבודה או לימודים ביפן, ויש הטוענים ששום דבר, ויש כאלה שאומרים שרק רמה 1 משנה משהו למישהו, ואחרים שאומרים שבכל מקרה אם רוצים לבדוק אם אתה בקיא ביפנית לצורך העבודה אז מראיינים אותך ביפנית ונותנים לך למלא טפסים ביפנית ובזאת התבצע הסינון. אז המסקנה שלי מכל זה שמערכת המבחנים, בפרט ברמות הנמוכות, לא באמת נותנת משהו פרקטי.

nwperson

New member
למה אין?

יש לסינית, עד כמה שאני יודעת, ואפילו לקוראנית, ככה שמעתי לאחרונה. ובאנגלית יש גם כמה סוגים של מבחנים, לא?...

innocence

New member
האמת היא שזה חדש לי..

ומעולם לא שמעתי על מבחני רמות כאלו רשמיים בשפות אחרות, אבל יכול להיות שזה כי לא חקרתי לעומק את העניין, זה סתם מרגיש לי מוזר. אני יכולה לתאר לעצמי שאם חברה רוצה לסנן אנשים יהיה סוג של ראיון\ או אפילו מבחן, אבל הנחתי שזה יהיה משהו פנימי של החברה עצמה...

jonbaum

New member
ככה זה התחיל באירלנד

בשנים הראשונות היו רק רמות 3, 4, ו-5. רק לפני שלוש או ארבע שנים (נדמה לי) התחילו לתת גם רמות 2 ו-1.

למעלה