LET´S PACE IT

VIXVIX

New member
LET´S PACE IT

משרד החינוך "מסדר" אלפי מקומות עבודה לאלפי מורים. כשנוצר עודף הוא נלחם על חשבון משלם המיסים, להעניק תנאי פרישה ולא לפטר את העודפים הלא נחוצים. מלבד כך רמת המורים מתחת לכל ביקורת. וכפי שציינתי גם דרבי ההתנהגות שלהם בכתה (פועל יוצא של המוטיואציות שלהם כנראה) מתחת כל ביקורת. וההורים נדרשים לא רק לממן את משכורות המורים המנופחות בכדי לאפשר להם שנת שבתון שנת שמיטה וכיוצא.

הבנו......

לי יש בעייה אחרת עם משרד החינוך. הוא לא "מסדר" לי מקום עבודה...... אני "ממתינה לתורי" כבר משנת 96..... אבל מאחר ולא נראה לי סיכוי להיכנס למערכת בקרוב אני עובדת כמורה בדרך אחרת. הבעייה של משרד החינוך שהוא כפוף לחוק הפנסיה. כלומר שמורים יוצאים לפנסיה בגיל הקבוע בחוק. בשנים האחרונות החלו מורים לצאת לפנסיה מוקדמת וזאת על מנת לפנות מקום למורים שסיימו את לימודי ההוראה שלהם ולהוציא לפנסיה מורים שנשחקו ועייפו. משרד החינוך לא יכול "לסדר" מקומות עבודה כאוות נפשו. הרי אם היה יכול לעשות כך, אז ניתן היה לפתור את בעיית האבטלה בארץ. כולם פשוט היו הופכים להיות מורים. ****** יש לי שאלה..... האנטי הזה היוצא מקולך..... כל הכעס הזה..... הוא כלפי מורים או כלפי המערכת. ולא, זה לא אותו דבר. מורים הם חלק מהמערכת. ההכללות הן גסות מידיי. אני מסכימה עם זה שרמת הידע של המורים במקצוע בו הם מתמחים צריכה להיות גבוהה מאוד. אני מסכימה בפירוש עם זה שהתנהגות מורה כלפי תלמידים צריכה להיות מלאת כבוד. אבל חייב להיות כאן עיקרון ההדדיות כל מי שרוצה שיכבדו אותו ויעריכו אותו חייב להיות ראוי לכך ולכבד את האחר. יוצא מכך שגם המורים וגם התלמידים חייבים לכבד אחד את השני מעצם היותם יצורי אנוש. לא אחת ניתקלתי בסיפורים (שאותם סיפרו לי תלמידים) על מעללים ומעשי קונדס שלא אחת נגמרו בדרך נס מבלי שייגרם אסון. את אותם מעללים ומעשים עשו תלמידים. משכורת מנופחת של מורים???
יש לי חברה, מחנכת כיתה א´. כן כן, את אותם ילדודס שרק אתמול שיחקו בארגז חול, צבעו בצבעי ידיים. אותם קטנטנים, היא צריכה ללמד אותם לכתוב. לצרף סימן ועוד סימן למילה, למשפט. ללמד אותם לפתוח ספר ולדעת בדיוק מה כתוב שם ולא רק עפ"י תמונות. מה המשכורת שלה..... בדיחה ממש. וזה עוד ברוטו..... וגם לה שתי בנות שעבורן היא משלמת כמעט את כל משכורתה עבור חינוכן במסגרות השונות. שתהיה שנה טובה

Phlawless

New member
תגובה

אני חושבת שכאשר המצב בארצינו (וזה קורה לעיתים) לא בתחתית, מועסקים מורים (לעיתים מורים טובים בעלי תואר שני ויותר) ומקנים לתלמידים ידע ולעיתים גם חינוך מצוין. כאשר יש מיתון ונאבקים על כל מורה התלמידים בסופו של דבר מפסידים מכך שנלחמים על מורים מסויימים ולא משאירים מורים אחרים. רמת המורים בארץ היא לא גבוהה כפי שוודאי ידוע ציון הפסיכומטרי אינו חייב לעלות על 500 למרות שעבודת מורה היא עבודה לא קלה במיוחד אם ברצונו להיות מורה המעביר משהו לתלמידיו ולא רק עומד מול תלמידים ומדקלם את שיעורי ההיסטוריה שניתנו לו באוניברסיטה. על כן, אני מאמינה קודם כל בהעלאת רמת מבחני הקבלה ללימודי הוראה ואת רמת מבחני הסיום כך שכם התלמידים ירוויחו שיעורים מעניינים ומעשירים ואולי מעמד המורים בארץ גם ישתנה בעקבות כך.

ChipsMan

New member
פסיכומטרי

רק הערה קטנה: פסיכומטרי לא מראה את "הרמה" של המורים. הוא לא בודק אינטלגנציה, יכולת ביטוי, כאריזמה, סבלנות וזכרון. פסיכומטרי זה סה"כ עוד אמצעי סינון למוסדות להשכלה גבוהה.

sambig

New member
גל

אם היית כל כך צודק, לא היית צריך להיות חסוי אם יש לך טענה מוצדקת, מנומקת וראיות חותכות להוכחה, גלה את פרצופך ואל תתכסה במסכות. אבל ככה זה כשמשהו לא בטוח שהוא לא אידיוט הוא מסתתר

sambig

New member
גל

אתה כל כך מטומטם בטח התכוונת לכתוב lets face it אם היית צודק לא היית צריך להתחבא מאחרי מסכה בכדי לכתוב את השטויות שכתבת, אבל כנראה שאפילו אתה לא בטוח עד כמה אדיוט אתה

duducohn

New member
בואו נתייחס לנושא ולאו למושא

מהי מצב ההוראה ורמת המורים בארץ? לא סוד הוא שרבים מאילו שהולכים לעסוק בהוראה עושים זאת מחוסר ברירה. האם קיימים היום מורים/מחנכים ברמה שהייתה פעם בארץ (דוגמאות: דן שילון לימד אזרחות, דן קנר היה מורה, שולמית אלוני היתה מורה, רון חולדאי מנהל גימנסיה הרצליה ואני בטוח שישנם עוד אחרים). אם נהיה אמיתיים התשובה היא כמעט ולא. גם הכניסה של כוחות הוראה טובים למערכת היא בעייתית משתי סיבות עיקריות. סיבה אחת היא השכר הנמוך והסיבה השניה היא הסתדרות המורים וארגון המורים (די אם נזכיר את מזכיר הסתדרות המורים לשעבר בן שבת שנחשד בעבירה של ג נ י ב ת ת ו א ר ) שמעדיפים את המצב הקיים מאשר רוויזיה שאומנם תפגע בחלק מהמורים, ובעיקר במורים הלא טובים, אבל יכולה להביא לשינוי מחויב המציאות אם אנחנו רוצים שהחברה הישראלית תתקדם. אני רוצה להזכיר שמורה ביפן משתכר לא פחות מאשר מהנדס, אבל הדרישות ממנו הן מאד גבוהות, ולא ה"חרטה" כמו במדינת ישראל. שנה טובה

למעלה